Fred Olsen & Cos Pensjonskasse
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 39 107 000 | 39 760 000 | 32 621 000 | 30 415 000 | 26 756 000 | 23 797 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 82 260 000 | 63 932 000 | 52 647 000 | -7 777 000 | 51 736 000 | 15 003 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 121 367 000 | 103 692 000 | 85 268 000 | 22 638 000 | 78 492 000 | 38 800 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 120 576 000 | 100 860 000 | 83 394 000 | 17 022 000 | 79 349 000 | 36 460 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 120 576 000 | 100 860 000 | 83 394 000 | 17 022 000 | 79 349 000 | 36 460 000 |
|
|
| Driftsresultat | 791 000 | 2 832 000 | 1 874 000 | 5 616 000 | -857 000 | 2 340 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 7 116 000 | 6 183 000 | 5 615 000 | 2 794 000 | 2 179 000 | 1 427 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 7 620 000 | -166 000 | -148 000 | 448 000 | 6 434 000 | -4 494 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 14 736 000 | 6 017 000 | 5 467 000 | 3 242 000 | 8 613 000 | -3 067 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 386 000 | 335 000 | 380 000 | 302 000 | 267 000 | 262 000 |
|
|
| Netto finans | 14 350 000 | 5 682 000 | 5 087 000 | 2 940 000 | 8 346 000 | -3 329 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 15 140 000 | 8 514 000 | 6 961 000 | 8 558 000 | 7 489 000 | -989 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 440 000 | 1 697 000 | 279 000 | 219 000 | 111 000 | 97 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 13 700 000 | 6 818 000 | 6 682 000 | 8 339 000 | 7 378 000 | -1 086 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 13 700 000 | 6 818 000 | 6 682 000 | 8 339 000 | 7 378 000 | -1 086 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 333 323 000 | 299 691 000 | 260 536 000 | 240 722 000 | 258 454 000 | 233 059 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 357 287 000 | 359 892 000 | 329 155 000 | 404 802 000 | 415 297 000 | 392 848 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 218 339 000 | 168 128 000 | 173 911 000 | 63 730 000 | 46 375 000 | 47 058 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 908 950 000 | 827 710 000 | 763 603 000 | 709 253 000 | 720 126 000 | 672 966 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 908 950 000 | 827 710 000 | 763 603 000 | 709 253 000 | 720 126 000 | 672 966 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 908 950 000 | 827 710 000 | 763 603 000 | 709 253 000 | 720 125 000 | 672 966 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 1 102 000 | 987 000 | 922 000 | 857 000 | 826 000 | 175 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 124 827 000 | 111 306 000 | 104 553 000 | 97 936 000 | 89 628 000 | 82 901 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 125 929 000 | 112 293 000 | 105 475 000 | 98 793 000 | 90 454 000 | 83 076 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 129 429 000 | 115 793 000 | 108 975 000 | 102 293 000 | 93 954 000 | 86 576 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 62 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 775 759 000 | 708 648 000 | 653 619 000 | 605 626 000 | 625 510 000 | 581 701 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 775 821 000 | 708 648 000 | 653 619 000 | 605 626 000 | 625 510 000 | 581 701 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 775 821 000 | 708 648 000 | 653 619 000 | 605 626 000 | 625 510 000 | 581 701 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 2 934 000 | 3 394 000 | 558 000 | 438 000 | 111 000 | 97 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 264 000 | 1 572 000 | 729 000 | 1 117 000 | 550 000 | 4 592 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 198 000 | 4 966 000 | 1 287 000 | 1 555 000 | 661 000 | 4 689 000 |
|
|
| Sum gjeld | 781 019 000 | 713 614 000 | 654 906 000 | 607 181 000 | 626 171 000 | 586 390 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 908 950 000 | 827 710 000 | 763 603 000 | 709 255 000 | 720 125 000 | 672 966 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,8% | 1,1% | 1,0% | 1,2% | 1,1% | |||
| Resultat av driften i % | 0,7% | 2,7% | 2,2% | 24,8% | -1,1% | 6,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,8% | 8,5% | 8,6% | 39,1% | 9,9% | -1,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,3% | 7,6% | 6,6% | 8,7% | 8,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,2% | 6,1% | 6,3% | 8,5% | 8,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 174,9 | 166,7 | 593,3 | 456,1 | 1089,4 | 143,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 174,9 | 166,7 | 593,3 | 456,1 | 1089,4 | 143,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,2% | 14,0% | 14,3% | 14,4% | 13,0% | 12,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 106,6% | 111,7% | 127,8% | 451,9% | 119,7% | 223,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,0 | 6,2 | 6,0 | 5,9 | 6,7 | 6,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,6% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 85,4% | 85,6% | 85,6% | 85,4% | 86,9% | 86,4% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
