Fotballshop Oslo City AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 496 000 | 11 891 000 | 9 923 000 | 8 670 000 | 5 467 000 | 8 926 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -83 000 | -184 000 | 95 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 414 000 | 11 707 000 | 10 018 000 | 8 670 000 | 5 467 000 | 8 926 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 866 000 | 8 212 000 | 6 860 000 | 5 946 000 | 2 851 000 | 2 218 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -204 000 | -28 000 | 152 000 | 0 | -68 000 | 1 286 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 687 000 | 1 323 000 | 1 582 000 | 1 513 000 | 2 130 000 | 3 310 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 020 000 | 2 051 000 | 1 304 000 | 1 290 000 | 1 156 000 | 1 810 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 369 000 | 11 558 000 | 9 898 000 | 8 749 000 | 6 069 000 | 8 624 000 |
|
|
| Driftsresultat | 45 000 | 149 000 | 120 000 | -79 000 | -602 000 | 302 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | 0 | -5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 44 000 | 149 000 | 115 000 | -79 000 | -602 000 | 302 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 000 | 33 000 | 8 000 | 0 | -132 000 | 66 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 34 000 | 116 000 | 107 000 | -79 000 | -470 000 | 236 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 34 000 | 116 000 | 107 000 | -79 000 | -470 000 | 236 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 34 000 | 116 000 | 107 000 | -79 000 | -470 000 | 236 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 480 000 | 0 | 0 | 183 000 | 1 119 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 480 000 | 0 | 0 | 183 000 | 1 119 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 480 000 | 0 | 0 | 183 000 | 1 119 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 660 000 | 455 000 | 427 000 | 580 000 | 580 000 | 512 000 |
|
|
| Sum varelager | 660 000 | 455 000 | 427 000 | 580 000 | 580 000 | 512 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 000 | 55 000 | 116 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 62 000 | 405 000 | 430 000 | 8 000 | 136 000 | 268 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 64 000 | 460 000 | 546 000 | 8 000 | 136 000 | 268 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 007 000 | 163 000 | 1 401 000 | 2 081 000 | 506 000 | 963 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 730 000 | 1 078 000 | 2 374 000 | 2 668 000 | 1 222 000 | 1 743 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 730 000 | 1 558 000 | 2 374 000 | 2 668 000 | 1 405 000 | 2 862 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 908 000 | 874 000 | 758 000 | 651 000 | 730 000 | 1 200 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 908 000 | 874 000 | 758 000 | 651 000 | 730 000 | 1 200 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 938 000 | 904 000 | 788 000 | 681 000 | 760 000 | 1 230 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 509 000 | 0 | 1 360 000 | 1 382 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 509 000 | 0 | 1 360 000 | 1 382 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 10 000 | 33 000 | 8 000 | 0 | 0 | 66 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 105 000 | 46 000 | 84 000 | 304 000 | 444 000 | 1 177 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 167 000 | 574 000 | 133 000 | 300 000 | 201 000 | 389 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 283 000 | 653 000 | 225 000 | 605 000 | 645 000 | 1 632 000 |
|
|
| Sum gjeld | 792 000 | 653 000 | 1 585 000 | 1 987 000 | 645 000 | 1 632 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 730 000 | 1 558 000 | 2 374 000 | 2 668 000 | 1 405 000 | 2 862 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,7% | 7,6% | 4,8% | -3,9% | -28,2% | |||
| Resultat av driften i % | 0,5% | 1,3% | 1,2% | -0,9% | -11,0% | 3,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,7 | 6,0 | 4,0 | 4,3 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 38,2% | 30,9% | 30,9% | 31,4% | 47,9% | 75,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,5% | 1,3% | 1,2% | -0,9% | -11,0% | 3,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,8% | 17,6% | 15,7% | -11,0% | -60,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,7% | 13,7% | 14,6% | -11,0% | -47,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,6 | 8,8 | 6,3 | 5,7 | 2,6 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,1 | 1,7 | 10,6 | 4,4 | 1,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 1,0 | 8,7 | 3,5 | 1,0 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,6 | 0,2 | 6,2 | 3,4 | 0,8 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,9 | 18,0 | 16,1 | 10,3 | 4,9 | 4,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 34,2 | 19,3 | 26,4 | 35,1 | 68,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,2% | 58,0% | 33,2% | 25,5% | 54,1% | 43,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,0% | 7,7% | 7,9% | 7,9% | 13,9% | 13,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 0,0% | 1,2% | 1,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 219,2% | 93,2% | 503,0% | 355,7% | 99,5% | 21,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 2,0 | 2,9 | 0,8 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,4% | 41,9% | 9,5% | 22,7% | 45,9% | 57,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,4% | 0,0% | 57,3% | 51,8% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 278 000 | 1 840 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
