Fyresdal Utleiebygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 604 000 | 1 656 000 | 705 000 | 750 000 | 691 000 | 525 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 604 000 | 1 656 000 | 705 000 | 750 000 | 691 000 | 560 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 68 000 | 99 000 | 48 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 553 000 | 523 000 | 104 000 | 161 000 | 161 000 | 161 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 282 000 | 164 000 | 265 000 | 236 000 | 246 000 | 269 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 835 000 | 687 000 | 369 000 | 465 000 | 506 000 | 478 000 |
|
|
| Driftsresultat | 769 000 | 969 000 | 336 000 | 285 000 | 185 000 | 82 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 000 | 9 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 901 000 | 1 024 000 | 251 000 | 102 000 | 78 000 | 89 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 901 000 | 1 024 000 | 251 000 | 102 000 | 78 000 | 89 000 |
|
|
| Netto finans | -892 000 | -1 015 000 | -246 000 | -102 000 | -78 000 | -89 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -124 000 | -46 000 | 90 000 | 183 000 | 107 000 | -7 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -27 000 | -10 000 | 20 000 | 40 000 | 24 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -97 000 | -36 000 | 70 000 | 143 000 | 83 000 | -6 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -97 000 | -36 000 | 70 000 | 143 000 | 83 000 | -6 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -97 000 | -36 000 | 70 000 | 143 000 | 83 000 | -6 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 125 000 | 97 000 | 84 000 | 85 000 | 104 000 | 127 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 125 000 | 97 000 | 84 000 | 85 000 | 104 000 | 127 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 16 734 000 | 17 268 000 | 14 735 000 | 2 891 000 | 3 052 000 | 3 213 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 16 734 000 | 17 268 000 | 14 735 000 | 2 891 000 | 3 052 000 | 3 213 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 16 859 000 | 17 366 000 | 14 820 000 | 2 976 000 | 3 155 000 | 3 340 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 38 000 | 20 000 | 43 000 | 12 000 | 22 000 | 20 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 1 935 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 000 | 20 000 | 1 978 000 | 12 000 | 22 000 | 20 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 276 000 | 428 000 | 99 000 | 687 000 | 555 000 | 469 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 315 000 | 448 000 | 2 077 000 | 699 000 | 576 000 | 489 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 173 000 | 17 814 000 | 16 896 000 | 3 675 000 | 3 732 000 | 3 829 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 352 000 | 1 448 000 | 1 484 000 | 1 415 000 | 1 272 000 | 1 188 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 352 000 | 1 448 000 | 1 484 000 | 1 415 000 | 1 272 000 | 1 188 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 702 000 | 1 798 000 | 1 834 000 | 1 765 000 | 1 622 000 | 1 538 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 12 818 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 15 232 000 | 15 744 000 | 2 200 000 | 1 796 000 | 2 018 000 | 2 245 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 15 232 000 | 15 744 000 | 2 200 000 | 1 796 000 | 2 018 000 | 2 245 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 032 000 | 12 544 000 | 12 818 000 | 1 796 000 | 2 018 000 | 2 245 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 000 | 15 000 | 25 000 | 42 000 | 12 000 | 24 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 3 000 | 19 000 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 54 000 | 58 000 | 0 | 15 000 | 35 000 | 20 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 175 000 | 195 000 | 0 | 35 000 | 45 000 | 2 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 240 000 | 271 000 | 12 862 000 | 114 000 | 92 000 | 46 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 472 000 | 16 015 000 | 15 062 000 | 1 910 000 | 2 110 000 | 2 291 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 173 000 | 17 814 000 | 16 896 000 | 3 675 000 | 3 732 000 | 3 829 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,4% | 5,6% | 3,3% | 7,7% | 4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 47,9% | 58,5% | 47,7% | 38,0% | 26,8% | 14,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 48,5% | 59,1% | 48,4% | 38,0% | 26,8% | 14,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,1% | -2,5% | 5,0% | 10,8% | 6,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -5,5% | -2,0% | 3,9% | 8,4% | 5,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,0 | 7,0 | 11,7 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,7 | 0,2 | 6,1 | 6,3 | 10,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,7 | 0,2 | 6,1 | 6,3 | 10,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,6 | 0,0 | 6,0 | 6,0 | 10,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,9% | 10,1% | 10,9% | 48,0% | 43,5% | 40,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 106,1% | 108,6% | 260,1% | 235,3% | 234,7% | 274,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 6,9% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 3,7% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 9,1 | 8,9 | 8,2 | 1,1 | 1,3 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 1,5% | 76,1% | 3,1% | 2,5% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,7% | 88,4% | 13,0% | 48,9% | 54,1% | 58,6% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 0 | 17 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
