Fredrikstad Rørleggerservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 580 000 | 1 238 000 | 1 957 000 | 1 801 000 | 1 608 000 | 1 182 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 233 000 | 80 000 | -118 000 | -21 000 | -88 000 | 246 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 813 000 | 1 318 000 | 1 839 000 | 1 780 000 | 1 520 000 | 1 428 000 |
|
|
| Varekostnad | 395 000 | 515 000 | 676 000 | 507 000 | 421 000 | 455 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 893 000 | 451 000 | 730 000 | 649 000 | 478 000 | 661 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 000 | 0 | 30 000 | 91 000 | 91 000 | 91 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 366 000 | 291 000 | 312 000 | 401 000 | 325 000 | 331 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 662 000 | 1 257 000 | 1 748 000 | 1 648 000 | 1 315 000 | 1 538 000 |
|
|
| Driftsresultat | 151 000 | 61 000 | 91 000 | 132 000 | 205 000 | -110 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 29 000 | 33 000 | 29 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 000 | 0 | 0 | 3 000 | 6 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 21 000 | 1 000 | 0 | 5 000 | 8 000 | 12 000 |
|
|
| Netto finans | 8 000 | 32 000 | 29 000 | 14 000 | 11 000 | 7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 160 000 | 94 000 | 119 000 | 146 000 | 216 000 | -104 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 22 000 | 58 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 160 000 | 94 000 | 97 000 | 87 000 | 194 000 | -104 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 160 000 | 94 000 | 97 000 | 87 000 | 194 000 | -104 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 160 000 | 94 000 | 97 000 | 87 000 | 194 000 | -104 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 680 000 | 0 | 0 | 30 000 | 122 000 | 213 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 680 000 | 0 | 0 | 30 000 | 122 000 | 213 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 680 000 | 0 | 0 | 30 000 | 122 000 | 213 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 265 000 | 194 000 | 522 000 | 592 000 | 424 000 | 537 000 |
|
|
| Andre fordringer | 85 000 | 5 000 | 7 000 | 23 000 | 28 000 | 33 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 350 000 | 199 000 | 529 000 | 615 000 | 452 000 | 570 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 | 165 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 013 000 | 1 084 000 | 881 000 | 707 000 | 567 000 | 308 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 528 000 | 1 448 000 | 1 575 000 | 1 488 000 | 1 184 000 | 1 042 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 208 000 | 1 448 000 | 1 575 000 | 1 518 000 | 1 306 000 | 1 255 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 170 000 | 1 010 000 | 916 000 | 819 000 | 732 000 | 538 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 170 000 | 1 010 000 | 916 000 | 819 000 | 732 000 | 538 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 270 000 | 1 110 000 | 1 016 000 | 919 000 | 832 000 | 638 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 488 000 | 0 | 0 | 29 000 | 97 000 | 162 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 488 000 | 0 | 0 | 29 000 | 97 000 | 162 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 488 000 | 0 | 0 | 29 000 | 97 000 | 162 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 135 000 | 112 000 | 57 000 | 103 000 | 38 000 | 95 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 22 000 | 58 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 48 000 | -2 000 | 197 000 | 134 000 | 79 000 | 71 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 267 000 | 228 000 | 283 000 | 275 000 | 238 000 | 288 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 450 000 | 338 000 | 559 000 | 570 000 | 377 000 | 454 000 |
|
|
| Sum gjeld | 938 000 | 338 000 | 559 000 | 599 000 | 474 000 | 616 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 208 000 | 1 448 000 | 1 575 000 | 1 518 000 | 1 306 000 | 1 255 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,9% | 6,3% | 7,7% | 10,7% | 17,5% | |||
| Resultat av driften i % | 8,3% | 4,6% | 4,9% | 7,4% | 13,5% | -7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 0,9 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,0% | 58,4% | 65,5% | 71,8% | 73,8% | 61,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,9% | 7,1% | 6,5% | 8,5% | 14,7% | -6,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,4% | 8,8% | 12,3% | 16,7% | 29,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,4% | 8,8% | 10,0% | 9,9% | 26,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,9 | 2,5 | 2,7 | 3,2 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 4,3 | 2,8 | 2,6 | 3,1 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 4,3 | 2,8 | 2,6 | 3,1 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,3 | 3,2 | 1,6 | 1,2 | 1,5 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,5% | 76,7% | 64,5% | 60,5% | 63,7% | 50,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 70,0% | 84,2% | 55,2% | 51,6% | 54,7% | 44,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 0,0% | 0,0% | 20,7% | 4,9% | 3,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,3 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,4% | 23,3% | 35,5% | 37,5% | 28,9% | 36,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 22,1% | 0,0% | 0,0% | 1,9% | 7,4% | 12,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 417 000 | 595 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
