Furuhaugen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 803 000 | 2 807 000 | 2 692 000 | 2 519 000 | 2 392 000 | 2 412 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 803 000 | 2 807 000 | 2 692 000 | 2 519 000 | 2 392 000 | 2 412 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 217 000 | 194 000 | 171 000 | 171 000 | 148 000 | 126 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 021 000 | 2 364 000 | 1 283 000 | 2 875 000 | 4 298 000 | 1 962 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 238 000 | 2 558 000 | 1 454 000 | 3 046 000 | 4 446 000 | 2 088 000 |
|
|
| Driftsresultat | 565 000 | 249 000 | 1 238 000 | -527 000 | -2 054 000 | 324 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 34 000 | 8 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 34 000 | 8 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 465 000 | 452 000 | 296 000 | 207 000 | 195 000 | 182 000 |
|
|
| Netto finans | -431 000 | -444 000 | -295 000 | -205 000 | -191 000 | -177 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 134 000 | -195 000 | 943 000 | -733 000 | -2 246 000 | 147 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 134 000 | -195 000 | 943 000 | -733 000 | -2 246 000 | 147 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 134 000 | -195 000 | 943 000 | -733 000 | -2 246 000 | 147 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -134 000 | 195 000 | -943 000 | 733 000 | 2 246 000 | -147 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 | 7 070 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 328 000 | 241 000 | 268 000 | 258 000 | 238 000 | 218 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 328 000 | 241 000 | 268 000 | 258 000 | 238 000 | 218 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 392 000 | 598 000 | 1 072 000 | 499 000 | 2 224 000 | 789 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 721 000 | 839 000 | 1 339 000 | 758 000 | 2 462 000 | 1 008 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 791 000 | 7 909 000 | 8 410 000 | 7 828 000 | 9 532 000 | 8 078 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 829 000 | -1 963 000 | -1 768 000 | -2 711 000 | -1 978 000 | 268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 829 000 | -1 963 000 | -1 768 000 | -2 711 000 | -1 978 000 | 268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 824 000 | -1 959 000 | -1 763 000 | -2 706 000 | -1 973 000 | 272 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 318 000 | 9 643 000 | 9 969 000 | 10 351 000 | 10 753 000 | 7 563 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 318 000 | 9 643 000 | 9 969 000 | 10 351 000 | 10 753 000 | 7 563 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 162 000 | 8 487 000 | 8 813 000 | 9 195 000 | 9 597 000 | 6 407 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 253 000 | 191 000 | 176 000 | 164 000 | 182 000 | 235 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 44 000 | 33 000 | 27 000 | 18 000 | 571 000 | 8 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 297 000 | 224 000 | 203 000 | 182 000 | 753 000 | 243 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 615 000 | 9 867 000 | 10 172 000 | 10 533 000 | 11 506 000 | 7 806 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 791 000 | 7 909 000 | 8 410 000 | 7 828 000 | 9 532 000 | 8 078 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,6% | 3,1% | 15,3% | -6,1% | -23,3% | |||
| Resultat av driften i % | 20,2% | 8,9% | 46,0% | -20,9% | -85,9% | 13,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 21,4% | 9,2% | 46,0% | -20,8% | -85,7% | 13,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,1% | 10,5% | -42,2% | 31,3% | 264,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,1% | 10,5% | -42,2% | 31,3% | 264,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,9 | 14,5 | 15,7 | 14,7 | 16,2 | 19,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 3,7 | 6,6 | 4,2 | 3,3 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 3,7 | 6,6 | 4,2 | 3,3 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 2,7 | 5,3 | 2,7 | 3,0 | 3,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -23,4% | -24,8% | -21,0% | -34,6% | -20,7% | 3,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -65,1% | -69,8% | -65,5% | -107,4% | -82,5% | 11,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -5,3 | -5,0 | -5,8 | -3,9 | -5,8 | 28,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,8% | 2,8% | 2,4% | 2,3% | 7,9% | 3,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 119,6% | 121,9% | 118,5% | 132,2% | 112,8% | 93,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
