Framo Fusa AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 495 108 000 | 1 669 551 000 | 1 807 817 000 | 2 096 673 000 | 2 076 528 000 | 2 430 492 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 495 108 000 | 1 669 551 000 | 1 807 817 000 | 2 096 673 000 | 2 076 528 000 | 2 430 492 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 864 913 000 | 870 192 000 | 843 192 000 | 934 736 000 | 1 035 637 000 | 1 070 597 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -107 000 | -20 956 000 | 14 741 000 | -18 230 000 | -22 309 000 | 48 528 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 510 923 000 | 344 903 000 | 327 823 000 | 341 089 000 | 321 383 000 | 332 240 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 937 000 | 35 782 000 | 33 056 000 | 31 713 000 | 34 039 000 | 33 397 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 221 695 000 | 155 008 000 | 152 388 000 | 137 612 000 | 122 934 000 | 132 495 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 639 361 000 | 1 384 929 000 | 1 371 200 000 | 1 426 920 000 | 1 491 684 000 | 1 617 257 000 |
|
|
| Driftsresultat | 855 747 000 | 284 622 000 | 436 617 000 | 669 753 000 | 584 844 000 | 813 235 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 9 818 000 | 679 000 | 1 213 000 | 167 000 | 915 000 | 2 436 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 30 000 | 306 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 1 361 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 848 000 | 985 000 | 1 215 000 | 168 000 | 915 000 | 3 797 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 637 000 | 14 686 000 | 5 969 000 | -3 172 000 | 7 371 000 | 1 000 000 |
|
|
| Netto finans | -789 000 | -13 701 000 | -4 754 000 | 3 340 000 | -6 456 000 | 2 797 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 854 958 000 | 270 921 000 | 431 864 000 | 673 093 000 | 578 389 000 | 816 032 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 187 825 000 | 59 521 000 | 94 806 000 | 147 924 000 | 127 084 000 | 179 232 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 667 133 000 | 211 400 000 | 337 058 000 | 525 169 000 | 451 305 000 | 636 800 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 667 133 000 | 211 400 000 | 337 058 000 | 525 169 000 | 451 305 000 | 636 800 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 175 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 507 000 000 | 55 380 000 | 320 580 000 | 487 500 000 | 421 200 000 | 561 600 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 160 133 000 | 156 020 000 | 16 478 000 | 37 669 000 | -144 895 000 | 75 200 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 4 792 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | -46 159 000 | -3 548 000 | 39 376 000 | 34 562 000 | 46 425 000 | 46 084 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | -41 367 000 | -3 548 000 | 39 376 000 | 34 562 000 | 46 425 000 | 46 084 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 117 367 000 | 136 420 000 | 148 981 000 | 169 992 000 | 204 731 000 | 228 214 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 136 035 000 | 115 770 000 | 89 510 000 | 72 930 000 | 43 050 000 | 37 794 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 34 754 000 | 19 045 000 | 14 089 000 | 8 812 000 | 7 942 000 | 9 562 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 288 156 000 | 271 235 000 | 252 580 000 | 251 734 000 | 255 723 000 | 275 570 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 46 900 000 | 251 000 000 | 250 700 000 | 250 700 000 | 46 900 000 | 46 900 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 30 483 000 | 25 322 000 | 22 383 000 | 17 605 000 | 996 000 | 672 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 77 383 000 | 276 322 000 | 273 083 000 | 268 305 000 | 47 896 000 | 47 572 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 324 171 000 | 544 008 000 | 565 039 000 | 554 601 000 | 350 043 000 | 369 226 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 618 250 000 | 457 529 000 | 317 715 000 | 390 676 000 | 278 846 000 | 275 042 000 |
|
|
| Sum varelager | 618 250 000 | 457 529 000 | 317 715 000 | 390 676 000 | 278 846 000 | 275 042 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 576 000 | 1 934 000 | 453 000 | 215 000 | 63 000 | 507 000 |
|
|
| Andre fordringer | 76 758 000 | 71 722 000 | 19 465 000 | 30 176 000 | 19 634 000 | 18 331 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 787 373 000 | 255 944 000 | 255 921 000 | 432 163 000 | 371 152 000 | 694 751 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 875 708 000 | 329 601 000 | 275 838 000 | 462 554 000 | 390 849 000 | 713 589 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 000 | 13 000 | 186 000 | 22 000 | 19 000 | 55 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 493 963 000 | 787 142 000 | 593 739 000 | 853 252 000 | 669 714 000 | 988 686 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 818 134 000 | 1 331 150 000 | 1 158 778 000 | 1 407 853 000 | 1 019 757 000 | 1 357 912 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 94 860 000 | 94 860 000 | 94 860 000 | 94 860 000 | 86 236 000 | 86 236 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 195 062 000 | 195 062 000 | 195 062 000 | 195 062 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 289 921 000 | 289 921 000 | 289 921 000 | 289 921 000 | 86 236 000 | 86 236 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 318 094 000 | 333 230 000 | 180 600 000 | 167 475 000 | 122 010 000 | 270 889 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 318 094 000 | 333 230 000 | 180 600 000 | 167 475 000 | 122 010 000 | 270 889 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 608 016 000 | 623 152 000 | 470 522 000 | 457 397 000 | 208 246 000 | 357 125 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 871 000 | 4 013 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 17 000 000 | 13 000 000 | 18 000 000 | 16 000 000 | 12 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 17 000 000 | 13 000 000 | 18 000 000 | 16 000 000 | 12 871 000 | 14 013 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 17 000 000 | 13 000 000 | 18 000 000 | 16 000 000 | 12 871 000 | 14 013 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 182 545 000 | 120 118 000 | 41 685 000 | 81 832 000 | 53 543 000 | 63 944 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 886 000 | 20 000 | 8 254 000 | 760 000 | 7 501 000 | 20 259 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 49 589 000 | 30 000 000 | 27 578 000 | 30 143 000 | 29 613 000 | 28 236 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 725 560 000 | 404 776 000 | 450 269 000 | 655 363 000 | 558 538 000 | 729 507 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 234 538 000 | 140 084 000 | 142 470 000 | 166 359 000 | 149 445 000 | 144 828 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 193 118 000 | 694 998 000 | 670 256 000 | 934 457 000 | 798 640 000 | 986 774 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 210 118 000 | 707 998 000 | 688 256 000 | 950 457 000 | 811 511 000 | 1 000 787 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 818 134 000 | 1 331 150 000 | 1 158 778 000 | 1 407 853 000 | 1 019 757 000 | 1 357 912 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 55,0% | 22,9% | 34,1% | 55,2% | 49,3% | |||
| Resultat av driften i % | 24,5% | 17,0% | 24,2% | 31,9% | 28,2% | 33,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 1,3 | 1,4 | 1,7 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 46,6% | 47,9% | 53,4% | 55,4% | 50,1% | 56,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 24,8% | 17,1% | 24,2% | 32,0% | 28,2% | 33,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 138,9% | 49,5% | 93,1% | 202,2% | 204,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 108,4% | 38,7% | 72,6% | 157,8% | 159,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,8 | 4,8 | 5,5 | 6,1 | 6,5 | 7,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,1 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 1,9 | 2,7 | 2,4 | 3,7 | 3,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 103,8 | 160,4 | 151,2 | 128,9 | 96,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,4% | 46,8% | 40,6% | 32,5% | 20,4% | 26,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,4% | 37,3% | 26,0% | 21,8% | 10,0% | 14,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 71,2% | 54,5% | 38,2% | 59,4% | 63,1% | 71,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,9% | 1,2% | 1,2% | 1,6% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 48,7% | 20,1% | -24,1% | -20,8% | -46,2% | 0,7% | ||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,1 | 1,5 | 2,1 | 3,9 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 65,6% | 52,2% | 57,8% | 66,4% | 78,3% | 72,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 1,0% | 1,6% | 1,1% | 1,3% | 1,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 238 000 | 2 455 000 | 0 | 2 038 000 | 2 097 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
