Fusa Kraftlag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 131 378 000 | 180 772 000 | 276 877 000 | 141 038 000 | 75 909 000 | 91 477 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 173 000 | 3 895 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 131 378 000 | 180 772 000 | 276 877 000 | 141 038 000 | 81 083 000 | 95 372 000 |
|
|
| Varekostnad | 76 024 000 | 111 450 000 | 198 642 000 | 104 257 000 | 37 355 000 | 52 113 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 20 438 000 | 17 928 000 | 16 211 000 | 16 267 000 | 14 879 000 | 15 417 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 12 104 000 | 11 316 000 | 9 929 000 | 11 019 000 | 11 062 000 | 10 767 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 24 418 000 | 19 624 000 | 19 142 000 | 11 995 000 | 12 762 000 | 12 792 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 132 984 000 | 160 318 000 | 243 924 000 | 143 538 000 | 76 058 000 | 91 089 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 606 000 | 20 454 000 | 32 953 000 | -2 500 000 | 5 025 000 | 4 283 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 240 000 | 0 | 0 | 1 816 000 | 170 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 3 021 000 | 1 896 000 | 988 000 | 988 000 | 1 116 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 765 000 | 5 953 000 | 6 294 000 | 5 916 000 | 3 805 000 | 715 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 27 717 000 | 21 153 000 | 8 190 000 | 19 507 000 | 9 128 000 | 14 015 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 8 072 000 | 4 765 000 | 2 655 000 | 3 337 000 | 13 694 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 1 495 000 | 0 | 0 | 1 494 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 224 000 | 8 341 000 | 19 800 000 | 4 149 000 | 3 337 000 | 13 957 000 |
|
|
| Netto finans | 16 493 000 | 12 812 000 | -11 610 000 | 15 358 000 | 5 791 000 | 58 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 14 886 000 | 33 266 000 | 21 342 000 | 12 858 000 | 10 816 000 | 4 341 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -385 000 | 4 529 000 | 3 056 000 | -1 896 000 | -803 000 | 374 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 15 271 000 | 28 737 000 | 18 285 000 | 14 754 000 | 11 619 000 | 3 967 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 13 773 000 | 28 737 000 | 18 285 000 | 12 184 000 | 13 495 000 | 8 321 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 534 000 | 0 | 1 927 000 | 3 191 000 | 1 212 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 534 000 | 0 | 1 927 000 | 3 191 000 | 1 212 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 106 163 000 | 108 597 000 | 102 722 000 | 105 688 000 | 108 476 000 | 111 343 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 13 351 000 | 109 530 000 | 108 115 000 | 113 217 000 | 111 566 000 | 103 947 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 105 613 000 | 10 713 000 | 8 193 000 | 0 | 0 | 5 495 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 225 127 000 | 228 840 000 | 219 030 000 | 218 904 000 | 220 041 000 | 220 785 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 263 000 | 6 876 000 | 9 291 000 | 14 472 000 | 12 656 000 | 12 487 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 10 393 000 | 10 960 000 | 11 527 000 | 24 904 000 | 25 188 000 | 25 054 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 168 000 | 1 018 000 | 1 018 000 | 1 018 000 | 1 018 000 | 1 018 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 20 964 000 | 17 318 000 | 4 366 000 | 5 877 000 | 3 661 000 | 3 739 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 39 789 000 | 36 172 000 | 26 202 000 | 46 271 000 | 42 523 000 | 42 298 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 265 449 000 | 265 012 000 | 247 159 000 | 268 367 000 | 263 776 000 | 263 083 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 423 000 | 5 021 000 | 4 365 000 | 3 571 000 | 2 745 000 | 3 667 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 423 000 | 5 021 000 | 4 365 000 | 3 571 000 | 2 745 000 | 3 667 000 |
|
|
| Kundefordringer | 21 933 000 | 36 417 000 | 47 675 000 | 39 265 000 | 19 398 000 | 19 897 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 424 000 | 2 921 000 | 4 149 000 | 6 999 000 | 2 649 000 | 5 578 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 25 357 000 | 39 338 000 | 51 824 000 | 46 264 000 | 22 047 000 | 25 475 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 167 141 000 | 145 193 000 | 127 023 000 | 0 | 120 732 000 | 111 903 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 134 534 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 167 141 000 | 145 193 000 | 127 023 000 | 134 534 000 | 120 732 000 | 111 903 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 24 489 000 | 18 323 000 | 30 961 000 | 13 935 000 | 9 323 000 | 17 781 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 221 410 000 | 207 874 000 | 214 173 000 | 198 304 000 | 154 846 000 | 158 826 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 486 859 000 | 472 887 000 | 461 332 000 | 466 671 000 | 418 623 000 | 421 908 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 444 000 | 443 000 | 442 000 | 438 000 | 433 000 | 1 003 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 | 4 945 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 389 000 | 5 388 000 | 5 387 000 | 5 383 000 | 5 378 000 | 5 947 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 281 746 000 | 270 826 000 | 247 336 000 | 241 818 000 | 229 635 000 | 220 640 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 9 789 000 | 8 291 000 | 6 846 000 | -8 060 000 | -10 631 000 | -8 755 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 281 746 000 | 270 826 000 | 247 336 000 | 241 818 000 | 229 635 000 | 220 640 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 9 789 000 | 8 291 000 | 6 846 000 | -8 060 000 | -10 631 000 | -8 755 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 296 924 000 | 284 505 000 | 259 569 000 | 239 141 000 | 224 382 000 | 217 832 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 651 000 | 431 000 | 354 000 | 352 000 | 166 000 | 657 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 834 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 651 000 | 1 265 000 | 354 000 | 352 000 | 166 000 | 657 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 768 000 | 0 | 0 | 9 710 000 | 11 910 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 4 863 000 | 1 922 000 | 2 902 000 | 18 422 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 139 402 000 | 140 492 000 | 146 544 000 | 167 138 000 | 154 548 000 | 178 889 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 140 053 000 | 141 757 000 | 146 898 000 | 167 490 000 | 154 714 000 | 179 546 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 105 768 000 | 102 667 000 | 106 333 000 | 119 710 000 | 108 577 000 | 136 750 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 433 000 | 7 636 000 | 8 320 000 | 15 546 000 | 4 625 000 | 4 422 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 823 000 | 1 577 000 | 1 809 000 | 281 000 | 370 000 | 332 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 611 000 | 12 400 000 | 6 637 000 | 7 490 000 | 7 031 000 | 6 268 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 002 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 28 247 000 | 25 013 000 | 38 099 000 | 27 013 000 | 12 589 000 | 13 508 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 49 882 000 | 46 626 000 | 54 865 000 | 60 040 000 | 39 527 000 | 24 530 000 |
|
|
| Sum gjeld | 189 935 000 | 188 383 000 | 201 763 000 | 227 530 000 | 194 241 000 | 204 076 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 486 859 000 | 472 887 000 | 461 332 000 | 466 671 000 | 418 623 000 | 421 908 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,4% | 8,9% | 8,9% | 3,8% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | -1,2% | 11,3% | 11,9% | -1,8% | 6,2% | 4,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,4 | 0,6 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 42,1% | 38,3% | 28,3% | 26,1% | 50,8% | 43,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 19,9% | 23,0% | 14,9% | 12,1% | 17,5% | 19,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,1% | 12,2% | 8,6% | 5,5% | 4,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,7% | 10,6% | 7,3% | 5,3% | 6,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,4 | 10,1 | 17,1 | 8,7 | 5,4 | 6,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,4 | 4,5 | 3,9 | 3,3 | 3,9 | 6,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,4 | 4,4 | 3,8 | 3,2 | 3,8 | 6,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,4 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 17,2 | 22,2 | 45,5 | 29,2 | 13,6 | 14,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 22,4 | 15,2 | 7,2 | 10,9 | 30,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,0% | 60,2% | 56,3% | 51,2% | 53,6% | 51,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 226,0% | 157,4% | 93,7% | 169,6% | 276,7% | 228,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,3% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3878,1% | 3211,5% | 3649,7% | 3871,9% | 4201,1% | 3662,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,2% | 9,9% | 11,9% | 12,9% | 9,4% | 5,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 28,8% | 30,0% | 31,8% | 35,9% | 37,0% | 42,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 930 000 | 1 172 000 | 0 | 0 | 1 197 000 | 1 222 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
