Forskningsparken Energi AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 622 000 | 1 618 000 | 1 463 000 | 1 272 000 | 1 369 000 | 1 480 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 622 000 | 1 618 000 | 1 463 000 | 1 272 000 | 1 369 000 | 1 480 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 832 000 | 832 000 | 832 000 | 832 000 | 832 000 | 832 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 165 000 | 158 000 | 159 000 | 133 000 | 133 000 | 141 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 997 000 | 990 000 | 991 000 | 965 000 | 965 000 | 973 000 |
|
|
| Driftsresultat | 625 000 | 628 000 | 472 000 | 307 000 | 404 000 | 507 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 22 000 | 28 000 | 16 000 | 1 000 | 1 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 22 000 | 28 000 | 16 000 | 1 000 | 1 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 618 000 | 624 000 | 459 000 | 283 000 | 379 000 | 483 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 618 000 | 624 000 | 459 000 | 283 000 | 379 000 | 483 000 |
|
|
| Netto finans | -596 000 | -596 000 | -443 000 | -282 000 | -378 000 | -478 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 29 000 | 32 000 | 29 000 | 25 000 | 27 000 | 29 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 83 000 | 79 000 | 41 000 | 5 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -55 000 | -47 000 | -13 000 | 19 000 | 21 000 | 23 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -55 000 | -47 000 | -13 000 | 19 000 | 21 000 | 23 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -55 000 | -47 000 | -13 000 | 19 000 | 21 000 | 23 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 8 320 000 | 9 152 000 | 9 984 000 | 10 816 000 | 11 648 000 | 12 480 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 8 320 000 | 9 152 000 | 9 984 000 | 10 816 000 | 11 648 000 | 12 480 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 320 000 | 9 152 000 | 9 984 000 | 10 816 000 | 11 648 000 | 12 480 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 85 000 | 47 000 | 0 | 0 | 32 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 000 | 0 | 0 | 64 000 | 39 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 000 | 85 000 | 47 000 | 64 000 | 39 000 | 32 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 428 000 | 251 000 | 585 000 | 842 000 | 8 000 | 28 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 437 000 | 335 000 | 632 000 | 906 000 | 47 000 | 60 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 757 000 | 9 487 000 | 10 616 000 | 11 722 000 | 11 695 000 | 12 540 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 126 000 | 180 000 | 227 000 | 240 000 | 221 000 | 200 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 126 000 | 180 000 | 227 000 | 240 000 | 221 000 | 200 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 226 000 | 280 000 | 327 000 | 340 000 | 321 000 | 300 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 31 000 | 25 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 31 000 | 25 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 975 000 | 9 075 000 | 10 175 000 | 11 000 000 | 11 000 000 | 12 072 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 975 000 | 9 075 000 | 10 175 000 | 11 030 000 | 11 031 000 | 12 097 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 975 000 | 9 075 000 | 10 175 000 | 11 000 000 | 11 000 000 | 12 072 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 41 000 | 39 000 | 37 000 | 35 000 | 34 000 | 32 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 83 000 | 79 000 | 72 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 9 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 432 000 | 5 000 | 3 000 | 311 000 | 309 000 | 111 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 556 000 | 132 000 | 114 000 | 352 000 | 343 000 | 143 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 531 000 | 9 207 000 | 10 289 000 | 11 382 000 | 11 374 000 | 12 240 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 757 000 | 9 487 000 | 10 616 000 | 11 722 000 | 11 695 000 | 12 540 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,1% | 6,5% | 4,4% | 2,6% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | 38,5% | 38,8% | 32,3% | 24,1% | 29,5% | 34,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 39,9% | 40,5% | 33,4% | 24,2% | 29,6% | 34,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,5% | 10,5% | 8,7% | 7,6% | 8,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -21,7% | -15,5% | -3,9% | 5,7% | 6,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 2,5 | 5,5 | 2,6 | 0,1 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 2,5 | 5,5 | 2,6 | 0,1 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 1,9 | 5,1 | 2,4 | 0,0 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,6% | 3,0% | 3,1% | 2,9% | 2,7% | 2,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,9% | 17,3% | 22,4% | 26,7% | 23,4% | 20,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 37,7 | 32,9 | 31,5 | 33,5 | 35,4 | 40,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,3% | 1,4% | 1,1% | 3,0% | 2,9% | 1,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 91,1% | 95,7% | 95,8% | 94,1% | 94,3% | 96,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
