Gekkens Restaurant og Cafe Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 537 000 | 2 368 000 | 1 975 000 | 1 343 000 | 76 000 | 1 777 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 537 000 | 2 368 000 | 1 975 000 | 1 343 000 | 76 000 | 1 777 000 |
|
|
| Varekostnad | 891 000 | 931 000 | 769 000 | 544 000 | 4 000 | 687 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 001 000 | 918 000 | 683 000 | 494 000 | -65 000 | 727 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 0 | 39 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 39 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 294 000 | 370 000 | 321 000 | 299 000 | 274 000 | 299 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 225 000 | 2 258 000 | 1 812 000 | 1 376 000 | 252 000 | 1 752 000 |
|
|
| Driftsresultat | 312 000 | 110 000 | 163 000 | -33 000 | -176 000 | 25 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 22 000 | 0 | 0 | 13 000 | 50 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 22 000 | 22 000 | 26 000 | 13 000 | 50 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -18 000 | -20 000 | -26 000 | -13 000 | -50 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 294 000 | 89 000 | 137 000 | -46 000 | -226 000 | 26 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 294 000 | 89 000 | 137 000 | -46 000 | -226 000 | 26 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 294 000 | 89 000 | 137 000 | -46 000 | -226 000 | 26 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -89 000 | 137 000 | -46 000 | -226 000 | 26 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 195 000 | 234 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 195 000 | 234 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 156 000 | 0 | 0 | 273 000 | 312 000 | 351 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 156 000 | 0 | 0 | 273 000 | 312 000 | 351 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 156 000 | 195 000 | 234 000 | 273 000 | 312 000 | 351 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 113 000 | 75 000 | 24 000 | 24 000 | 17 000 | 111 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 113 000 | 75 000 | 24 000 | 24 000 | 17 000 | 111 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 398 000 | 134 000 | 62 000 | -106 000 | 0 | 226 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 511 000 | 209 000 | 86 000 | -82 000 | 17 000 | 337 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 667 000 | 404 000 | 320 000 | 191 000 | 329 000 | 688 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 336 000 | 336 000 | 336 000 | 336 000 | 336 000 | 336 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 336 000 | 336 000 | 336 000 | 336 000 | 336 000 | 336 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 35 000 | -259 000 | -348 000 | -486 000 | -440 000 | -215 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 35 000 | -259 000 | -348 000 | -486 000 | -440 000 | -215 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 371 000 | 77 000 | -12 000 | -150 000 | -104 000 | 121 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 227 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 198 000 | 0 | 256 000 | 286 000 | 360 000 | 489 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 198 000 | 0 | 256 000 | 286 000 | 360 000 | 489 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 197 000 | 227 000 | 255 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 98 000 | 100 000 | 76 000 | 54 000 | 73 000 | 71 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 98 000 | 327 000 | 76 000 | 54 000 | 73 000 | 79 000 |
|
|
| Sum gjeld | 296 000 | 327 000 | 332 000 | 340 000 | 433 000 | 568 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 667 000 | 404 000 | 320 000 | 191 000 | 329 000 | 688 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 59,0% | 30,7% | 63,8% | -12,7% | -34,6% | |||
| Resultat av driften i % | 12,3% | 4,6% | 8,3% | -2,5% | -231,6% | 1,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,7 | 6,5 | 7,7 | 5,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,9% | 60,7% | 61,1% | 59,5% | 94,7% | 61,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,5% | 4,7% | 8,3% | -2,5% | -231,6% | 1,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 131,3% | 273,8% | -169,1% | 36,2% | -2658,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 131,3% | 273,8% | -169,1% | 36,2% | -2658,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,6 | 2,9 | 2,7 | -1,2 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,2 | 0,6 | 1,1 | -1,5 | 0,2 | 4,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,2 | 0,6 | 1,1 | -1,5 | 0,2 | 4,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,1 | 0,4 | 0,8 | -2,0 | 0,0 | 2,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,6% | 19,1% | -3,8% | -78,5% | -31,6% | 17,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,6% | 3,3% | -0,6% | -11,2% | -136,8% | 6,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 0,0% | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 2,5% | 1,0% | 2,0% | 1,2% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 4,2 | -27,7 | -2,3 | -4,2 | 4,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,7% | 80,9% | 23,8% | 28,3% | 22,2% | 11,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,7% | 0,0% | 80,0% | 149,7% | 109,4% | 71,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 309 000 | 0 | 0 | 125 000 | 0 | 170 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
