Furåsen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 002 000 | 3 595 000 | 3 357 000 | 3 144 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 62 000 | 76 000 | 6 000 | 6 000 | 2 933 000 | 3 451 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 064 000 | 3 671 000 | 3 363 000 | 3 150 000 | 2 933 000 | 3 451 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 206 000 | 274 000 | 79 000 | 205 000 | 198 000 | 285 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 14 000 | 81 000 | 80 000 | 75 000 | 82 000 | 27 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 264 000 | 2 675 000 | 5 936 000 | 7 327 000 | 1 947 000 | 4 001 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 484 000 | 3 030 000 | 6 095 000 | 7 607 000 | 2 227 000 | 4 313 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 580 000 | 641 000 | -2 732 000 | -4 457 000 | 706 000 | -862 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 68 000 | 62 000 | 38 000 | 21 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 68 000 | 62 000 | 38 000 | 21 000 | 26 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 894 000 | 732 000 | 339 000 | 176 000 | 164 000 | 162 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 894 000 | 732 000 | 339 000 | 176 000 | 164 000 | 162 000 |
|
|
| Netto finans | -826 000 | -670 000 | -301 000 | -155 000 | -138 000 | -156 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 754 000 | -29 000 | -3 033 000 | -4 613 000 | 569 000 | -1 018 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 754 000 | -29 000 | -3 033 000 | -4 613 000 | 569 000 | -1 018 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 754 000 | -29 000 | -3 033 000 | -4 613 000 | 569 000 | -1 018 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 754 000 | -29 000 | -3 033 000 | -4 613 000 | 569 000 | -1 018 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 043 000 | 7 043 000 | 7 043 000 | 7 043 000 | 7 043 000 | 6 868 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 35 000 | 49 000 | 130 000 | 164 000 | 239 000 | 342 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 7 078 000 | 7 091 000 | 7 173 000 | 7 207 000 | 7 281 000 | 7 210 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 561 000 | 615 000 | 654 000 | 825 000 | 1 150 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 561 000 | 615 000 | 654 000 | 825 000 | 1 150 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 638 000 | 7 706 000 | 7 827 000 | 8 031 000 | 8 432 000 | 7 210 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 185 000 | 204 000 |
|
|
| Andre fordringer | 363 000 | 352 000 | 334 000 | 239 000 | 21 000 | 18 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 363 000 | 352 000 | 334 000 | 239 000 | 206 000 | 222 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 326 000 | 821 000 | 129 000 | 2 793 000 | 632 000 | 1 952 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 689 000 | 1 173 000 | 463 000 | 3 031 000 | 837 000 | 2 174 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 327 000 | 8 879 000 | 8 289 000 | 11 063 000 | 9 269 000 | 9 384 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -6 961 000 | -7 714 000 | -7 685 000 | -4 652 000 | -39 000 | -1 843 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -6 961 000 | -7 714 000 | -7 685 000 | -4 652 000 | -39 000 | -1 843 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -6 955 000 | -7 709 000 | -7 680 000 | -4 647 000 | -34 000 | -1 838 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 15 782 000 | 16 028 000 | 14 043 000 | 14 546 000 | 8 875 000 | 8 506 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 15 782 000 | 16 028 000 | 14 043 000 | 14 546 000 | 8 875 000 | 8 506 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 710 000 | 14 956 000 | 12 971 000 | 13 474 000 | 7 803 000 | 7 434 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 233 000 | 236 000 | 1 451 000 | 258 000 | 170 000 | 2 310 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 28 000 | 28 000 | 23 000 | 25 000 | 25 000 | 55 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 239 000 | 296 000 | 452 000 | 880 000 | 232 000 | 350 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 500 000 | 560 000 | 1 926 000 | 1 163 000 | 427 000 | 2 715 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 282 000 | 16 588 000 | 15 969 000 | 15 709 000 | 9 302 000 | 11 221 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 327 000 | 8 879 000 | 8 289 000 | 11 063 000 | 9 269 000 | 9 384 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,1% | 8,2% | -27,8% | -43,6% | 7,9% | |||
| Resultat av driften i % | 38,9% | 17,5% | -81,2% | -141,5% | 24,1% | -25,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 40,6% | 19,2% | -80,1% | -140,8% | 25,0% | -24,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,3% | 0,4% | 49,2% | 197,1% | -60,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,3% | 0,4% | 49,2% | 197,1% | -60,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,7 | 13,4 | 42,6 | 15,4 | 14,8 | 12,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 2,1 | 0,2 | 2,6 | 2,0 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 2,1 | 0,2 | 2,6 | 2,0 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,7 | 1,5 | 0,1 | 2,4 | 1,5 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -74,6% | -86,8% | -92,7% | -42,0% | -0,4% | -19,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -171,1% | -210,0% | -228,4% | -147,5% | -1,2% | -53,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,2% | 0,8% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,3 | -2,2 | -2,1 | -3,4 | -273,6 | -6,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,4% | 6,3% | 23,2% | 10,5% | 4,6% | 28,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 169,2% | 180,5% | 169,4% | 131,5% | 95,7% | 90,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
