Frenningen Vannverk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | -67 000 | 3 742 000 | 2 985 000 | 2 110 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 150 000 | 380 000 | 0 | 0 | 150 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 150 000 | 380 000 | -67 000 | 3 742 000 | 3 135 000 | 2 110 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 091 000 | 1 072 000 | 747 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 23 000 | 23 000 | 0 | 170 000 | 43 000 | 21 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 150 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 48 000 | 48 000 | 233 000 | 647 000 | 432 000 | 352 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 221 000 | 221 000 | 233 000 | 1 908 000 | 1 547 000 | 1 120 000 |
|
|
| Driftsresultat | -71 000 | 159 000 | -300 000 | 1 834 000 | 1 588 000 | 990 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 4 000 | 7 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 4 000 | 7 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 81 000 | 194 000 | 231 000 | 147 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 81 000 | 194 000 | 231 000 | 147 000 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | 0 | -77 000 | -187 000 | -231 000 | -146 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -71 000 | 159 000 | -377 000 | 1 647 000 | 1 357 000 | 844 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 32 000 | 362 000 | 0 | 0 | 17 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -71 000 | 127 000 | -739 000 | 1 648 000 | 1 357 000 | 827 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -71 000 | 127 000 | -739 000 | 1 648 000 | 1 357 000 | 827 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -71 000 | 127 000 | -739 000 | 1 648 000 | -1 357 000 | 827 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 824 000 | 3 974 000 | 4 124 000 | 4 124 000 | 4 549 000 | 5 578 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 824 000 | 3 974 000 | 4 124 000 | 4 124 000 | 4 549 000 | 5 578 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 824 000 | 3 974 000 | 4 124 000 | 4 124 000 | 4 549 000 | 5 578 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 732 000 | 442 000 | 433 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 20 000 | 25 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 20 000 | 757 000 | 442 000 | 433 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 890 000 | 994 000 | 96 000 | 706 000 | 747 000 | 612 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 890 000 | 994 000 | 116 000 | 1 462 000 | 1 188 000 | 1 045 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 713 000 | 4 967 000 | 4 239 000 | 5 586 000 | 5 737 000 | 6 623 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 280 000 | 280 000 | 280 000 | 280 000 | 312 000 | 280 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 280 000 | 280 000 | 280 000 | 280 000 | 312 000 | 280 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 377 000 | 1 448 000 | 941 000 | 1 680 000 | 0 | 32 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 377 000 | 1 448 000 | 941 000 | 1 680 000 | 0 | 32 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 656 000 | 1 728 000 | 1 220 000 | 1 959 000 | 312 000 | 312 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 377 000 | 3 606 000 | 5 993 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 377 000 | 3 606 000 | 5 993 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 2 688 000 | 2 224 000 | 2 554 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 238 000 | 92 000 | 124 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 17 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 38 000 | 189 000 | 0 | 0 | 235 000 | 160 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 11 000 | 1 492 000 | 18 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 57 000 | 240 000 | 19 000 | 249 000 | 1 819 000 | 319 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 057 000 | 3 240 000 | 3 019 000 | 3 626 000 | 5 425 000 | 6 312 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 713 000 | 4 967 000 | 4 239 000 | 5 586 000 | 5 737 000 | 6 623 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,4% | 3,5% | -6,0% | 32,5% | 25,7% | |||
| Resultat av driften i % | -47,3% | 41,8% | 447,8% | 49,0% | 50,7% | 46,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,7 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 70,8% | 64,1% | 64,6% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -47,3% | 41,8% | 441,8% | 49,2% | 50,7% | 47,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,2% | 10,8% | -23,7% | 145,0% | 434,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,2% | 8,6% | -46,5% | 145,1% | 434,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,5 | 16,5 | 22,0 | 72,9 | 100,5 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 15,6 | 4,1 | 6,1 | 5,9 | 0,7 | 3,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 15,6 | 4,1 | 6,1 | 5,9 | 0,7 | 3,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 15,6 | 4,1 | 5,1 | 2,8 | 0,4 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,1% | 34,8% | 28,8% | 35,1% | 5,4% | 4,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1104,0% | 454,7% | -1820,9% | 52,4% | 10,0% | 14,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,5% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 1,0% | 0,8% | 1,2% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,9 | 2,5 | 1,9 | 17,4 | 20,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 4,8% | 0,4% | 4,5% | 31,7% | 4,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 63,7% | 60,4% | 70,8% | 60,5% | 62,9% | 90,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
