Fosnavaag Pelagic AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 746 814 000 | 637 838 000 | 539 342 000 | 420 941 000 | 347 157 000 | 322 205 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 756 000 | 0 | 75 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 746 814 000 | 638 594 000 | 539 342 000 | 421 016 000 | 347 157 000 | 322 205 000 |
|
|
| Varekostnad | 484 720 000 | 585 177 000 | 409 263 000 | 341 508 000 | 293 897 000 | 269 400 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 114 310 000 | -86 060 000 | -35 739 000 | -6 229 000 | -14 057 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 33 382 000 | 34 906 000 | 33 437 000 | 32 372 000 | 28 351 000 | 23 969 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 625 000 | 8 200 000 | 8 522 000 | 11 079 000 | 10 595 000 | 8 404 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 92 561 000 | 85 287 000 | 81 448 000 | 41 262 000 | 30 407 000 | 23 477 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 733 598 000 | 627 510 000 | 496 931 000 | 419 992 000 | 349 193 000 | 325 250 000 |
|
|
| Driftsresultat | 13 216 000 | 11 084 000 | 42 411 000 | 1 024 000 | -2 036 000 | -3 045 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 1 087 000 | 1 056 000 | 763 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 56 000 | 42 000 | 18 000 | 9 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 453 000 | 4 193 000 | 3 604 000 | 2 338 000 | 589 000 | 54 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 509 000 | 4 235 000 | 3 622 000 | 3 434 000 | 1 647 000 | 817 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 14 839 000 | 7 994 000 | 4 009 000 | 3 271 000 | 2 408 000 | 3 253 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 16 823 000 | 12 624 000 | 9 040 000 | 5 431 000 | 2 994 000 | 3 397 000 |
|
|
| Netto finans | -14 314 000 | -8 389 000 | -5 418 000 | -1 997 000 | -1 347 000 | -2 580 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 098 000 | 2 694 000 | 36 993 000 | -972 000 | -3 383 000 | -5 624 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -192 000 | 654 000 | 8 159 000 | -201 000 | -730 000 | -1 224 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -906 000 | 2 039 000 | 28 834 000 | -771 000 | -2 652 000 | -4 400 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -906 000 | 2 039 000 | 28 834 000 | -771 000 | -2 652 000 | -4 400 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 10 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -906 000 | 2 039 000 | 18 834 000 | 0 | 0 | -4 400 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 2 304 000 | 3 139 000 | 2 606 000 | 2 359 000 | 2 324 000 | 1 593 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 304 000 | 3 139 000 | 2 606 000 | 2 359 000 | 2 324 000 | 1 593 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 15 983 000 | 12 137 000 | 5 239 000 | 8 455 000 | 11 153 000 | 10 543 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 27 631 000 | 33 288 000 | 18 378 000 | 19 664 000 | 24 268 000 | 17 574 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 561 000 | 565 000 | 566 000 | 1 120 000 | 2 166 000 | 2 604 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 44 176 000 | 45 990 000 | 24 182 000 | 29 239 000 | 37 587 000 | 30 722 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 25 000 | 44 000 | 1 104 000 | 109 000 | 95 000 | 230 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 000 | 44 000 | 1 104 000 | 139 000 | 125 000 | 260 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 46 504 000 | 49 173 000 | 27 893 000 | 31 736 000 | 40 036 000 | 32 575 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 50 842 000 | 165 177 000 | 79 116 000 | 43 378 000 | 37 148 000 | 23 092 000 |
|
|
| Sum varelager | 50 842 000 | 165 177 000 | 79 116 000 | 43 378 000 | 37 148 000 | 23 092 000 |
|
|
| Kundefordringer | 73 628 000 | 26 948 000 | 40 213 000 | 68 578 000 | 43 771 000 | 49 059 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 729 000 | 1 570 000 | 1 827 000 | 3 637 000 | 8 617 000 | 5 511 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 80 357 000 | 28 518 000 | 42 039 000 | 72 215 000 | 52 388 000 | 54 570 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 321 000 | 1 904 000 | 2 265 000 | 26 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 132 520 000 | 195 599 000 | 123 420 000 | 115 619 000 | 89 545 000 | 77 669 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 179 024 000 | 244 772 000 | 151 313 000 | 147 355 000 | 129 580 000 | 110 244 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 843 000 | 422 000 | 422 000 | 422 000 | 422 000 | 322 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 73 493 000 | 33 915 000 | 33 915 000 | 33 915 000 | 34 686 000 | 27 438 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 74 336 000 | 34 336 000 | 34 336 000 | 34 336 000 | 35 107 000 | 27 759 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 968 000 | 20 874 000 | 18 834 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 19 968 000 | 20 874 000 | 18 834 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 94 304 000 | 55 210 000 | 53 171 000 | 34 336 000 | 35 107 000 | 27 759 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 44 337 000 | 119 680 000 | 33 360 000 | 56 036 000 | 32 111 000 | 53 332 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 25 755 000 | 30 362 000 | 19 941 000 | 25 872 000 | 31 783 000 | 18 401 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 25 755 000 | 30 362 000 | 19 941 000 | 25 872 000 | 31 783 000 | 18 401 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 70 092 000 | 150 042 000 | 53 301 000 | 81 908 000 | 63 894 000 | 71 733 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 027 000 | 31 549 000 | 18 406 000 | 24 115 000 | 30 306 000 | 10 228 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 160 000 | 1 187 000 | 8 407 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 535 000 | 3 379 000 | 3 850 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 10 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 906 000 | 3 405 000 | 4 178 000 | 6 996 000 | 274 000 | 524 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 58 965 000 | 159 200 000 | 78 201 000 | 87 147 000 | 62 691 000 | 64 084 000 |
|
|
| Sum gjeld | 84 720 000 | 189 562 000 | 98 142 000 | 113 019 000 | 94 474 000 | 82 485 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 179 024 000 | 244 772 000 | 151 313 000 | 147 355 000 | 129 580 000 | 110 244 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,4% | 7,7% | 30,8% | 3,2% | -0,3% | |||
| Resultat av driften i % | 1,8% | 1,7% | 7,9% | 0,2% | -0,6% | -0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,5 | 3,2 | 3,6 | 3,0 | 2,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 35,1% | 8,3% | 24,1% | 18,9% | 15,3% | 16,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,1% | 2,4% | 8,5% | 1,1% | -0,1% | -0,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,5% | 5,0% | 84,5% | -2,8% | -10,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,2% | 3,8% | 65,9% | -2,2% | -8,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 22,4 | 18,3 | 16,1 | 13,0 | 12,2 | 13,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 1,2 | 1,6 | 1,3 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 0,2 | 0,6 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,5 | 3,5 | 5,2 | 7,9 | 7,9 | 11,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 80,2 | 75,1 | 53,9 | 42,4 | 36,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,7% | 22,6% | 35,1% | 23,3% | 27,1% | 25,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,6% | 8,6% | 9,9% | 8,2% | 10,1% | 8,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,3% | 6,2% | 4,9% | 4,4% | 3,0% | 4,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,6% | 0,4% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 144,7% | 22,0% | 57,2% | 65,6% | 72,3% | 58,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 3,4 | 1,8 | 3,3 | 2,7 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 32,9% | 65,0% | 51,7% | 59,1% | 48,4% | 58,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 14,4% | 12,4% | 13,2% | 17,6% | 24,5% | 16,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 046 000 | 1 432 000 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
