Follo Fjernvarme AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 66 966 000 | 76 345 000 | 95 073 000 | 72 578 000 | 41 162 000 | 55 881 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 277 000 | 88 000 | 729 000 | 69 000 | 0 | 143 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 67 243 000 | 76 433 000 | 95 802 000 | 72 647 000 | 41 162 000 | 56 024 000 |
|
|
| Varekostnad | 30 972 000 | 34 908 000 | 38 168 000 | 25 716 000 | 13 036 000 | 21 125 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 104 000 | 8 901 000 | 7 705 000 | 5 660 000 | 4 358 000 | 4 830 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 938 000 | 10 235 000 | 9 504 000 | 7 997 000 | 7 393 000 | 7 154 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 23 696 000 | 24 363 000 | 36 614 000 | 16 474 000 | 13 964 000 | 17 650 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 72 710 000 | 78 407 000 | 91 991 000 | 55 847 000 | 38 751 000 | 50 759 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 467 000 | -1 974 000 | 3 811 000 | 16 800 000 | 2 411 000 | 5 265 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 26 000 | 0 | 15 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 8 000 | 25 000 | 11 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 000 | 26 000 | 8 000 | 40 000 | 18 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 4 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 975 000 | 5 077 000 | 1 862 000 | 600 000 | 526 000 | 1 392 000 |
|
|
| Netto finans | -5 962 000 | -5 051 000 | -1 854 000 | -560 000 | -508 000 | -1 391 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -11 429 000 | -7 023 000 | 1 956 000 | 16 238 000 | 1 903 000 | 3 874 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -7 776 000 | -2 537 000 | 1 377 000 | 3 125 000 | 495 000 | 906 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 653 000 | -4 487 000 | 579 000 | 13 113 000 | 1 408 000 | 2 969 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 653 000 | -4 487 000 | 579 000 | 13 113 000 | 1 408 000 | 2 969 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 12 090 000 | 9 048 000 | 0 | 0 | 1 716 000 | 3 120 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 8 437 000 | 4 561 000 | 579 000 | 13 113 000 | -308 000 | -151 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 63 000 | 73 000 | 82 000 | 91 000 | 101 000 | 110 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 516 000 | 756 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 5 291 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 870 000 | 829 000 | 82 000 | 91 000 | 101 000 | 110 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 106 158 000 | 75 120 000 | 39 229 000 | 50 576 000 | 67 984 000 | 34 331 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 167 142 000 | 168 927 000 | 173 946 000 | 161 330 000 | 129 689 000 | 3 992 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 188 000 | 1 938 000 | 2 049 000 | 1 213 000 | 756 000 | 133 623 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 276 488 000 | 245 984 000 | 215 224 000 | 213 119 000 | 198 429 000 | 171 946 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 282 358 000 | 246 814 000 | 215 306 000 | 213 211 000 | 198 529 000 | 172 056 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 059 000 | 1 264 000 | 1 578 000 | 1 473 000 | 1 081 000 | 1 064 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 059 000 | 1 264 000 | 1 578 000 | 1 473 000 | 1 081 000 | 1 064 000 |
|
|
| Kundefordringer | 14 363 000 | 24 295 000 | 4 621 000 | 2 663 000 | 2 388 000 | 1 941 000 |
|
|
| Andre fordringer | 324 000 | 3 287 000 | 16 849 000 | 21 725 000 | 6 957 000 | 10 105 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 15 500 000 | 11 600 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 30 187 000 | 39 182 000 | 21 469 000 | 24 388 000 | 9 345 000 | 12 047 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 17 000 | 43 000 | 34 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 32 246 000 | 40 446 000 | 23 047 000 | 25 879 000 | 10 469 000 | 13 144 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 314 605 000 | 287 259 000 | 238 353 000 | 239 089 000 | 208 998 000 | 185 200 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 43 408 000 | 43 408 000 | 43 408 000 | 43 408 000 | 43 408 000 | 43 408 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 50 267 000 | 50 267 000 | 50 267 000 | 50 267 000 | 50 267 000 | 50 267 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 37 644 000 | 29 207 000 | 24 646 000 | 24 067 000 | 10 953 000 | 11 261 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 37 644 000 | 29 207 000 | 24 646 000 | 24 067 000 | 10 953 000 | 11 261 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 87 911 000 | 79 474 000 | 74 913 000 | 74 334 000 | 61 220 000 | 61 528 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 252 000 | 14 784 000 | 14 340 000 | 10 310 000 | 4 549 000 | 9 294 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 000 | 15 000 | 1 377 000 | 3 125 000 | 11 000 | 26 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 015 000 | 840 000 | 693 000 | 517 000 | 400 000 | 394 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 216 393 000 | 187 401 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 030 000 | 4 745 000 | 147 030 000 | 150 804 000 | 142 818 000 | 113 958 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 226 693 000 | 207 785 000 | 163 440 000 | 164 756 000 | 147 778 000 | 123 672 000 |
|
|
| Sum gjeld | 226 693 000 | 207 785 000 | 163 440 000 | 164 756 000 | 147 778 000 | 123 672 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 314 605 000 | 287 259 000 | 238 353 000 | 239 089 000 | 208 998 000 | 185 200 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,8% | -0,7% | 1,6% | 7,5% | 1,2% | |||
| Resultat av driften i % | -8,1% | -2,6% | 4,0% | 23,1% | 5,9% | 9,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 53,7% | 54,3% | 59,9% | 64,6% | 68,3% | 62,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -8,1% | -2,5% | 4,0% | 23,2% | 5,9% | 9,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -13,7% | -9,1% | 2,6% | 24,0% | 3,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,4% | -5,8% | 0,8% | 19,3% | 2,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,3 | 8,6 | 12,4 | 12,8 | 9,4 | 11,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,0 | 27,6 | 24,2 | 17,5 | 12,1 | 19,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 19,3 | 14,7 | 14,4 | 17,9 | 29,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,9% | 27,7% | 31,4% | 31,1% | 29,3% | 33,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 130,7% | 104,0% | 78,2% | 102,3% | 148,7% | 109,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,2% | 3,1% | 2,9% | 2,9% | 3,2% | 2,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -9443,8% | -13238,9% | -8896,9% | -9428,2% | -12702,0% | -10388,0% | ||
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,6 | 2,2 | 2,2 | 2,4 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,1% | 72,3% | 68,6% | 68,9% | 70,7% | 66,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 583 000 | 610 000 | 0 | 889 000 | 1 003 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
