Forusveien 31 - Hotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 23 213 000 | 21 336 000 | 20 176 000 | 17 269 000 | 7 131 000 | 16 616 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 487 000 | 523 000 | 417 000 | 308 000 | 741 000 | 577 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 23 700 000 | 21 859 000 | 20 593 000 | 17 577 000 | 7 872 000 | 17 194 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 518 000 | 552 000 | 435 000 | 313 000 | 639 000 | 551 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 917 000 | 4 336 000 | 4 348 000 | 10 605 000 | 12 349 000 | 12 349 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 321 000 | 2 312 000 | 1 177 000 | 1 337 000 | 969 000 | 1 312 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 756 000 | 7 200 000 | 5 960 000 | 12 255 000 | 13 957 000 | 14 212 000 |
|
|
| Driftsresultat | 16 944 000 | 14 659 000 | 14 633 000 | 5 322 000 | -6 085 000 | 2 982 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 6 161 000 | 4 552 000 | 2 880 000 | 1 464 000 | 1 616 000 | 2 194 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 484 000 | 517 000 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 650 000 | 5 069 000 | 2 880 000 | 1 464 000 | 1 617 000 | 2 196 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 15 049 000 | 12 293 000 | 7 700 000 | 8 159 000 | 8 901 000 | 10 088 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 15 278 000 | 12 293 000 | 7 700 000 | 8 159 000 | 8 901 000 | 10 088 000 |
|
|
| Netto finans | -8 628 000 | -7 224 000 | -4 820 000 | -6 695 000 | -7 284 000 | -7 892 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 315 000 | 7 435 000 | 9 813 000 | -1 373 000 | -13 370 000 | -4 910 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 826 000 | 1 637 000 | 2 159 000 | -302 000 | -2 941 000 | -1 080 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 490 000 | 5 798 000 | 7 654 000 | -1 071 000 | -10 428 000 | -3 831 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 490 000 | 5 798 000 | 7 654 000 | -1 071 000 | -10 428 000 | -3 831 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 4 647 000 | 3 582 000 | 2 290 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 843 000 | 2 216 000 | 5 363 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 153 699 000 | 154 478 000 | 154 727 000 | 159 045 000 | 169 569 000 | 181 891 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 000 | 8 000 | 25 000 | 55 000 | 68 000 | 95 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 153 704 000 | 154 486 000 | 154 752 000 | 159 100 000 | 169 637 000 | 181 986 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 98 583 000 | 80 646 000 | 76 063 000 | 75 600 000 | 63 433 000 | 67 767 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 98 583 000 | 80 646 000 | 76 063 000 | 75 600 000 | 63 433 000 | 67 767 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 252 287 000 | 235 133 000 | 230 815 000 | 234 700 000 | 233 070 000 | 249 753 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 436 000 | 1 361 000 | 1 315 000 | 148 000 | 309 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 928 000 | 52 000 | 94 000 | 10 603 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 1 365 000 | 1 413 000 | 1 410 000 | 10 752 000 | 309 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 715 000 | 15 001 000 | 17 562 000 | 7 090 000 | 846 000 | 50 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 715 000 | 16 366 000 | 18 975 000 | 8 500 000 | 11 598 000 | 358 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 261 002 000 | 251 499 000 | 249 790 000 | 243 200 000 | 244 668 000 | 250 111 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 32 041 000 | 32 041 000 | 32 041 000 | 32 041 000 | 33 112 000 | 35 270 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 422 000 | 7 580 000 | 5 363 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 422 000 | 7 580 000 | 5 363 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 41 463 000 | 39 620 000 | 37 404 000 | 32 041 000 | 33 112 000 | 35 270 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 684 000 | 3 169 000 | 2 596 000 | 1 937 000 | 2 557 000 | 3 166 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 684 000 | 3 169 000 | 2 596 000 | 1 937 000 | 2 557 000 | 3 166 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 206 500 000 | 201 000 000 | 206 800 000 | 206 800 000 | 206 800 000 | 209 700 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 210 184 000 | 204 169 000 | 209 396 000 | 208 737 000 | 209 357 000 | 212 866 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 206 500 000 | 201 000 000 | 206 800 000 | 206 800 000 | 206 800 000 | 209 700 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 12 000 | 1 728 000 | 60 000 | 329 000 | 41 000 | 109 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 54 000 | 854 000 | 318 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 64 000 | 0 | 946 000 | 1 209 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 9 280 000 | 5 927 000 | 1 130 000 | 566 000 | 2 158 000 | 1 867 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 356 000 | 7 709 000 | 2 990 000 | 2 422 000 | 2 199 000 | 1 976 000 |
|
|
| Sum gjeld | 219 540 000 | 211 878 000 | 212 386 000 | 211 159 000 | 211 556 000 | 214 842 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 261 002 000 | 251 499 000 | 249 790 000 | 243 200 000 | 244 668 000 | 250 111 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,2% | 7,9% | 7,1% | 2,8% | -1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 71,5% | 67,1% | 71,1% | 30,3% | -77,3% | 17,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 99,6% | 90,3% | 85,0% | 38,6% | -56,8% | 30,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,5% | 19,3% | 28,3% | -4,2% | -39,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,0% | 15,1% | 22,0% | -3,3% | -30,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 2,1 | 6,3 | 3,5 | 5,3 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 2,1 | 6,3 | 3,5 | 5,3 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,9 | 5,9 | 2,9 | 0,4 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 15,9% | 15,8% | 15,0% | 13,2% | 13,5% | 14,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 174,9% | 181,3% | 181,6% | 182,3% | 420,6% | 205,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,3 | 5,3 | 5,7 | 6,6 | 6,4 | 6,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,6% | 3,1% | 1,2% | 1,0% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 80,5% | 81,2% | 83,8% | 85,8% | 85,6% | 85,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
