Forsvarets Borettslag Kolsås
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 540 000 | 1 474 000 | 1 424 000 | 1 424 000 | 1 424 000 | 1 424 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 10 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 550 000 | 1 479 000 | 1 424 000 | 1 424 000 | 1 424 000 | 1 424 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 73 000 | 67 000 | 67 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 548 000 | 1 114 000 | 754 000 | 703 000 | 565 000 | 628 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 548 000 | 1 114 000 | 754 000 | 776 000 | 632 000 | 695 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 000 | 365 000 | 670 000 | 648 000 | 792 000 | 729 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 101 000 | 83 000 | 36 000 | 25 000 | 32 000 | 26 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 101 000 | 83 000 | 36 000 | 25 000 | 32 000 | 26 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 411 000 | 384 000 | 225 000 | 175 000 | 235 000 | 266 000 |
|
|
| Netto finans | -310 000 | -301 000 | -189 000 | -150 000 | -203 000 | -240 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -308 000 | 64 000 | 481 000 | 498 000 | 589 000 | 489 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -308 000 | 64 000 | 481 000 | 498 000 | 589 000 | 489 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -308 000 | 64 000 | 481 000 | 498 000 | 589 000 | 489 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 | 5 440 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 2 000 | 18 000 | 2 000 | 41 000 | 43 000 | 76 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 000 | 18 000 | 2 000 | 41 000 | 43 000 | 76 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 818 000 | 2 401 000 | 2 442 000 | 2 181 000 | 1 894 000 | 1 516 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 820 000 | 2 419 000 | 2 444 000 | 2 222 000 | 1 937 000 | 1 592 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 260 000 | 7 859 000 | 7 884 000 | 7 662 000 | 7 377 000 | 7 032 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 241 000 | 549 000 | 485 000 | 1 962 000 | 1 962 000 | 1 962 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 241 000 | 549 000 | 485 000 | 1 962 000 | 1 962 000 | 1 962 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | -1 959 000 | -2 457 000 | -3 044 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | -1 959 000 | -2 457 000 | -3 044 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 241 000 | 549 000 | 485 000 | 3 000 | -495 000 | -1 082 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 198 000 | 183 000 | 202 000 | 249 000 | 239 000 | 201 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 710 000 | 6 920 000 | 7 074 000 | 7 264 000 | 7 523 000 | 7 785 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 710 000 | 6 920 000 | 7 074 000 | 7 264 000 | 7 523 000 | 7 785 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 908 000 | 7 103 000 | 7 276 000 | 7 513 000 | 7 762 000 | 7 986 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 000 | 63 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 102 000 | 144 000 | 73 000 | 145 000 | 111 000 | 129 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 309 000 | 390 000 | 325 000 | 394 000 | 350 000 | 330 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 019 000 | 7 310 000 | 7 399 000 | 7 658 000 | 7 873 000 | 8 115 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 260 000 | 7 859 000 | 7 884 000 | 7 661 000 | 7 378 000 | 7 033 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,4% | 5,7% | 9,1% | 9,0% | 11,4% | |||
| Resultat av driften i % | 0,1% | 24,7% | 47,1% | 45,5% | 55,6% | 51,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,6% | 30,3% | 49,6% | 47,3% | 57,9% | 53,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -78,0% | 12,4% | 197,1% | -202,4% | -74,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -78,0% | 12,4% | 197,1% | -202,4% | -74,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,5 | 21,3 | 21,3 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,9 | 6,2 | 7,5 | 5,6 | 5,5 | 4,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,9 | 6,2 | 7,5 | 5,6 | 5,5 | 4,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,9 | 6,2 | 7,5 | 5,5 | 5,4 | 4,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,3% | 7,0% | 6,2% | 0,0% | -6,7% | -15,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 15,5% | 37,1% | 34,1% | 0,2% | -34,8% | -76,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 29,1 | 13,3 | 15,3 | 2552,7 | -15,9 | -7,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,3% | 5,0% | 4,1% | 5,1% | 4,7% | 4,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 92,4% | 88,1% | 89,7% | 94,8% | 102,0% | 110,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 37 000 | 37 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
