Fotballshop Strømmen Storsenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 728 000 | 4 091 000 | 3 486 000 | 3 682 000 | 2 959 000 | 3 337 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 728 000 | 4 091 000 | 3 486 000 | 3 682 000 | 2 959 000 | 3 337 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 338 000 | 2 896 000 | 1 740 000 | 2 573 000 | 1 609 000 | 764 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -174 000 | -36 000 | 33 000 | 85 000 | -99 000 | 546 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 643 000 | 684 000 | 636 000 | 404 000 | 1 028 000 | 1 014 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 000 | 13 000 | 17 000 | 21 000 | 26 000 | 32 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 888 000 | 845 000 | 864 000 | 718 000 | 730 000 | 946 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 706 000 | 4 402 000 | 3 290 000 | 3 801 000 | 3 294 000 | 3 302 000 |
|
|
| Driftsresultat | 22 000 | -311 000 | 196 000 | -119 000 | -335 000 | 35 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 000 | -311 000 | 196 000 | -119 000 | -335 000 | 35 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -8 000 | 8 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 22 000 | -311 000 | 196 000 | -119 000 | -327 000 | 27 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 22 000 | -311 000 | 196 000 | -119 000 | -327 000 | 27 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 22 000 | -311 000 | 196 000 | -119 000 | -237 000 | 27 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 42 000 | 53 000 | 66 000 | 83 000 | 104 000 | 130 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 42 000 | 53 000 | 66 000 | 83 000 | 104 000 | 130 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 42 000 | 53 000 | 66 000 | 83 000 | 104 000 | 130 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 563 000 | 389 000 | 353 000 | 386 000 | 471 000 | 373 000 |
|
|
| Sum varelager | 563 000 | 389 000 | 353 000 | 386 000 | 471 000 | 373 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 42 000 | 26 000 | 6 000 | 9 000 | 10 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 000 | 72 000 | 26 000 | 6 000 | 9 000 | 10 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 491 000 | 147 000 | 650 000 | 1 957 000 | 794 000 | 91 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 067 000 | 608 000 | 1 029 000 | 2 349 000 | 1 274 000 | 474 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 110 000 | 661 000 | 1 096 000 | 2 432 000 | 1 378 000 | 603 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -449 000 | -471 000 | -161 000 | -356 000 | -237 000 | 90 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -449 000 | -471 000 | -161 000 | -356 000 | -237 000 | 90 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -419 000 | -441 000 | -131 000 | -326 000 | -207 000 | 120 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 0 | 9 000 | 146 000 | 143 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 21 000 | 28 000 | 19 000 | 21 000 | 372 000 | 75 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 507 000 | 1 074 000 | 1 198 000 | 2 591 000 | 1 070 000 | 399 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 529 000 | 1 102 000 | 1 226 000 | 2 758 000 | 1 585 000 | 483 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 529 000 | 1 102 000 | 1 226 000 | 2 758 000 | 1 585 000 | 483 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 110 000 | 661 000 | 1 096 000 | 2 432 000 | 1 378 000 | 603 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,5% | -35,4% | 11,1% | -6,2% | -33,8% | |||
| Resultat av driften i % | 0,6% | -7,6% | 5,6% | -3,2% | -11,3% | 1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,2 | 4,7 | 2,0 | 1,9 | 3,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,3% | 29,2% | 50,1% | 30,1% | 45,6% | 77,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,6% | -7,6% | 5,6% | -3,2% | -11,3% | 1,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,1% | 108,7% | -85,8% | 44,7% | 770,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -5,1% | 108,7% | -85,8% | 44,7% | 751,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,8 | 6,0 | 5,5 | 9,1 | 2,9 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,1 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,2 | 7,4 | 4,9 | 6,7 | 3,4 | 2,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 73,3 | 46,1 | 76,4 | 60,0 | 94,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -37,7% | -66,7% | -12,0% | -13,4% | -15,0% | 19,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -11,2% | -10,8% | -3,8% | -8,9% | -7,0% | 3,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,1% | -0,1% | -0,5% | -0,3% | -0,5% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -81,9% | -127,0% | -55,8% | -106,0% | -66,0% | -2,7% | ||
| Gjeldsgrad | -3,6 | -2,5 | -9,4 | -8,5 | -7,7 | 4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 137,7% | 166,7% | 111,9% | 113,4% | 115,0% | 80,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 532 000 | 100 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
