Fm Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 633 440 000 | 613 378 000 | 1 027 640 000 | 981 468 000 | 922 899 000 | 937 478 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 417 000 | 116 715 000 | -6 678 000 | 44 876 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 640 857 000 | 730 093 000 | 1 020 963 000 | 1 026 345 000 | 922 899 000 | 937 478 000 |
|
|
| Varekostnad | 398 263 000 | 441 226 000 | 735 386 000 | 705 655 000 | 699 891 000 | 658 455 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 153 002 000 | 161 623 000 | 162 005 000 | 159 535 000 | 153 652 000 | 162 992 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 20 557 000 | 17 680 000 | 17 420 000 | 16 199 000 | 17 252 000 | 19 232 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 94 627 000 | 70 274 000 | 119 440 000 | 92 951 000 | 83 580 000 | 80 759 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 666 449 000 | 690 803 000 | 1 034 251 000 | 974 340 000 | 954 375 000 | 921 438 000 |
|
|
| Driftsresultat | -25 592 000 | 39 290 000 | -13 288 000 | 52 005 000 | -31 476 000 | 16 040 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 390 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 738 000 | 1 176 000 | 1 839 000 | 1 958 000 | 1 858 000 | 3 165 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 144 000 | 47 000 | 36 000 | 196 000 | 487 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 739 000 | 1 320 000 | 1 886 000 | 1 994 000 | 15 444 000 | 3 652 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 371 000 | 9 854 000 | 5 981 000 | 5 793 000 | 7 657 000 | 12 190 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 16 086 000 | 9 866 000 | 6 016 000 | 5 951 000 | 7 849 000 | 12 201 000 |
|
|
| Netto finans | -11 347 000 | -8 546 000 | -4 130 000 | -3 957 000 | 7 595 000 | -8 549 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -36 938 000 | 30 744 000 | -17 419 000 | 48 048 000 | -23 882 000 | 7 490 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -5 445 000 | 1 667 000 | -3 655 000 | 2 252 000 | -7 166 000 | -4 678 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -31 493 000 | 29 077 000 | -13 764 000 | 45 796 000 | -16 716 000 | 12 168 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -31 493 000 | 28 830 000 | -14 051 000 | 45 654 000 | -16 716 000 | 12 168 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 885 000 | 1 079 000 | 898 000 | 27 369 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -31 493 000 | 29 077 000 | -14 649 000 | 45 116 000 | -17 614 000 | -15 201 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 9 168 000 | 5 000 | 101 000 | 111 000 | 59 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 14 087 000 | 0 | 5 706 000 | 0 | 715 000 | 418 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 1 045 000 | 2 090 000 | 3 135 000 | 4 713 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 14 087 000 | 9 168 000 | 6 756 000 | 2 190 000 | 3 961 000 | 5 189 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 25 206 000 | 31 772 000 | 33 988 000 | 43 261 000 | 109 741 000 | 112 192 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 4 079 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 4 387 000 | 4 799 000 | 5 050 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 43 423 000 | 44 230 000 | 50 420 000 | 53 287 000 | 35 830 000 | 41 164 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 68 629 000 | 76 002 000 | 88 488 000 | 100 936 000 | 150 370 000 | 158 406 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 1 685 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 29 428 000 | 20 629 000 | 11 966 000 | 10 118 000 | 6 212 000 | 6 486 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 285 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 124 000 | 151 000 | 123 000 | 60 000 | 27 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 428 000 | 22 438 000 | 12 402 000 | 10 241 000 | 6 272 000 | 6 513 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 112 144 000 | 107 608 000 | 107 646 000 | 113 367 000 | 160 603 000 | 170 107 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 10 070 000 | 5 784 000 | 44 270 000 | 38 764 000 | 66 998 000 | 82 797 000 |
|
|
| Sum varelager | 10 070 000 | 5 784 000 | 44 270 000 | 38 764 000 | 66 998 000 | 82 797 000 |
|
|
| Kundefordringer | 172 984 000 | 197 302 000 | 287 074 000 | 266 162 000 | 223 488 000 | 207 896 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 070 000 | 93 134 000 | 7 927 000 | 6 947 000 | 5 192 000 | 11 442 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 176 053 000 | 290 436 000 | 295 001 000 | 273 109 000 | 228 680 000 | 219 338 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 8 000 | 8 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 8 000 | 8 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 39 579 000 | 6 975 000 | 19 030 000 | 8 867 000 | 7 340 000 | 4 475 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 225 710 000 | 303 204 000 | 358 334 000 | 320 774 000 | 303 052 000 | 306 643 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 337 854 000 | 410 812 000 | 465 980 000 | 434 141 000 | 463 655 000 | 476 751 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 001 000 | 2 001 000 | 2 001 000 | 2 001 000 | 2 001 000 | 2 001 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 001 000 | 2 001 000 | 2 001 000 | 2 001 000 | 2 001 000 | 83 867 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 85 460 000 | 118 589 000 | 88 805 000 | 103 804 000 | 63 670 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 953 000 | 1 002 000 | 1 709 000 | 1 359 000 | 1 177 000 | 7 177 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 85 460 000 | 118 589 000 | 88 805 000 | 103 804 000 | 63 670 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 953 000 | 1 002 000 | 1 709 000 | 1 359 000 | 1 177 000 | 7 177 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 88 414 000 | 121 592 000 | 92 515 000 | 107 164 000 | 66 848 000 | 91 043 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 1 720 000 | 0 | 55 000 | 0 | 6 447 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 1 720 000 | 100 000 | 155 000 | 100 000 | 6 547 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 313 000 | 434 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 577 000 | 46 051 000 | 51 045 000 | 37 630 000 | 70 789 000 | 85 708 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 26 979 000 | 25 800 000 | 26 852 000 | 26 801 000 | 26 607 000 | 11 165 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 65 228 000 | 86 692 000 | 91 429 000 | 107 119 000 | 134 434 000 | 124 633 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 65 228 000 | 88 412 000 | 91 529 000 | 107 274 000 | 134 534 000 | 131 180 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 763 000 | 75 116 000 | 80 472 000 | 76 240 000 | 159 934 000 | 178 736 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 89 913 000 | 108 895 000 | 160 156 000 | 143 194 000 | 149 769 000 | 121 191 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 2 106 000 | 0 | 0 | 2 096 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 33 178 000 | 19 389 000 | 23 700 000 | 14 839 000 | 17 179 000 | 21 202 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 400 000 | 279 000 | 498 000 | 1 069 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 60 543 000 | 26 473 000 | 44 529 000 | 23 759 000 | 24 038 000 | 23 261 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 184 211 000 | 200 808 000 | 281 936 000 | 219 701 000 | 262 273 000 | 254 527 000 |
|
|
| Sum gjeld | 249 439 000 | 289 220 000 | 373 465 000 | 326 975 000 | 396 807 000 | 385 707 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 337 854 000 | 410 812 000 | 465 980 000 | 434 141 000 | 463 655 000 | 476 751 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,6% | 9,3% | -2,5% | 12,0% | -3,4% | |||
| Resultat av driften i % | -4,0% | 5,4% | -1,3% | 5,1% | -3,4% | 1,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,7 | 2,3 | 2,3 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,1% | 28,1% | 28,4% | 28,1% | 24,2% | 29,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,3% | 5,6% | -1,1% | 5,3% | -1,7% | 2,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -35,2% | 28,7% | -17,4% | 55,2% | -30,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -30,0% | 26,9% | -14,1% | 52,5% | -21,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,2 | 4,5 | 6,3 | 6,4 | 6,0 | 5,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,5 | 1,3 | 1,5 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,5 | 1,1 | 1,3 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 39,5 | 76,3 | 16,6 | 18,2 | 10,4 | 8,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 7,2 | 20,4 | 20,3 | 27,0 | 38,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 26,2% | 29,6% | 19,9% | 24,7% | 14,4% | 19,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,8% | 16,7% | 9,1% | 10,4% | 7,2% | 9,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,8% | 3,3% | 4,1% | 3,1% | 3,0% | 2,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 412,1% | 1770,3% | 172,6% | 260,7% | 60,9% | 62,9% | ||
| Gjeldsgrad | 2,8 | 2,4 | 4,0 | 3,1 | 5,9 | 4,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 54,5% | 48,9% | 60,5% | 50,6% | 56,6% | 53,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 19,3% | 21,5% | 19,6% | 24,7% | 29,0% | 27,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
