Follohus Eiendomsutvikling AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 32 000 | 5 296 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 32 000 | 5 296 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | -7 000 | 2 943 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 58 000 | 40 000 | 60 000 | 45 000 | 45 000 | 200 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 58 000 | 40 000 | 60 000 | 45 000 | 38 000 | 3 143 000 |
|
|
| Driftsresultat | -58 000 | -40 000 | -60 000 | -35 000 | -6 000 | 2 153 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 3 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 62 000 | 104 000 | 0 | 426 000 | 582 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 119 000 | 276 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 62 000 | 104 000 | 3 319 000 | 702 000 | 582 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 205 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 326 000 | 488 000 | 365 000 | 292 000 | 387 000 | 781 000 |
|
|
| Netto finans | -323 000 | -426 000 | -261 000 | 3 027 000 | 315 000 | -199 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -382 000 | -467 000 | -321 000 | 2 992 000 | 309 000 | 1 953 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -84 000 | -103 000 | -71 000 | -25 000 | 9 000 | 430 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -298 000 | -364 000 | -250 000 | 3 016 000 | 300 000 | 1 524 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -298 000 | -364 000 | -250 000 | 3 016 000 | 300 000 | 1 524 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 227 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -298 000 | -364 000 | -250 000 | 516 000 | 300 000 | -2 703 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 22 000 | 220 000 | 117 000 | 47 000 | 22 000 | 22 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 22 000 | 220 000 | 117 000 | 47 000 | 22 000 | 22 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 750 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 608 000 | 608 000 | 3 608 000 | 3 608 000 | 3 608 000 | 404 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 181 000 | 0 | 308 000 | 2 700 000 | 3 060 000 | 11 904 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 789 000 | 608 000 | 3 916 000 | 6 308 000 | 6 668 000 | 23 058 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 811 000 | 828 000 | 4 033 000 | 6 355 000 | 6 690 000 | 23 080 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 948 000 | 5 948 000 | 5 822 000 | 5 547 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 5 948 000 | 5 948 000 | 5 822 000 | 5 547 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 1 282 000 | 0 | 0 | 3 319 000 | 41 000 | 580 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 282 000 | 0 | 0 | 3 319 000 | 41 000 | 580 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 38 000 | 145 000 | 1 243 000 | 769 000 | 137 000 | 314 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 267 000 | 6 093 000 | 7 065 000 | 9 634 000 | 178 000 | 894 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 078 000 | 6 921 000 | 11 098 000 | 15 989 000 | 6 868 000 | 23 974 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -92 000 | 206 000 | 570 000 | 821 000 | 304 000 | 4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -92 000 | 206 000 | 570 000 | 821 000 | 304 000 | 4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 008 000 | 306 000 | 670 000 | 921 000 | 404 000 | 104 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 957 000 | 6 474 000 | 10 294 000 | 12 438 000 | 6 354 000 | 19 108 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 957 000 | 6 474 000 | 10 294 000 | 12 438 000 | 6 354 000 | 19 108 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 13 000 | 40 000 | 34 000 | 30 000 | 1 000 | 5 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 119 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 4 639 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 113 000 | 140 000 | 134 000 | 2 630 000 | 110 000 | 4 763 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 070 000 | 6 614 000 | 10 428 000 | 15 068 000 | 6 464 000 | 23 871 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 078 000 | 6 921 000 | 11 098 000 | 15 989 000 | 6 868 000 | 23 974 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,7% | 0,2% | 0,3% | 28,7% | 4,5% | |||
| Resultat av driften i % | -350,0% | -18,8% | 40,7% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 121,9% | 44,4% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 32840,0% | 2175,0% | 51,6% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -58,1% | -95,7% | -40,4% | 451,6% | 121,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -45,4% | -74,6% | -31,4% | 455,2% | 118,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 64,3 | 43,5 | 52,7 | 3,7 | 1,6 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 11,7 | 1,0 | 9,3 | 1,6 | 1,6 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 1,0 | 9,3 | 0,3 | 1,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,5% | 4,4% | 6,0% | 5,8% | 5,9% | 0,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9210,0% | 1262,5% | 2,0% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,0% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,4% | 0,5% | 1,0% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 120,3% | 100,1% | 119,0% | 126,3% | ||||
| Gjeldsgrad | 7,0 | 21,6 | 15,6 | 16,4 | 16,0 | 229,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 2,0% | 1,2% | 16,4% | 1,6% | 19,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 86,1% | 93,5% | 92,8% | 77,8% | 92,5% | 79,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
