Fürst & Far Film og Fjernsyn AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 077 000 | 3 200 000 | 2 926 000 | 2 318 000 | 1 508 000 | 1 861 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 077 000 | 3 200 000 | 2 926 000 | 2 318 000 | 1 509 000 | 1 861 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 000 | 127 000 | 8 000 | 76 000 | 17 000 | 67 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 185 000 | 1 700 000 | 1 957 000 | 1 609 000 | 849 000 | 943 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 228 000 | 337 000 | 339 000 | 404 000 | 299 000 | 439 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 417 000 | 2 164 000 | 2 318 000 | 2 103 000 | 1 179 000 | 1 449 000 |
|
|
| Driftsresultat | -340 000 | 1 036 000 | 608 000 | 215 000 | 330 000 | 412 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -343 000 | 1 033 000 | 608 000 | 215 000 | 330 000 | 412 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 228 000 | 136 000 | 47 000 | 73 000 | 91 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -343 000 | 806 000 | 472 000 | 167 000 | 257 000 | 321 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -343 000 | 806 000 | 472 000 | 167 000 | 257 000 | 321 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -343 000 | 806 000 | 472 000 | 167 000 | 257 000 | 321 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 14 000 | 12 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 14 000 | 12 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 28 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 28 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 14 000 | 26 000 | 28 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 38 000 | 706 000 | 60 000 | 0 | 25 000 | 408 000 |
|
|
| Andre fordringer | 34 000 | 5 000 | 3 000 | 16 000 | 55 000 | 53 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 71 000 | 711 000 | 63 000 | 16 000 | 80 000 | 461 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 180 000 | 1 165 000 | 1 320 000 | 978 000 | 1 195 000 | 558 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 251 000 | 1 876 000 | 1 383 000 | 994 000 | 1 275 000 | 1 019 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 251 000 | 1 876 000 | 1 397 000 | 1 021 000 | 1 303 000 | 1 019 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -84 000 | 1 158 000 | 583 000 | 581 000 | 653 000 | 596 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -84 000 | 1 158 000 | 583 000 | 581 000 | 653 000 | 596 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 16 000 | 1 258 000 | 683 000 | 681 000 | 753 000 | 696 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 10 000 | 16 000 | 24 000 | 12 000 | 14 000 | 24 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 213 000 | 137 000 | 59 000 | 73 000 | 91 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 110 000 | 215 000 | 219 000 | 132 000 | 67 000 | 126 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 116 000 | 174 000 | 335 000 | 137 000 | 396 000 | 82 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 236 000 | 618 000 | 715 000 | 340 000 | 550 000 | 323 000 |
|
|
| Sum gjeld | 236 000 | 618 000 | 715 000 | 340 000 | 550 000 | 323 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 251 000 | 1 876 000 | 1 397 000 | 1 021 000 | 1 303 000 | 1 019 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -32,0% | 63,3% | 50,3% | 18,5% | 28,4% | |||
| Resultat av driften i % | -31,6% | 32,4% | 20,8% | 9,3% | 21,9% | 22,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 2,0 | 2,4 | 2,0 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,6% | 96,0% | 99,7% | 96,7% | 98,9% | 96,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -31,6% | 32,4% | 20,8% | 9,3% | 21,9% | 22,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -53,8% | 106,4% | 89,1% | 30,0% | 45,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -53,8% | 83,0% | 69,2% | 23,3% | 35,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,9 | 1,9 | 1,5 | 1,4 | 1,8 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 3,0 | 1,9 | 2,9 | 2,3 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 3,0 | 1,9 | 2,9 | 2,3 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 1,9 | 1,8 | 2,9 | 2,2 | 1,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,4% | 67,1% | 48,9% | 66,7% | 57,8% | 68,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,5% | 39,3% | 23,3% | 29,4% | 49,9% | 37,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 14,8 | 0,5 | 1,0 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 94,0% | 32,9% | 51,2% | 33,3% | 42,2% | 31,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
