Frysjaparken Felt B Næring AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 707 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 5 707 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 25 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 2 481 000 | 282 000 | 57 000 | 699 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 481 000 | 25 282 000 | 4 057 000 | 699 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | 3 226 000 | -25 282 000 | -4 057 000 | -699 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 165 000 | 197 000 | 189 000 | 166 000 | 133 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 9 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 174 000 | 198 000 | 189 000 | 166 000 | 133 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 41 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 148 000 | 6 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -974 000 | 192 000 | 184 000 | 166 000 | 133 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 254 000 | -25 090 000 | -3 873 000 | -534 000 | 133 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 496 000 | -5 520 000 | -852 000 | -117 000 | 29 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 758 000 | -19 570 000 | -3 021 000 | -416 000 | 104 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 758 000 | -19 570 000 | -3 021 000 | -416 000 | 104 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 104 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 758 000 | -19 570 000 | -3 021 000 | -416 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 5 804 000 | 6 300 000 | 781 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 804 000 | 6 300 000 | 781 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 142 424 000 | 92 031 000 | 98 623 000 | 26 184 000 | 3 314 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 142 424 000 | 92 031 000 | 98 623 000 | 26 184 000 | 3 314 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 557 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 557 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 149 785 000 | 98 332 000 | 99 403 000 | 26 184 000 | 3 314 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 929 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 343 000 | 983 000 | 3 772 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 646 000 | 5 049 000 | 4 852 000 | 4 663 000 | 5 138 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 918 000 | 6 032 000 | 8 624 000 | 4 663 000 | 5 138 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 005 000 | 2 312 000 | 2 786 000 | 3 484 000 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 923 000 | 8 344 000 | 11 410 000 | 8 148 000 | 5 138 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 152 708 000 | 106 676 000 | 110 813 000 | 34 332 000 | 8 452 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 38 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 120 975 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 121 682 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -13 095 000 | -14 853 000 | 4 717 000 | 7 738 000 | 8 154 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -13 095 000 | -14 853 000 | 4 717 000 | 7 738 000 | 8 154 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 108 587 000 | -14 153 000 | 5 417 000 | 8 438 000 | 8 184 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 72 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 72 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 32 940 000 | 117 105 000 | 103 238 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 32 940 000 | 117 105 000 | 103 238 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 32 940 000 | 117 105 000 | 103 238 000 | 72 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 381 000 | 3 724 000 | 1 180 000 | 8 063 000 | 134 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 17 625 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 9 799 000 | 0 | 979 000 | 134 000 | 134 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 180 000 | 3 724 000 | 2 159 000 | 25 822 000 | 268 000 |
|
|
| Sum gjeld | 44 120 000 | 120 829 000 | 105 397 000 | 25 894 000 | 268 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 152 708 000 | 106 676 000 | 110 813 000 | 34 332 000 | 8 452 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | -23,1% | -5,3% | -2,5% | |||
| Resultat av driften i % | 56,5% | ||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 59,6% | ||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,8% | 574,4% | -55,9% | -6,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,7% | 448,0% | -43,6% | -5,0% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 2,2 | 5,3 | 0,3 | 19,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 2,2 | 5,3 | 0,3 | 19,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,6 | 1,3 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 71,1% | -13,3% | 4,9% | 24,6% | 96,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1902,7% | ||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,0% | 1,0% | 359,6% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 0,9% | 3,1% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | -8,5 | 19,5 | 3,1 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,3% | 3,5% | 1,9% | 75,2% | 3,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,6% | 109,8% | 93,2% | 0,2% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
