Forsand Sandkompani AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 105 658 000 | 94 101 000 | 88 638 000 | 92 984 000 | 84 029 000 | 70 623 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 471 000 | 182 000 | 254 000 | 179 000 | 141 000 | 1 057 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 108 130 000 | 94 283 000 | 88 892 000 | 93 163 000 | 84 170 000 | 71 680 000 |
|
|
| Varekostnad | 40 378 000 | 39 809 000 | 50 355 000 | 40 488 000 | 31 402 000 | 28 528 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 1 091 000 | 32 000 | -2 023 000 | -3 531 000 | -1 096 000 | -2 649 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 18 462 000 | 15 406 000 | 13 344 000 | 14 923 000 | 15 036 000 | 13 493 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 144 000 | 1 969 000 | 1 941 000 | 2 282 000 | 2 320 000 | 3 731 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 31 157 000 | 23 725 000 | 21 845 000 | 28 111 000 | 25 785 000 | 22 469 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 93 232 000 | 80 941 000 | 85 462 000 | 82 273 000 | 73 447 000 | 65 572 000 |
|
|
| Driftsresultat | 14 898 000 | 13 342 000 | 3 430 000 | 10 890 000 | 10 723 000 | 6 108 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 872 000 | 262 000 | 183 000 | 214 000 | 715 000 | 192 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 872 000 | 262 000 | 183 000 | 214 000 | 715 000 | 192 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 529 000 | 2 010 000 | 832 000 | 523 000 | 776 000 | 682 000 |
|
|
| Netto finans | -657 000 | -1 748 000 | -649 000 | -309 000 | -61 000 | -490 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 14 241 000 | 11 594 000 | 2 780 000 | 10 581 000 | 10 662 000 | 5 619 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 093 000 | 2 551 000 | 612 000 | 2 328 000 | 2 251 000 | 1 215 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 11 148 000 | 9 043 000 | 2 169 000 | 8 253 000 | 8 411 000 | 4 404 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 148 000 | 9 043 000 | 2 169 000 | 8 253 000 | 8 411 000 | 4 404 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 5 000 000 | 6 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 10 114 000 | 8 532 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 034 000 | 511 000 | 2 169 000 | 3 253 000 | 2 411 000 | 1 404 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 567 000 | 1 807 000 | 1 951 000 | 1 824 000 | 1 563 000 | 1 492 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 567 000 | 1 807 000 | 1 951 000 | 1 824 000 | 1 563 000 | 1 492 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 028 000 | 5 739 000 | 10 002 000 | 7 590 000 | 8 466 000 | 6 933 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 6 397 000 | 7 439 000 | 1 176 000 | 2 191 000 | 3 370 000 | 4 738 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 41 211 000 | 47 188 000 | 47 297 000 | 41 984 000 | 40 858 000 | 42 603 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 52 635 000 | 60 366 000 | 58 475 000 | 51 766 000 | 52 694 000 | 54 274 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 041 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 4 041 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 57 202 000 | 65 173 000 | 63 426 000 | 56 590 000 | 57 257 000 | 59 807 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 610 000 | 12 701 000 | 12 734 000 | 10 710 000 | 7 180 000 | 5 944 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 610 000 | 12 701 000 | 12 734 000 | 10 710 000 | 7 180 000 | 5 944 000 |
|
|
| Kundefordringer | 13 651 000 | 13 722 000 | 12 204 000 | 12 540 000 | 12 135 000 | 8 517 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 482 000 | 1 567 000 | 973 000 | 3 403 000 | 576 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 24 133 000 | 15 290 000 | 13 177 000 | 15 943 000 | 12 710 000 | 8 517 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 014 000 | 6 737 000 | 6 754 000 | 5 831 000 | 15 413 000 | 6 908 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 42 757 000 | 34 727 000 | 32 665 000 | 32 485 000 | 35 303 000 | 21 369 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 99 959 000 | 99 901 000 | 96 090 000 | 89 074 000 | 92 560 000 | 81 176 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 51 233 000 | 50 198 000 | 49 687 000 | 47 518 000 | 44 265 000 | 41 854 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 51 233 000 | 50 198 000 | 49 687 000 | 47 518 000 | 44 265 000 | 41 854 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 53 233 000 | 52 198 000 | 51 687 000 | 49 518 000 | 46 265 000 | 43 854 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 2 500 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 1 495 000 | 1 679 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 500 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 1 495 000 | 1 679 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 21 531 000 | 24 844 000 | 16 932 000 | 19 518 000 | 22 105 000 | 23 485 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 24 031 000 | 26 844 000 | 18 932 000 | 21 518 000 | 23 600 000 | 25 164 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 21 531 000 | 24 844 000 | 16 932 000 | 19 518 000 | 22 105 000 | 23 485 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 928 000 | 5 100 000 | 8 067 000 | 5 248 000 | 8 746 000 | 3 762 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 739 000 | 2 588 000 | 2 323 000 | 1 654 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 635 000 | 2 117 000 | 1 237 000 | 1 920 000 | 1 570 000 | 1 482 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 5 000 000 | 6 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 12 966 000 | 10 939 000 | 12 895 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 166 000 | 2 703 000 | 2 534 000 | 3 282 000 | 4 056 000 | 2 259 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 22 695 000 | 20 859 000 | 25 472 000 | 18 038 000 | 22 695 000 | 12 157 000 |
|
|
| Sum gjeld | 46 726 000 | 47 703 000 | 44 404 000 | 39 556 000 | 46 295 000 | 37 321 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 99 959 000 | 99 901 000 | 96 090 000 | 89 074 000 | 92 560 000 | 81 176 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,8% | 13,9% | 3,9% | 12,2% | 13,2% | |||
| Resultat av driften i % | 13,8% | 14,2% | 3,9% | 11,7% | 12,7% | 8,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,8% | 57,7% | 43,2% | 56,5% | 62,6% | 59,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,6% | 14,4% | 4,1% | 11,9% | 13,6% | 8,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,0% | 22,3% | 5,5% | 22,1% | 23,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,1% | 17,4% | 4,3% | 17,2% | 18,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,9 | 6,1 | 6,7 | 6,2 | 5,6 | 5,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,7 | 1,3 | 1,8 | 1,6 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,1 | 0,8 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 3,1 | 4,0 | 3,8 | 4,4 | 4,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 108,4 | 115,0 | 83,8 | 79,5 | 75,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 53,3% | 52,2% | 53,8% | 55,6% | 50,0% | 54,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 49,2% | 55,4% | 58,1% | 53,2% | 55,0% | 61,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 1,8% | 2,4% | 1,8% | 2,0% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 172,8% | 109,2% | 56,5% | 134,9% | 175,6% | 155,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,7% | 20,9% | 26,5% | 20,3% | 24,5% | 15,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 24,0% | 26,9% | 19,7% | 24,2% | 25,5% | 31,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 474 000 | 1 131 000 | 1 076 000 | 1 029 000 | 933 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
