Garver Ytterborgsvei 96 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 261 000 | 4 124 000 | 3 985 000 | 3 794 000 | 3 849 000 | 3 834 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 261 000 | 4 124 000 | 3 985 000 | 3 794 000 | 3 849 000 | 3 834 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 510 000 | 510 000 | 508 000 | 468 000 | 464 000 | 464 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 156 000 | 165 000 | 115 000 | 80 000 | 106 000 | 512 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 666 000 | 675 000 | 623 000 | 548 000 | 570 000 | 976 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 595 000 | 3 449 000 | 3 362 000 | 3 246 000 | 3 279 000 | 2 858 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 286 000 | 95 000 | 24 000 | 3 000 | 13 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 291 000 | 99 000 | 28 000 | 7 000 | 17 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Netto finans | 291 000 | 99 000 | 28 000 | 7 000 | 17 000 | 9 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 886 000 | 3 548 000 | 3 390 000 | 3 254 000 | 3 297 000 | 2 867 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 855 000 | 781 000 | 746 000 | 716 000 | 725 000 | 631 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 031 000 | 2 768 000 | 2 644 000 | 2 538 000 | 2 572 000 | 2 237 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 031 000 | 2 768 000 | 2 644 000 | 2 538 000 | 2 572 000 | 2 237 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 3 042 000 | 2 730 000 | 2 621 000 | 2 449 000 | 2 488 000 | 2 106 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -11 000 | 38 000 | 23 000 | 89 000 | 84 000 | 131 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 19 514 000 | 20 025 000 | 20 535 000 | 21 043 000 | 19 180 000 | 19 643 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 19 514 000 | 20 025 000 | 20 535 000 | 21 043 000 | 19 180 000 | 19 643 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 19 514 000 | 20 025 000 | 20 535 000 | 21 043 000 | 19 180 000 | 19 643 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 54 000 | 384 000 | 374 000 | 48 000 | 55 000 | 382 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 54 000 | 384 000 | 374 000 | 48 000 | 55 000 | 382 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 147 000 | 4 406 000 | 351 000 | 954 000 | 1 237 000 | 3 903 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 201 000 | 4 791 000 | 724 000 | 1 002 000 | 1 292 000 | 4 286 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 28 715 000 | 24 815 000 | 21 259 000 | 22 045 000 | 20 472 000 | 23 929 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 455 000 | 455 000 | 455 000 | 455 000 | 455 000 | 455 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 804 000 | 1 804 000 | 1 804 000 | 1 804 000 | 1 804 000 | 1 804 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 191 000 | 2 203 000 | 2 165 000 | 2 142 000 | 2 053 000 | 1 969 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 191 000 | 2 203 000 | 2 165 000 | 2 142 000 | 2 053 000 | 1 969 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 996 000 | 4 007 000 | 3 970 000 | 3 946 000 | 3 857 000 | 3 774 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 225 000 | 231 000 | 230 000 | 225 000 | 202 000 | 181 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 225 000 | 231 000 | 230 000 | 225 000 | 202 000 | 181 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 20 183 000 | 16 683 000 | 13 323 000 | 12 352 000 | 13 162 000 | 16 462 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 183 000 | 16 683 000 | 13 323 000 | 12 352 000 | 13 162 000 | 16 462 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 408 000 | 16 914 000 | 13 553 000 | 12 577 000 | 13 364 000 | 16 643 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 54 000 | 45 000 | 43 000 | 39 000 | 38 000 | 485 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 000 | 10 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 3 900 000 | 3 500 000 | 3 360 000 | 5 471 000 | 3 190 000 | 2 700 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 355 000 | 340 000 | 332 000 | 9 000 | 20 000 | 320 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 312 000 | 3 895 000 | 3 737 000 | 5 521 000 | 3 250 000 | 3 512 000 |
|
|
| Sum gjeld | 24 720 000 | 20 809 000 | 17 290 000 | 18 098 000 | 16 614 000 | 20 155 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 28 715 000 | 24 815 000 | 21 259 000 | 22 045 000 | 20 472 000 | 23 929 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,5% | 15,4% | 15,7% | 15,3% | 14,9% | |||
| Resultat av driften i % | 84,4% | 83,6% | 84,4% | 85,6% | 85,2% | 74,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 91,2% | 86,0% | 85,1% | 85,7% | 85,6% | 75,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 97,1% | 89,0% | 85,6% | 83,4% | 86,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 75,7% | 69,4% | 66,8% | 65,1% | 67,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,2 | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 1,2 | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,1 | 1,1 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,9% | 16,1% | 18,7% | 17,9% | 18,8% | 15,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 93,8% | 97,2% | 99,6% | 104,0% | 100,2% | 98,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,3% | 1,4% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 1,0% | 1,2% | 1,3% | 1,1% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,2 | 5,2 | 4,4 | 4,6 | 4,3 | 5,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,0% | 15,7% | 17,6% | 25,0% | 15,9% | 14,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 71,1% | 68,2% | 63,8% | 57,1% | 65,3% | 69,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
