Future Production Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 117 950 000 | 138 237 000 | 68 638 000 | 60 201 000 | 83 769 000 | 187 870 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 117 950 000 | 138 237 000 | 68 638 000 | 60 201 000 | 83 769 000 | 187 870 000 |
|
|
| Varekostnad | 52 887 000 | 70 233 000 | 37 416 000 | 29 935 000 | 43 085 000 | 87 589 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 49 744 000 | 42 925 000 | 39 057 000 | 37 702 000 | 34 777 000 | 41 023 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 547 000 | 20 417 000 | 34 951 000 | 35 070 000 | 35 231 000 | 35 399 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 065 000 | 7 316 000 | 7 088 000 | 3 049 000 | 2 890 000 | 10 086 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 111 243 000 | 140 891 000 | 118 512 000 | 105 756 000 | 115 983 000 | 174 097 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 707 000 | -2 654 000 | -49 874 000 | -45 555 000 | -32 214 000 | 13 773 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 6 000 | 3 000 | 41 000 | 538 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 392 000 | 331 000 | 36 000 | 23 000 | 0 | 16 688 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 392 000 | 331 000 | 42 000 | 26 000 | 41 000 | 17 226 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 4 073 000 | 3 461 000 | 3 541 000 | 2 025 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 4 869 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 911 000 | 4 896 000 | 4 094 000 | 3 494 000 | 3 948 000 | 17 398 000 |
|
|
| Netto finans | -3 519 000 | -4 565 000 | -4 052 000 | -3 468 000 | -3 907 000 | -172 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 188 000 | -7 218 000 | -53 926 000 | -49 023 000 | -36 121 000 | 13 601 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 684 000 | 2 814 000 | -4 324 000 | -3 211 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 504 000 | -10 032 000 | -49 601 000 | -45 812 000 | -36 121 000 | 13 601 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -382 000 | 10 474 000 |
|
|
| Årsresultat | 2 504 000 | -10 032 000 | -49 601 000 | -45 812 000 | -35 739 000 | 3 126 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 251 000 | 335 000 | 419 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 19 993 000 | 54 274 000 | 88 556 000 | 122 838 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 251 000 | 335 000 | 20 412 000 | 54 274 000 | 88 556 000 | 122 838 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 698 000 | 1 943 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 680 000 | 886 000 | 541 000 | 967 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 680 000 | 886 000 | 541 000 | 967 000 | 1 698 000 | 1 943 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 210 000 | 209 000 | 209 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 210 000 | 209 000 | 209 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 931 000 | 1 221 000 | 20 953 000 | 55 451 000 | 90 464 000 | 124 990 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 914 000 | 1 177 000 | 1 732 000 | 2 061 000 | 2 217 000 | 1 430 000 |
|
|
| Sum varelager | 914 000 | 1 177 000 | 1 732 000 | 2 061 000 | 2 217 000 | 1 430 000 |
|
|
| Kundefordringer | 15 404 000 | 25 531 000 | 8 790 000 | 7 481 000 | 23 991 000 | 32 438 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 860 000 | 18 068 000 | 1 182 000 | 35 601 000 | 28 268 000 | 42 330 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 22 264 000 | 43 600 000 | 9 973 000 | 43 082 000 | 52 259 000 | 74 767 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 829 000 | 1 864 000 | 2 256 000 | 4 003 000 | 2 503 000 | 2 229 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 28 008 000 | 46 641 000 | 13 960 000 | 49 147 000 | 56 979 000 | 78 426 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 28 939 000 | 47 863 000 | 34 913 000 | 104 598 000 | 147 443 000 | 203 416 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 22 845 000 | 22 845 000 | 22 845 000 | 22 845 000 | 22 845 000 | 22 845 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 112 934 000 | 112 934 000 | 112 934 000 | 112 934 000 | 112 934 000 | 112 934 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 135 779 000 | 135 779 000 | 135 779 000 | 135 779 000 | 28 779 000 | 59 936 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -208 917 000 | -209 914 000 | -201 569 000 | -152 152 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -208 917 000 | -209 914 000 | -201 569 000 | -152 152 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -73 139 000 | -74 136 000 | -65 790 000 | -16 374 000 | 28 779 000 | 59 936 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 803 000 | 5 611 000 | 2 738 000 | 7 097 000 | 10 331 000 | 9 079 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 803 000 | 5 611 000 | 2 738 000 | 7 097 000 | 10 331 000 | 9 079 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 17 551 000 | 14 894 000 | 41 093 000 | 25 079 000 | 1 875 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 5 000 000 | 25 000 000 | 20 000 000 | 40 000 000 | 75 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 803 000 | 10 611 000 | 27 738 000 | 27 097 000 | 50 331 000 | 84 079 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 22 551 000 | 39 894 000 | 61 093 000 | 65 079 000 | 76 875 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 770 000 | 15 906 000 | 4 863 000 | 10 910 000 | 6 041 000 | 5 910 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 23 000 | 382 000 | 35 000 | 24 000 | 26 000 | 4 454 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 338 000 | 3 425 000 | 2 451 000 | 2 812 000 | 5 786 000 | 2 799 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 91 144 000 | 74 123 000 | 50 723 000 | 39 036 000 | 31 401 000 | 44 363 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 96 275 000 | 111 387 000 | 72 966 000 | 93 875 000 | 68 333 000 | 59 401 000 |
|
|
| Sum gjeld | 102 078 000 | 121 998 000 | 100 704 000 | 120 972 000 | 118 664 000 | 143 480 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 28 939 000 | 47 863 000 | 34 913 000 | 104 598 000 | 147 443 000 | 203 416 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,5% | -5,6% | -71,4% | -36,1% | -18,3% | |||
| Resultat av driften i % | 5,7% | -1,9% | -72,7% | -75,7% | -38,5% | 7,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,1 | 3,3 | 1,0 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,2% | 49,2% | 45,5% | 50,3% | 48,6% | 53,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,0% | -1,7% | -72,6% | -75,6% | -38,4% | 16,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,3% | 10,3% | 131,3% | -790,4% | -81,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,4% | 14,3% | 120,7% | -738,6% | -80,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 3,2 | 1,8 | 1,6 | 2,4 | 4,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,5 | 0,8 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,5 | 0,8 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 57,9 | 59,7 | 21,6 | 14,5 | 19,4 | 61,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 7,1 | 7,5 | 18,2 | 25,7 | 15,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | -252,7% | -154,9% | -188,4% | -15,7% | 19,5% | 29,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -62,0% | -53,6% | -95,9% | -27,2% | 34,4% | 31,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 17,6% | 11,5% | 3,6% | 4,5% | 2,4% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | -0,6% | 5,2% | 1,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -7469,0% | -5500,9% | -3406,8% | -2170,2% | -512,1% | 1330,4% | ||
| Gjeldsgrad | -1,4 | -1,6 | -1,5 | -7,4 | 4,1 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 332,7% | 232,7% | 209,0% | 89,7% | 46,3% | 29,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 20,1% | 22,2% | 79,4% | 25,9% | 34,1% | 41,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 326 000 | 0 | 2 312 000 | 2 781 000 | 2 358 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
