Furnes Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 000 | 8 000 | 8 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 184 000 | 363 000 | 377 000 | 329 000 | 56 000 | 187 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 190 000 | 371 000 | 385 000 | 332 000 | 56 000 | 187 000 |
|
|
| Driftsresultat | -190 000 | -371 000 | -385 000 | -332 000 | -56 000 | -187 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 686 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 13 816 000 | 2 922 000 | 540 000 | 29 079 000 | 6 081 000 | 1 928 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 816 000 | 10 014 000 | 540 000 | 29 079 000 | 6 081 000 | 51 614 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 941 000 | 133 000 | 7 962 000 | 112 000 | 2 392 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 10 875 000 | 9 881 000 | -7 422 000 | 28 967 000 | 3 689 000 | 51 614 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 685 000 | 9 510 000 | -7 808 000 | 28 635 000 | 3 633 000 | 51 428 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 310 000 | 4 428 000 | 0 | 629 000 | 65 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 10 375 000 | 5 082 000 | -7 808 000 | 28 006 000 | 3 568 000 | 51 428 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 375 000 | 5 082 000 | -7 808 000 | 28 006 000 | 3 568 000 | 51 428 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 000 000 | 3 000 000 | 2 000 000 | 500 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 375 000 | 2 082 000 | -9 808 000 | 27 506 000 | -1 432 000 | 46 428 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 125 000 | 131 000 | 139 000 | 147 000 | 125 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 125 000 | 131 000 | 139 000 | 147 000 | 125 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 265 000 | 265 000 | 0 | 0 | 200 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 000 | 14 366 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 265 000 | 265 000 | 0 | 200 000 | 10 200 000 | 14 366 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 390 000 | 396 000 | 139 000 | 347 000 | 10 325 000 | 14 366 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 13 536 000 | 58 421 000 | 59 176 000 | 15 790 000 | 6 804 000 | 1 240 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 27 019 000 | 30 693 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 59 828 000 | 0 | 0 | 54 272 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 73 364 000 | 58 421 000 | 59 176 000 | 70 061 000 | 33 824 000 | 31 933 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 617 000 | 7 427 000 | 4 299 000 | 5 129 000 | 8 790 000 | 6 111 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 73 981 000 | 65 848 000 | 63 474 000 | 75 190 000 | 42 613 000 | 38 044 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 74 371 000 | 66 243 000 | 63 613 000 | 75 538 000 | 52 938 000 | 52 410 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 70 958 000 | 63 583 000 | 61 501 000 | 71 308 000 | 47 802 000 | 49 234 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 70 958 000 | 63 583 000 | 61 501 000 | 71 308 000 | 47 802 000 | 49 234 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 71 058 000 | 63 683 000 | 61 601 000 | 71 408 000 | 47 902 000 | 49 334 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 35 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 35 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 35 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 000 | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 273 000 | 60 000 | 0 | 629 000 | 36 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 001 000 | 2 500 000 | 2 000 000 | 3 500 000 | 5 000 000 | 3 076 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 278 000 | 2 560 000 | 2 013 000 | 4 129 000 | 5 036 000 | 3 076 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 313 000 | 2 561 000 | 2 013 000 | 4 129 000 | 5 036 000 | 3 076 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 74 371 000 | 66 243 000 | 63 613 000 | 75 538 000 | 52 938 000 | 52 410 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 19,4% | 14,9% | 0,2% | 44,8% | 11,4% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,9% | 15,2% | -11,7% | 48,0% | 7,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,4% | 8,1% | -11,7% | 46,9% | 7,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 22,6 | 25,7 | 31,5 | 18,2 | 8,5 | 12,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 22,6 | 25,7 | 31,5 | 18,2 | 8,5 | 12,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 2,9 | 2,1 | 1,2 | 1,7 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 95,5% | 96,1% | 96,8% | 94,5% | 90,5% | 94,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 94,7% | 1000,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,4% | 3,9% | 3,2% | 5,5% | 9,5% | 5,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
