Fosen Kornsilo SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 1 028 000 | 952 000 | 926 000 | 935 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 239 000 | 1 134 000 | 0 | 0 | 0 | -24 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 239 000 | 1 134 000 | 1 028 000 | 952 000 | 926 000 | 911 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 43 000 | 40 000 | 26 000 | 29 000 | 35 000 | 38 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 419 000 | 421 000 | 421 000 | 420 000 | 391 000 | 384 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 56 000 | 59 000 | 104 000 | 45 000 | 44 000 | 28 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 518 000 | 520 000 | 551 000 | 494 000 | 470 000 | 450 000 |
|
|
| Driftsresultat | 721 000 | 614 000 | 477 000 | 458 000 | 456 000 | 461 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 696 000 | 635 000 | 459 000 | 387 000 | 425 000 | 474 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 696 000 | 635 000 | 459 000 | 387 000 | 425 000 | 474 000 |
|
|
| Netto finans | -693 000 | -633 000 | -459 000 | -387 000 | -425 000 | -474 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 27 000 | -19 000 | 18 000 | 71 000 | 31 000 | -13 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 13 000 | 5 000 | 7 000 | 19 000 | 12 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 15 000 | -25 000 | 11 000 | 52 000 | 18 000 | -14 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 15 000 | -25 000 | 11 000 | 52 000 | 18 000 | -14 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 15 000 | -25 000 | 11 000 | 52 000 | 18 000 | -14 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 113 000 | 119 000 | 115 000 | 119 000 | 135 000 | 142 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 113 000 | 119 000 | 115 000 | 119 000 | 135 000 | 142 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 382 000 | 7 693 000 | 7 998 000 | 8 311 000 | 8 030 000 | 8 327 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 591 000 | 699 000 | 807 000 | 916 000 | 1 024 000 | 938 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 7 973 000 | 8 392 000 | 8 805 000 | 9 227 000 | 9 054 000 | 9 265 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 086 000 | 8 511 000 | 8 920 000 | 9 345 000 | 9 189 000 | 9 407 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 383 000 | 369 000 | 336 000 | 298 000 | 305 000 | 287 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 383 000 | 369 000 | 336 000 | 298 000 | 305 000 | 287 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 463 000 | 636 000 | 642 000 | 519 000 | 154 000 | 319 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 846 000 | 1 005 000 | 979 000 | 816 000 | 458 000 | 605 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 932 000 | 9 516 000 | 9 899 000 | 10 162 000 | 9 648 000 | 10 012 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -29 000 | -43 000 | -19 000 | -30 000 | -84 000 | -103 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -29 000 | -43 000 | -19 000 | -30 000 | -84 000 | -103 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 291 000 | 276 000 | 301 000 | 290 000 | 235 000 | 217 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 417 000 | 8 808 000 | 9 216 000 | 9 771 000 | 9 153 000 | 9 561 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 417 000 | 8 808 000 | 9 216 000 | 9 771 000 | 9 153 000 | 9 561 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 417 000 | 8 808 000 | 9 216 000 | 9 771 000 | 9 153 000 | 9 561 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 000 | 9 000 | 8 000 | 2 000 | 77 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 8 000 | 7 000 | 3 000 | 4 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 75 000 | 276 000 | 236 000 | 94 000 | 176 000 | 229 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 136 000 | 140 000 | 135 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 225 000 | 432 000 | 382 000 | 101 000 | 259 000 | 234 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 642 000 | 9 240 000 | 9 598 000 | 9 872 000 | 9 412 000 | 9 795 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 932 000 | 9 516 000 | 9 899 000 | 10 162 000 | 9 648 000 | 10 012 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,8% | 6,3% | 4,8% | 4,6% | 4,6% | |||
| Resultat av driften i % | 58,2% | 54,1% | 46,4% | 48,1% | 49,2% | 50,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 58,4% | 54,3% | 46,4% | 48,1% | 49,2% | 50,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,5% | -6,6% | 6,1% | 27,0% | 13,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,3% | -8,7% | 3,7% | 19,8% | 8,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,8 | 28,4 | 39,5 | 32,8 | 26,5 | 24,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 | 2,3 | 2,6 | 8,1 | 1,8 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 2,3 | 2,6 | 8,1 | 1,8 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,1 | 1,5 | 1,7 | 5,1 | 0,6 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,3% | 2,9% | 3,0% | 2,9% | 2,4% | 2,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,5% | 24,3% | 29,3% | 30,5% | 25,4% | 23,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 29,7 | 33,5 | 31,9 | 34,0 | 40,1 | 45,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 4,5% | 3,9% | 1,0% | 2,7% | 2,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 94,2% | 92,6% | 93,1% | 96,2% | 94,9% | 95,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
