Frosta Innkjøpslag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 28 655 000 | 26 500 000 | 29 057 000 | 24 309 000 | 23 147 000 | 23 144 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 678 000 | 877 000 | 896 000 | 796 000 | 551 000 | 419 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 29 333 000 | 27 377 000 | 29 953 000 | 25 106 000 | 23 698 000 | 23 564 000 |
|
|
| Varekostnad | 25 711 000 | 24 064 000 | 24 524 000 | 20 535 000 | 18 433 000 | 18 015 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 689 000 | 2 415 000 | 2 394 000 | 1 954 000 | 2 945 000 | 3 075 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 545 000 | 532 000 | 534 000 | 533 000 | 548 000 | 577 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 218 000 | 1 422 000 | 1 349 000 | 1 591 000 | 1 413 000 | 1 311 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 30 163 000 | 28 433 000 | 28 801 000 | 24 613 000 | 23 339 000 | 22 978 000 |
|
|
| Driftsresultat | -830 000 | -1 056 000 | 1 152 000 | 493 000 | 359 000 | 586 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 53 000 | 74 000 | 25 000 | 15 000 | 47 000 | 98 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 54 000 | 74 000 | 25 000 | 15 000 | 47 000 | 98 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 595 000 | 603 000 | 391 000 | 296 000 | 218 000 | 282 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 595 000 | 603 000 | 402 000 | 372 000 | 225 000 | 307 000 |
|
|
| Netto finans | -541 000 | -529 000 | -377 000 | -357 000 | -178 000 | -209 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 370 000 | -1 585 000 | 774 000 | 136 000 | 181 000 | 378 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -484 000 | -309 000 | 188 000 | 62 000 | 52 000 | 99 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -887 000 | -1 276 000 | 586 000 | 74 000 | 129 000 | 278 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -887 000 | -1 276 000 | 586 000 | 74 000 | 129 000 | 278 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -887 000 | -1 276 000 | 586 000 | 74 000 | 129 000 | 278 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 220 000 | 718 000 | 368 000 | 245 000 | 126 000 | 59 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 220 000 | 718 000 | 368 000 | 245 000 | 126 000 | 59 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 566 000 | 5 969 000 | 6 459 000 | 6 953 000 | 7 329 000 | 7 812 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 96 000 | 114 000 | 87 000 | 127 000 | 108 000 | 173 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 662 000 | 6 083 000 | 6 546 000 | 7 080 000 | 7 437 000 | 7 985 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 26 000 | 26 000 | 26 000 | 26 000 | 26 000 | 26 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 78 000 | 87 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 000 | 26 000 | 26 000 | 26 000 | 103 000 | 113 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 908 000 | 6 827 000 | 6 940 000 | 7 351 000 | 7 667 000 | 8 157 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 312 000 | 2 792 000 | 4 145 000 | 3 185 000 | 3 229 000 | 3 912 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 312 000 | 2 792 000 | 4 145 000 | 3 185 000 | 3 229 000 | 3 912 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 231 000 | 3 734 000 | 3 685 000 | 2 975 000 | 2 407 000 | 1 413 000 |
|
|
| Andre fordringer | 187 000 | 138 000 | 51 000 | 135 000 | 167 000 | 70 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 418 000 | 3 872 000 | 3 736 000 | 3 111 000 | 2 574 000 | 1 484 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 473 000 | 471 000 | 3 593 000 | 1 977 000 | 2 616 000 | 3 454 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 203 000 | 7 135 000 | 11 474 000 | 8 272 000 | 8 418 000 | 8 850 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 111 000 | 13 962 000 | 18 414 000 | 15 623 000 | 16 085 000 | 17 007 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 198 000 |
|
|
| Egne aksjer | 198 000 | 198 000 | 198 000 | 198 000 | 198 000 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 198 000 | 198 000 | 198 000 | 198 000 | 198 000 | 198 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 941 000 | 4 827 000 | 7 025 000 | 6 439 000 | 6 638 000 | 7 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 941 000 | 4 827 000 | 7 025 000 | 6 439 000 | 6 638 000 | 7 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 138 000 | 5 025 000 | 7 223 000 | 6 637 000 | 6 836 000 | 7 407 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 697 000 | 0 | 774 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 303 000 | 5 698 000 | 5 938 000 | 6 300 000 | 6 680 000 | 7 026 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 303 000 | 5 698 000 | 5 938 000 | 6 300 000 | 6 680 000 | 7 026 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 000 000 | 5 698 000 | 6 712 000 | 6 300 000 | 6 680 000 | 7 026 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 516 000 | 2 788 000 | 3 320 000 | 1 695 000 | 1 607 000 | 1 574 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 18 000 | 29 000 | 311 000 | 181 000 | 119 000 | 195 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 129 000 | 146 000 | 381 000 | 554 000 | 372 000 | 387 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 310 000 | 276 000 | 466 000 | 256 000 | 471 000 | 418 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 670 000 | 3 239 000 | 5 252 000 | 2 686 000 | 2 569 000 | 2 574 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 973 000 | 8 937 000 | 11 190 000 | 8 986 000 | 9 249 000 | 9 600 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 111 000 | 13 962 000 | 18 414 000 | 15 623 000 | 16 085 000 | 17 007 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,7% | -6,1% | 6,9% | 3,2% | 2,5% | |||
| Resultat av driften i % | -2,8% | -3,9% | 3,8% | 2,0% | 1,5% | 2,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 1,7 | 1,8 | 1,6 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 10,3% | 9,2% | 15,6% | 15,5% | 20,4% | 22,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,6% | -3,6% | 3,9% | 2,0% | 1,7% | 2,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -29,9% | -25,9% | 11,2% | 2,0% | 2,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -19,4% | -20,8% | 8,5% | 1,1% | 1,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,9 | 11,3 | 12,5 | 12,8 | 8,0 | 7,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 2,2 | 2,2 | 3,1 | 3,3 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,3 | 1,4 | 1,9 | 2,0 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,8 | 8,6 | 5,9 | 6,4 | 5,7 | 4,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 42,7 | 51,9 | 53,8 | 56,2 | 69,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,6% | 36,0% | 39,2% | 42,5% | 42,5% | 43,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,1% | 18,4% | 24,1% | 26,4% | 28,8% | 31,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,6% | 1,9% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 76,5% | 139,5% | 150,1% | 175,4% | 181,1% | 160,4% | ||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,8 | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,0% | 23,2% | 28,5% | 17,2% | 16,0% | 15,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 40,4% | 40,8% | 32,2% | 40,3% | 41,5% | 41,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 802 000 | 804 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
