Forskningsstiftelsen Fafo
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 150 168 000 | 140 581 000 | 132 095 000 | 110 074 000 | 123 979 000 | 132 465 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 163 000 | 1 160 000 | 1 302 000 | 1 494 000 | 536 000 | 1 209 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 151 331 000 | 141 741 000 | 133 397 000 | 111 568 000 | 124 515 000 | 133 674 000 |
|
|
| Varekostnad | 30 438 000 | 29 311 000 | 24 671 000 | 6 560 000 | 18 229 000 | 22 138 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 104 711 000 | 95 458 000 | 87 181 000 | 84 916 000 | 80 810 000 | 88 821 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 202 000 | 4 316 000 | 4 295 000 | 3 909 000 | 3 802 000 | 3 539 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 22 150 000 | 17 602 000 | 19 415 000 | 18 036 000 | 20 253 000 | 14 403 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 161 501 000 | 146 687 000 | 135 562 000 | 113 421 000 | 123 094 000 | 128 901 000 |
|
|
| Driftsresultat | -10 170 000 | -4 946 000 | -2 165 000 | -1 853 000 | 1 421 000 | 4 773 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 346 000 | 1 502 000 | 96 000 | 9 000 | 25 000 | 51 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 298 000 | 283 000 | 395 000 | 141 000 | 345 000 | 47 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 644 000 | 1 785 000 | 491 000 | 150 000 | 370 000 | 98 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 195 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 000 | 86 000 | 132 000 | 626 000 | 272 000 | 272 000 |
|
|
| Netto finans | 2 590 000 | 1 699 000 | 359 000 | -476 000 | 98 000 | -174 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -7 580 000 | -3 247 000 | -1 806 000 | -2 329 000 | 1 519 000 | 4 599 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -130 000 | 361 000 | 711 000 | 279 000 | 1 123 000 | 1 517 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -7 450 000 | -3 608 000 | -2 517 000 | -2 608 000 | 396 000 | 3 082 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -7 450 000 | -3 608 000 | -2 517 000 | -2 608 000 | 396 000 | 3 082 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 6 000 000 | 0 | 0 | 6 000 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 7 635 000 | 8 452 000 | 3 272 000 | 10 089 000 | 10 906 000 | 5 723 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 7 635 000 | 8 455 000 | 9 272 000 | 10 089 000 | 10 906 000 | 11 723 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 37 150 000 | 33 342 000 | 35 343 000 | 36 462 000 | 37 351 000 | 36 859 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 392 000 | 3 006 000 | 3 014 000 | 4 021 000 | 4 508 000 | 4 760 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 39 542 000 | 36 348 000 | 38 357 000 | 40 483 000 | 41 859 000 | 41 619 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 672 000 | 22 428 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 24 463 000 | 23 042 000 | 21 294 000 | 17 968 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 672 000 | 22 428 000 | 24 463 000 | 23 042 000 | 21 294 000 | 17 968 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 67 849 000 | 67 231 000 | 72 092 000 | 73 614 000 | 74 059 000 | 71 310 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Sum varelager | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Kundefordringer | 28 042 000 | 26 454 000 | 9 926 000 | 30 003 000 | 47 033 000 | 6 889 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 008 000 | 6 761 000 | 25 093 000 | 4 384 000 | 4 451 000 | 24 990 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 050 000 | 33 215 000 | 35 019 000 | 34 387 000 | 51 484 000 | 31 879 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 86 222 000 | 96 532 000 | 83 335 000 | 78 830 000 | 70 903 000 | 61 940 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 122 422 000 | 129 897 000 | 118 504 000 | 113 367 000 | 122 537 000 | 93 969 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 190 271 000 | 197 128 000 | 190 596 000 | 186 981 000 | 196 596 000 | 165 279 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 | 50 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 17 847 000 | 25 296 000 | 28 311 000 | 30 669 000 | 33 243 000 | 32 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 17 847 000 | 25 296 000 | 28 311 000 | 30 669 000 | 33 243 000 | 32 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 68 047 000 | 75 496 000 | 78 511 000 | 80 869 000 | 83 443 000 | 83 005 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 908 000 | 3 335 000 | 3 274 000 | 2 943 000 | 3 376 000 | 3 274 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 908 000 | 3 335 000 | 3 274 000 | 2 943 000 | 3 376 000 | 3 274 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 595 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 908 000 | 3 335 000 | 3 274 000 | 2 943 000 | 3 376 000 | 6 869 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 595 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 072 000 | 7 397 000 | 3 815 000 | 5 029 000 | 2 396 000 | 532 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 293 000 | 302 000 | 380 000 | 713 000 | 961 000 | 1 170 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 13 292 000 | 12 916 000 | 15 200 000 | 11 743 000 | 14 878 000 | 12 645 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 96 659 000 | 97 682 000 | 89 418 000 | 85 684 000 | 91 541 000 | 61 056 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 119 316 000 | 118 297 000 | 108 813 000 | 103 169 000 | 109 776 000 | 75 403 000 |
|
|
| Sum gjeld | 122 224 000 | 121 632 000 | 112 087 000 | 106 112 000 | 113 152 000 | 82 272 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 190 271 000 | 197 128 000 | 190 598 000 | 186 981 000 | 196 595 000 | 165 277 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,9% | -1,6% | -0,9% | -0,9% | 1,0% | |||
| Resultat av driften i % | -6,7% | -3,5% | -1,6% | -1,7% | 1,1% | 3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 79,7% | 79,2% | 81,3% | 94,0% | 85,3% | 83,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -5,0% | -2,2% | -1,3% | -1,5% | 1,4% | 3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,6% | -4,2% | -2,3% | -2,8% | 1,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,4% | -4,7% | -3,2% | -3,2% | 0,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 202,9 | 195,4 | 164,5 | 43,7 | 121,5 | 147,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 1,8 | 1,8 | 2,2 | 8,2 | 3,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,8% | 38,3% | 41,2% | 43,2% | 42,4% | 50,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 45,0% | 53,3% | 58,9% | 72,5% | 67,0% | 62,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 42,0% | 36,5% | 34,2% | 36,1% | 33,5% | 12,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2070,7% | 7733,3% | 6462,0% | 6798,7% | 8506,7% | 12376,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,6 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 62,7% | 60,0% | 57,1% | 55,2% | 55,8% | 45,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,5% | 1,7% | 1,7% | 1,6% | 1,7% | 4,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
