Fotballshop Sandvika Storsenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 509 000 | 5 066 000 | 4 328 000 | 4 635 000 | 3 310 000 | 3 996 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -35 000 | 15 000 | -61 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 474 000 | 5 080 000 | 4 268 000 | 4 635 000 | 3 310 000 | 3 996 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 818 000 | 3 530 000 | 2 867 000 | 3 156 000 | 1 746 000 | 867 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -127 000 | -79 000 | 16 000 | 64 000 | -43 000 | 702 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 677 000 | 599 000 | 653 000 | 789 000 | 1 275 000 | 1 346 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 104 000 | 801 000 | 660 000 | 635 000 | 677 000 | 1 028 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 472 000 | 4 851 000 | 4 196 000 | 4 644 000 | 3 655 000 | 3 943 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 000 | 229 000 | 72 000 | -9 000 | -345 000 | 53 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 000 | 229 000 | 71 000 | -9 000 | -345 000 | 53 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 37 000 | 0 | 0 | -49 000 | 12 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 000 | 192 000 | 71 000 | -9 000 | -296 000 | 42 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 000 | 192 000 | 71 000 | -9 000 | -296 000 | 42 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 000 | 192 000 | 71 000 | -9 000 | -296 000 | 42 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 469 000 | 342 000 | 263 000 | 280 000 | 343 000 | 300 000 |
|
|
| Sum varelager | 469 000 | 342 000 | 263 000 | 280 000 | 343 000 | 300 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 11 000 | 92 000 | 90 000 | 27 000 | 48 000 | 582 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 000 | 108 000 | 90 000 | 27 000 | 48 000 | 582 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 878 000 | 164 000 | 1 203 000 | 2 359 000 | 928 000 | 93 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 358 000 | 614 000 | 1 556 000 | 2 666 000 | 1 319 000 | 975 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 358 000 | 614 000 | 1 556 000 | 2 666 000 | 1 319 000 | 975 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 392 000 | 391 000 | 199 000 | 128 000 | 137 000 | 433 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 392 000 | 391 000 | 199 000 | 128 000 | 137 000 | 433 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 492 000 | 491 000 | 299 000 | 228 000 | 237 000 | 533 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 6 000 | 4 000 | 0 | 60 000 | 67 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 37 000 | 0 | 0 | 0 | 12 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 19 000 | 22 000 | 23 000 | 134 000 | 489 000 | 62 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 841 000 | 60 000 | 1 234 000 | 2 244 000 | 527 000 | 368 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 866 000 | 123 000 | 1 257 000 | 2 438 000 | 1 083 000 | 442 000 |
|
|
| Sum gjeld | 866 000 | 123 000 | 1 257 000 | 2 438 000 | 1 083 000 | 442 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 358 000 | 614 000 | 1 556 000 | 2 666 000 | 1 319 000 | 975 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,2% | 21,1% | 3,4% | -0,5% | -30,1% | |||
| Resultat av driften i % | 0,0% | 4,5% | 1,7% | -0,2% | -10,4% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,5 | 4,7 | 2,0 | 2,3 | 2,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,5% | 30,3% | 33,8% | 31,9% | 47,3% | 78,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,0% | 4,5% | 1,7% | -0,2% | -10,4% | 1,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,2% | 58,0% | 26,9% | -3,9% | -89,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,2% | 48,6% | 26,9% | -3,9% | -76,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,6 | 8,5 | 6,5 | 5,9 | 2,6 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 5,0 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 2,2 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,3 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,0 | 10,3 | 10,9 | 11,3 | 5,1 | 2,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 51,8 | 30,8 | 34,1 | 35,5 | 66,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 36,2% | 80,0% | 19,2% | 8,6% | 18,0% | 54,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,0% | 9,7% | 7,0% | 4,9% | 7,2% | 13,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 104,9% | 143,6% | 113,7% | 81,4% | 69,1% | 177,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 0,3 | 4,2 | 10,7 | 4,6 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 63,8% | 20,0% | 80,8% | 91,4% | 82,1% | 45,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 660 000 | 100 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
