Gasolin Nordland AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 056 000 | 1 976 000 | 1 838 000 | 1 775 000 | 1 746 000 | 1 714 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 056 000 | 1 976 000 | 1 838 000 | 1 775 000 | 1 746 000 | 1 714 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 488 000 | 482 000 | 480 000 | 480 000 | 480 000 | 479 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 171 000 | 280 000 | 414 000 | 169 000 | 298 000 | 149 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 659 000 | 762 000 | 894 000 | 649 000 | 778 000 | 628 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 397 000 | 1 214 000 | 944 000 | 1 126 000 | 968 000 | 1 086 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 98 000 | 87 000 | 41 000 | 26 000 | 50 000 | 43 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 98 000 | 87 000 | 41 000 | 26 000 | 50 000 | 43 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 98 000 | 87 000 | 41 000 | 26 000 | 50 000 | 43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 495 000 | 1 301 000 | 985 000 | 1 152 000 | 1 018 000 | 1 129 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 329 000 | 286 000 | 217 000 | 253 000 | 224 000 | 248 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 166 000 | 1 015 000 | 768 000 | 899 000 | 794 000 | 881 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 166 000 | 1 015 000 | 768 000 | 899 000 | 794 000 | 881 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 475 000 | 1 307 000 | 1 090 000 | 1 221 000 | 1 119 000 | 1 208 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -309 000 | -292 000 | -322 000 | -323 000 | -324 000 | -327 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 735 000 | 12 224 000 | 12 301 000 | 12 782 000 | 13 262 000 | 13 742 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 11 735 000 | 12 224 000 | 12 301 000 | 12 782 000 | 13 262 000 | 13 742 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 1 445 000 | 1 449 000 | 1 461 000 | 1 513 000 | 1 575 000 | 1 612 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 445 000 | 1 449 000 | 1 461 000 | 1 513 000 | 1 575 000 | 1 612 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 13 180 000 | 13 673 000 | 13 763 000 | 14 294 000 | 14 837 000 | 15 354 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 920 000 | 600 000 | 602 000 | 649 000 | 368 000 | 535 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 922 000 | 602 000 | 604 000 | 651 000 | 370 000 | 536 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 922 000 | 602 000 | 604 000 | 651 000 | 370 000 | 536 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 102 000 | 14 276 000 | 14 366 000 | 14 945 000 | 15 207 000 | 15 891 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 091 000 | 10 400 000 | 10 692 000 | 11 014 000 | 11 337 000 | 11 661 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 091 000 | 10 400 000 | 10 692 000 | 11 014 000 | 11 337 000 | 11 661 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 025 000 | 2 112 000 | 2 194 000 | 2 285 000 | 2 376 000 | 2 468 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 025 000 | 2 112 000 | 2 194 000 | 2 285 000 | 2 376 000 | 2 468 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 025 000 | 2 112 000 | 2 194 000 | 2 285 000 | 2 376 000 | 2 468 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 84 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 978 000 | 1 755 000 | 1 472 000 | 1 638 000 | 1 487 000 | 1 605 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 9 000 | 9 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 73 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 987 000 | 1 764 000 | 1 480 000 | 1 646 000 | 1 495 000 | 1 762 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 012 000 | 3 876 000 | 3 674 000 | 3 931 000 | 3 871 000 | 4 230 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 102 000 | 14 276 000 | 14 366 000 | 14 945 000 | 15 207 000 | 15 891 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,5% | 9,1% | 6,7% | 7,6% | 6,5% | |||
| Resultat av driften i % | 67,9% | 61,4% | 51,4% | 63,4% | 55,4% | 63,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 72,7% | 65,8% | 53,6% | 64,9% | 58,3% | 65,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,6% | 12,3% | 9,1% | 10,3% | 8,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,4% | 9,6% | 7,1% | 8,0% | 6,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 71,6% | 72,8% | 74,4% | 73,7% | 74,6% | 73,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 490,8% | 526,3% | 581,7% | 620,5% | 649,3% | 680,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 1,8% | 1,7% | 1,7% | 1,6% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,1% | 12,4% | 10,3% | 11,0% | 9,8% | 11,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 14,4% | 14,8% | 15,3% | 15,3% | 15,6% | 15,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
