Follo Tak og Vedlikehold AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 78 213 000 | 83 061 000 | 79 235 000 | 81 195 000 | 96 462 000 | 93 013 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 234 000 | 319 000 | 214 000 | 464 000 | 220 000 | 222 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 78 447 000 | 83 380 000 | 79 449 000 | 81 659 000 | 96 682 000 | 93 235 000 |
|
|
| Varekostnad | 27 576 000 | 31 448 000 | 33 380 000 | 35 462 000 | 47 821 000 | 51 977 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 39 396 000 | 36 128 000 | 32 240 000 | 29 919 000 | 29 428 000 | 28 094 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 263 000 | 381 000 | 388 000 | 560 000 | 613 000 | 501 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 13 433 000 | 12 466 000 | 12 087 000 | 10 806 000 | 10 880 000 | 8 904 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 80 668 000 | 80 423 000 | 78 095 000 | 76 747 000 | 88 742 000 | 89 476 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 221 000 | 2 957 000 | 1 354 000 | 4 912 000 | 7 940 000 | 3 759 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 16 000 | 66 000 | 79 000 | 56 000 | 49 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 16 000 | 66 000 | 79 000 | 56 000 | 49 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 196 000 | 176 000 | 35 000 | 3 000 | 41 000 | 190 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 196 000 | 176 000 | 35 000 | 3 000 | 41 000 | 190 000 |
|
|
| Netto finans | -180 000 | -110 000 | 44 000 | 53 000 | 8 000 | -178 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 401 000 | 2 847 000 | 1 398 000 | 4 965 000 | 7 949 000 | 3 581 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -524 000 | 631 000 | 308 000 | 1 092 000 | 1 754 000 | 802 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 877 000 | 2 216 000 | 1 091 000 | 3 873 000 | 6 195 000 | 2 780 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 877 000 | 2 216 000 | 1 091 000 | 3 873 000 | 6 195 000 | 2 780 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 260 000 | 402 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 2 364 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 877 000 | -148 000 | 1 091 000 | 3 673 000 | 5 934 000 | 2 377 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 331 000 | 840 000 | 804 000 | 685 000 | 533 000 | 232 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 331 000 | 840 000 | 804 000 | 685 000 | 533 000 | 232 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 244 000 | 76 000 | 207 000 | 342 000 | 568 000 | 685 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 407 000 | 275 000 | 326 000 | 448 000 | 590 000 | 479 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 651 000 | 351 000 | 532 000 | 789 000 | 1 157 000 | 1 164 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 3 690 000 | 2 345 000 | 292 000 | 95 000 | 2 072 000 | 81 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 300 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 149 000 | 136 000 | 52 000 | 105 000 | 99 000 | 86 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 000 | 0 | 1 672 000 | 603 000 | 583 000 | 425 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 151 000 | 2 492 000 | 2 026 000 | 813 000 | 2 764 000 | 603 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 133 000 | 3 683 000 | 3 362 000 | 2 288 000 | 4 455 000 | 1 998 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 177 000 | 1 543 000 | 1 441 000 | 1 336 000 | 1 099 000 | 1 330 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 177 000 | 1 543 000 | 1 441 000 | 1 336 000 | 1 099 000 | 1 330 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 620 000 | 16 161 000 | 13 370 000 | 17 437 000 | 18 271 000 | 13 402 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 073 000 | 3 201 000 | 2 794 000 | 4 304 000 | 1 096 000 | 4 233 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 693 000 | 19 361 000 | 16 164 000 | 21 741 000 | 19 368 000 | 17 635 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 359 000 | 1 254 000 | 1 098 000 | 1 260 000 | 1 323 000 | 1 509 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 229 000 | 22 159 000 | 18 703 000 | 24 337 000 | 21 790 000 | 20 475 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 22 363 000 | 25 842 000 | 22 066 000 | 26 625 000 | 26 245 000 | 22 473 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 670 000 | 670 000 | 670 000 | 670 000 | 670 000 | 670 000 |
|
|
| Egne aksjer | 4 954 000 | 5 365 000 | 4 104 000 | 2 590 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 624 000 | 6 035 000 | 4 774 000 | 3 260 000 | 670 000 | 670 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 1 351 000 | 1 499 000 | 1 922 000 | 2 658 000 | 4 013 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 1 351 000 | 1 499 000 | 1 922 000 | 2 658 000 | 4 013 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 624 000 | 7 386 000 | 6 273 000 | 5 182 000 | 3 328 000 | 4 683 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 2 814 000 | 2 502 000 | 1 774 000 | 1 607 000 | 710 000 | 935 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 227 000 | 0 | 952 000 | 3 484 000 | 0 | 938 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 227 000 | 0 | 952 000 | 3 484 000 | 0 | 938 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 814 000 | 2 502 000 | 1 774 000 | 1 607 000 | 710 000 | 935 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 295 000 | 5 197 000 | 5 033 000 | 3 929 000 | 5 458 000 | 5 809 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 5 147 000 | 4 715 000 | 3 500 000 | 4 072 000 | 4 615 000 | 3 719 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 301 000 | 402 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 256 000 | 6 042 000 | 4 535 000 | 8 151 000 | 11 832 000 | 5 987 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 512 000 | 18 456 000 | 14 842 000 | 17 959 000 | 22 916 000 | 16 852 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 739 000 | 18 456 000 | 15 794 000 | 21 443 000 | 22 916 000 | 17 790 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 22 363 000 | 25 842 000 | 22 066 000 | 26 625 000 | 26 245 000 | 22 473 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -9,1% | 12,6% | 5,9% | 18,8% | 32,8% | |||
| Resultat av driften i % | -2,8% | 3,5% | 1,7% | 6,0% | 8,2% | 4,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 3,5 | 3,3 | 3,1 | 4,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,7% | 62,1% | 57,9% | 56,3% | 50,4% | 44,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,8% | 3,6% | 1,8% | 6,1% | 8,3% | 4,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -36,9% | 41,7% | 24,4% | 116,7% | 198,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -28,9% | 32,4% | 19,0% | 91,0% | 154,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,3 | 2,5 | 2,7 | 3,3 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | 1,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 0,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 23,4 | 20,4 | 23,2 | 26,5 | 43,5 | 39,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 17,8 | 17,1 | 15,0 | 12,4 | 9,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,1% | 28,6% | 28,4% | 19,5% | 12,7% | 20,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,2% | 8,9% | 7,9% | 6,3% | 3,4% | 5,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 73,7% | 0,0% | 16,6% | 6,2% | 0,0% | 19,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,5% | 0,5% | 0,3% | 1,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -24,0% | 240,0% | 268,1% | 477,4% | -102,5% | 272,4% | ||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,5 | 2,5 | 4,1 | 6,9 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 73,8% | 71,4% | 67,3% | 67,5% | 87,3% | 75,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 0,0% | 4,3% | 13,1% | 0,0% | 4,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 139 000 | 1 068 000 | 0 | 1 032 000 | 934 000 | 866 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
