Framnæs Grunnvarme AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 884 000 | 852 000 | 874 000 | 1 025 000 | 787 000 | 336 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 884 000 | 852 000 | 874 000 | 1 025 000 | 787 000 | 339 000 |
|
|
| Varekostnad | 464 000 | 541 000 | 414 000 | 784 000 | 396 000 | 192 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 386 000 | 402 000 | 375 000 | 375 000 | 375 000 | 375 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 82 000 | 86 000 | 111 000 | 49 000 | 1 129 000 | 179 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 932 000 | 1 029 000 | 900 000 | 1 208 000 | 1 900 000 | 746 000 |
|
|
| Driftsresultat | -48 000 | -177 000 | -26 000 | -183 000 | -1 113 000 | -407 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 97 000 | 93 000 | 143 000 | 100 000 | 13 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 97 000 | 93 000 | 143 000 | 100 000 | 13 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 358 000 | 395 000 | 435 000 | 307 000 | 127 000 | 134 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 358 000 | 395 000 | 435 000 | 307 000 | 127 000 | 134 000 |
|
|
| Netto finans | -261 000 | -302 000 | -292 000 | -207 000 | -114 000 | -131 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -310 000 | -479 000 | -318 000 | -390 000 | -1 227 000 | -538 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -68 000 | -105 000 | -70 000 | -86 000 | -270 000 | -118 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -242 000 | -374 000 | -248 000 | -304 000 | -957 000 | -420 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -242 000 | -374 000 | -248 000 | -304 000 | -957 000 | -420 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -242 000 | -374 000 | -248 000 | -304 000 | -957 000 | -420 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 082 000 | 4 468 000 | 4 869 000 | 4 717 000 | 5 092 000 | 5 468 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 082 000 | 4 468 000 | 4 869 000 | 4 717 000 | 5 092 000 | 5 468 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 082 000 | 4 468 000 | 4 869 000 | 4 717 000 | 5 092 000 | 5 468 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 153 000 | 141 000 | 203 000 | 267 000 | 261 000 | 67 000 |
|
|
| Andre fordringer | 236 000 | 420 000 | 320 000 | 371 000 | 1 352 000 | 593 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 389 000 | 562 000 | 524 000 | 638 000 | 1 613 000 | 660 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 134 000 | 2 073 000 | 1 925 000 | 5 728 000 | 4 431 000 | 1 101 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 524 000 | 2 635 000 | 2 449 000 | 6 366 000 | 6 044 000 | 1 761 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 606 000 | 7 102 000 | 7 318 000 | 11 083 000 | 11 137 000 | 7 229 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 466 000 | 5 285 000 | 4 960 000 | 4 713 000 | 4 425 000 | 3 457 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -4 897 000 | -4 655 000 | -4 281 000 | -4 033 000 | -3 729 000 | -2 772 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -4 897 000 | -4 655 000 | -4 281 000 | -4 033 000 | -3 729 000 | -2 772 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 570 000 | 630 000 | 679 000 | 680 000 | 696 000 | 685 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 154 000 | 171 000 | 185 000 | 185 000 | 190 000 | 186 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 154 000 | 171 000 | 185 000 | 185 000 | 190 000 | 186 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 800 000 | 6 200 000 | 6 300 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 6 300 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 954 000 | 6 371 000 | 6 485 000 | 10 185 000 | 10 190 000 | 6 486 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 800 000 | 6 200 000 | 6 300 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 6 300 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 000 | 16 000 | 137 000 | 16 000 | 195 000 | 50 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 28 000 | 29 000 | 17 000 | 48 000 | 20 000 | 7 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 51 000 | 56 000 | 0 | 154 000 | 36 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 82 000 | 101 000 | 154 000 | 218 000 | 251 000 | 58 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 036 000 | 6 472 000 | 6 639 000 | 10 403 000 | 10 441 000 | 6 544 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 606 000 | 7 102 000 | 7 318 000 | 11 083 000 | 11 137 000 | 7 229 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,7% | -1,2% | 1,3% | -0,7% | -12,0% | |||
| Resultat av driften i % | -5,4% | -20,8% | -3,0% | -17,9% | -141,4% | -120,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 47,5% | 36,5% | 52,6% | 23,5% | 49,7% | 42,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,5% | -9,9% | 13,4% | -8,1% | -139,8% | -119,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -51,7% | -73,2% | -46,8% | -56,7% | -177,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -40,3% | -57,1% | -36,5% | -44,2% | -138,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 30,8 | 26,1 | 15,9 | 29,2 | 24,1 | 30,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 30,8 | 26,1 | 15,9 | 29,2 | 24,1 | 30,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 26,0 | 20,5 | 12,5 | 26,3 | 17,7 | 19,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,6% | 8,9% | 9,3% | 6,1% | 6,2% | 9,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 64,5% | 73,9% | 77,7% | 66,3% | 88,4% | 202,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,4% | 0,5% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 10,6 | 10,3 | 9,8 | 15,3 | 15,0 | 9,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 1,4% | 2,1% | 2,0% | 2,3% | 0,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 90,1% | 89,7% | 88,6% | 91,9% | 91,5% | 89,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
