Galleon Acquisition Co AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 182 906 000 | 137 185 000 | 153 353 000 | 46 961 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 182 906 000 | 137 185 000 | 153 353 000 | 46 961 000 |
|
|
| Varekostnad | 65 700 000 | 56 912 000 | 68 599 000 | 40 526 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 62 449 000 | 40 922 000 | 45 450 000 | 22 973 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 093 000 | 41 037 000 | 40 524 000 | 14 679 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 20 932 000 | 19 302 000 | 16 248 000 | 9 112 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 190 174 000 | 158 173 000 | 170 821 000 | 87 290 000 |
|
|
| Driftsresultat | -7 268 000 | -20 988 000 | -17 468 000 | -40 329 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 38 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 231 000 | 1 366 000 | 3 261 000 | -384 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 231 000 | 1 366 000 | 3 299 000 | -384 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 4 612 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 50 852 000 | 30 933 000 | 48 822 000 | 5 557 000 |
|
|
| Netto finans | -50 621 000 | -29 567 000 | -45 523 000 | -5 941 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -57 889 000 | -50 555 000 | -62 992 000 | -46 270 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -5 472 000 | -3 792 000 | -6 242 000 | -7 895 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -52 417 000 | -46 763 000 | -56 749 000 | -38 375 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -52 417 000 | -46 763 000 | -56 749 000 | -38 375 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -52 417 000 | -46 763 000 | -56 749 000 | -38 375 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 27 016 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 11 209 000 | 5 492 000 | 1 701 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 64 016 000 | 103 548 000 | 143 465 000 | 173 699 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 75 225 000 | 109 040 000 | 145 166 000 | 200 715 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 505 000 | 2 035 000 | 2 313 000 | 1 997 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 505 000 | 2 035 000 | 2 313 000 | 1 997 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 142 000 | 1 142 000 | 1 734 000 | 1 500 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 142 000 | 1 142 000 | 1 734 000 | 1 500 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 79 872 000 | 112 217 000 | 149 213 000 | 204 212 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 50 329 000 | 41 021 000 | 29 146 000 | 21 626 000 |
|
|
| Sum varelager | 50 329 000 | 41 021 000 | 29 146 000 | 21 626 000 |
|
|
| Kundefordringer | 63 202 000 | 38 963 000 | 24 656 000 | 14 565 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 048 000 | 12 296 000 | 4 810 000 | 6 775 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 79 249 000 | 51 259 000 | 29 466 000 | 21 341 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 88 000 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 88 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 415 000 | 1 931 000 | 2 258 000 | 14 186 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 131 993 000 | 94 212 000 | 60 870 000 | 57 240 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 211 865 000 | 206 429 000 | 210 083 000 | 261 453 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 43 710 000 | 43 710 000 | 43 710 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 43 770 000 | 43 770 000 | 43 770 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -193 738 000 | -141 565 000 | -94 802 000 | -38 053 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -193 738 000 | -141 565 000 | -94 802 000 | -38 053 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -149 968 000 | -97 796 000 | -51 033 000 | -38 023 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 4 542 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 4 542 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 322 365 000 | 268 498 000 | 239 802 000 | 272 170 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 322 365 000 | 268 498 000 | 239 802 000 | 272 170 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 322 365 000 | 268 498 000 | 239 802 000 | 276 712 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 19 726 000 | 21 838 000 | 9 458 000 | 10 429 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 928 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 549 000 | 3 318 000 | 3 507 000 | 3 678 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 193 000 | 10 571 000 | 8 349 000 | 7 728 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 39 468 000 | 35 727 000 | 21 314 000 | 22 763 000 |
|
|
| Sum gjeld | 361 833 000 | 304 225 000 | 261 116 000 | 299 475 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 211 865 000 | 206 429 000 | 210 083 000 | 261 453 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,4% | -9,4% | -6,0% | |||
| Resultat av driften i % | -4,0% | -15,3% | -11,4% | -85,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,7 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,1% | 58,5% | 55,3% | 13,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,8% | -14,3% | -9,2% | -86,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 46,7% | 67,9% | 141,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 42,3% | 62,8% | 127,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,4 | 3,4 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 2,6 | 2,9 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 1,5 | 1,5 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 1,4 | 2,4 | 1,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 250,3 | 221,9 | 133,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | -70,8% | -47,4% | -24,3% | -14,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -82,0% | -71,3% | -33,3% | -81,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 183,8% | 142,6% | 135,7% | 159,4% | ||
| Gjeldsgrad | -2,4 | -3,1 | -5,1 | -7,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,6% | 17,3% | 10,1% | 8,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 152,2% | 130,1% | 114,1% | 105,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 3 200 000 | 0 | 1 892 000 | 1 733 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
