Fusa Kraftlag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 406 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 84 339 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 7 517 000 | 6 559 000 | 6 509 000 | 7 208 000 | 4 356 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 406 000 | 7 517 000 | 6 559 000 | 6 509 000 | 7 208 000 | 88 695 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 5 000 | 58 000 | 52 297 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | -203 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 6 231 000 | 6 387 000 | 5 356 000 | 5 717 000 | 5 767 000 | 15 417 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 753 000 | 602 000 | 398 000 | 592 000 | 589 000 | 8 066 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 041 000 | 910 000 | 970 000 | 689 000 | 1 064 000 | 10 454 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 025 000 | 7 697 000 | 6 724 000 | 7 003 000 | 7 478 000 | 86 234 000 |
|
|
| Driftsresultat | 381 000 | -180 000 | -165 000 | -494 000 | -270 000 | 2 461 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 444 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 4 297 000 | 2 517 000 | 1 628 000 | 1 982 000 | 1 997 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 749 000 | 5 099 000 | 856 000 | 5 916 000 | 3 805 000 | 151 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 28 461 000 | 21 081 000 | 3 373 000 | 18 331 000 | 16 396 000 | 14 332 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 260 000 | 5 888 000 | 3 367 000 | 1 851 000 | 2 338 000 | 3 930 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 1 495 000 | 0 | 0 | 1 494 000 | 397 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 755 000 | 5 888 000 | 18 402 000 | 3 345 000 | 2 735 000 | 4 193 000 |
|
|
| Netto finans | 19 706 000 | 15 193 000 | -15 029 000 | 14 986 000 | 13 661 000 | 10 139 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 20 086 000 | 15 013 000 | -15 194 000 | 14 493 000 | 13 392 000 | 12 601 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 212 000 | 784 000 | 0 | -42 000 | 151 000 | 374 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 19 874 000 | 14 229 000 | -15 194 000 | 14 535 000 | 13 241 000 | 12 227 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 19 874 000 | 14 229 000 | -15 193 000 | 14 535 000 | 13 241 000 | 12 227 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 000 | 1 500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 19 874 000 | 14 229 000 | -15 193 000 | 14 535 000 | 8 741 000 | 7 727 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 171 000 | 729 000 | 687 000 | 383 000 | 258 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 171 000 | 729 000 | 687 000 | 383 000 | 258 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 536 000 | 17 951 000 | 9 324 000 | 9 583 000 | 9 843 000 | 10 103 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 980 000 | 0 | 0 | 481 000 | 0 | 103 947 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 236 000 | 839 000 | 0 | 658 000 | 5 495 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 19 516 000 | 18 187 000 | 10 163 000 | 10 065 000 | 10 501 000 | 119 545 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 125 601 000 | 125 601 000 | 126 299 000 | 121 358 000 | 121 358 000 | 577 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 40 524 000 | 41 126 000 | 43 657 000 | 64 990 000 | 65 536 000 | 49 291 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 147 000 | 147 000 | 3 641 000 | 14 260 000 | 14 260 000 | 14 656 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 10 393 000 | 10 960 000 | 11 527 000 | 24 904 000 | 25 188 000 | 25 054 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 018 000 | 1 018 000 | 1 018 000 | 1 018 000 | 1 018 000 | 1 018 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 14 533 000 | 12 188 000 | 2 227 000 | 4 437 000 | 3 350 000 | 3 739 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 192 217 000 | 191 040 000 | 188 369 000 | 230 966 000 | 230 708 000 | 94 336 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 212 904 000 | 209 957 000 | 199 219 000 | 241 414 000 | 241 468 000 | 213 881 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 3 667 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 3 667 000 |
|
|
| Kundefordringer | 92 000 | 359 000 | 259 000 | 107 000 | 248 000 | 18 725 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 412 000 | 1 121 000 | 101 000 | 1 081 000 | 1 016 000 | 5 522 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 155 000 | 7 599 000 | 28 313 000 | 6 417 000 | 6 444 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 660 000 | 9 079 000 | 28 672 000 | 7 604 000 | 7 709 000 | 24 247 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 167 141 000 | 145 193 000 | 127 023 000 | 134 534 000 | 120 732 000 | 111 903 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 167 141 000 | 145 193 000 | 127 023 000 | 134 534 000 | 120 732 000 | 111 903 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 18 249 000 | 8 484 000 | 22 536 000 | 859 000 | 4 562 000 | 8 626 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 190 050 000 | 162 755 000 | 178 231 000 | 142 998 000 | 133 004 000 | 148 443 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 402 954 000 | 372 712 000 | 377 450 000 | 384 413 000 | 374 471 000 | 362 325 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 444 000 | 443 000 | 442 000 | 438 000 | 433 000 | 1 003 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 389 000 | 5 388 000 | 5 387 000 | 5 383 000 | 5 378 000 | 5 947 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 268 326 000 | 251 452 000 | 240 724 000 | 255 916 000 | 241 382 000 | 232 641 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 268 326 000 | 251 452 000 | 240 724 000 | 255 916 000 | 241 382 000 | 232 641 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 273 715 000 | 256 840 000 | 246 110 000 | 261 299 000 | 246 760 000 | 238 588 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 208 000 | 275 000 | 354 000 | 346 000 | 161 000 | 657 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 208 000 | 275 000 | 354 000 | 346 000 | 161 000 | 657 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 768 000 | 0 | 0 | 9 710 000 | 11 910 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 99 000 000 | 102 667 000 | 106 333 000 | 110 000 000 | 96 667 000 | 100 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 99 208 000 | 102 942 000 | 106 687 000 | 110 346 000 | 96 828 000 | 100 657 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 105 768 000 | 102 667 000 | 106 333 000 | 9 710 000 | 108 577 000 | 100 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 698 000 | 1 407 000 | 507 000 | 234 000 | 482 000 | 3 930 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 655 000 | 653 000 | 319 000 | 281 000 | 370 000 | 332 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 530 000 | 3 329 000 | 1 053 000 | -2 884 000 | 360 000 | 6 021 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 4 594 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 292 000 | 18 178 000 | 0 | 8 667 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 20 380 000 | 7 250 000 | 2 000 | 5 426 000 | 9 096 000 | 12 797 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 031 000 | 12 931 000 | 24 653 000 | 12 767 000 | 30 885 000 | 23 080 000 |
|
|
| Sum gjeld | 129 239 000 | 115 873 000 | 131 340 000 | 123 113 000 | 127 713 000 | 123 737 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 402 954 000 | 372 712 000 | 377 450 000 | 384 413 000 | 374 471 000 | 362 325 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,4% | 5,6% | 0,8% | 4,7% | 4,4% | |||
| Resultat av driften i % | 3,7% | -2,4% | -2,5% | -7,6% | -3,7% | 2,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 38,0% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 277,2% | 278,0% | 48,9% | 274,0% | 223,7% | 18,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,6% | 6,0% | -6,0% | 5,7% | 5,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,5% | 5,7% | -6,0% | 5,7% | 5,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 5,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,3 | 12,6 | 7,2 | 11,2 | 4,3 | 6,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,3 | 12,6 | 7,2 | 11,2 | 4,3 | 6,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,0 | 58,0 | 14,3 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 72,0 | 11383,4 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 67,9% | 68,9% | 65,2% | 68,0% | 65,9% | 65,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2630,4% | 3416,8% | 3752,2% | 4014,4% | 3423,4% | 269,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 13023100,0% | 10212000,0% | 3418,7% | |||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,5% | 3,5% | 6,5% | 3,3% | 8,2% | 6,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 24,6% | 27,6% | 28,3% | 28,7% | 25,9% | 27,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 172 000 | 1 255 000 | 1 231 000 | 1 198 000 | 1 222 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
