Fokusgården Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 314 000 | 1 301 000 | 1 148 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 984 000 | 0 | 0 | 1 148 000 | 1 196 000 | 1 148 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 298 000 | 1 301 000 | 1 148 000 | 1 148 000 | 1 196 000 | 1 148 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 000 | 34 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 997 000 | 2 432 000 | 905 000 | 803 000 | 864 000 | 784 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 997 000 | 2 432 000 | 905 000 | 803 000 | 898 000 | 818 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 301 000 | -1 131 000 | 243 000 | 345 000 | 298 000 | 330 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 26 000 | 8 000 | 7 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 26 000 | 8 000 | 7 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 84 000 | 106 000 | 131 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 212 000 | 240 000 | 125 000 | 84 000 | 106 000 | 131 000 |
|
|
| Netto finans | -186 000 | -232 000 | -118 000 | -76 000 | -98 000 | -123 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 115 000 | -1 363 000 | 125 000 | 269 000 | 200 000 | 206 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 5 115 000 | -1 363 000 | 125 000 | 269 000 | 200 000 | 206 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 115 000 | -1 363 000 | 125 000 | 269 000 | 200 000 | 206 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 115 000 | -1 363 000 | 125 000 | 269 000 | 200 000 | 206 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 | 34 050 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 000 | 0 | 21 000 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 213 000 | 161 000 | 147 000 | 143 000 | 162 000 | 61 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 215 000 | 161 000 | 168 000 | 143 000 | 167 000 | 61 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 210 000 | 1 840 000 | 393 000 | 536 000 | 609 000 | 714 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 425 000 | 2 001 000 | 561 000 | 679 000 | 776 000 | 775 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 35 475 000 | 36 051 000 | 34 611 000 | 34 729 000 | 34 826 000 | 34 825 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 703 000 | 1 588 000 | 2 951 000 | 2 826 000 | 2 557 000 | 2 358 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 703 000 | 1 588 000 | 2 951 000 | 2 826 000 | 2 557 000 | 2 358 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 704 000 | 1 590 000 | 2 953 000 | 2 828 000 | 2 559 000 | 2 360 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 28 657 000 | 33 866 000 | 31 554 000 | 31 825 000 | 32 113 000 | 32 390 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 28 657 000 | 33 866 000 | 31 554 000 | 31 825 000 | 32 113 000 | 32 390 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 954 000 | 6 163 000 | 3 851 000 | 4 122 000 | 4 410 000 | 4 687 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 131 000 | 578 000 | 92 000 | 56 000 | 154 000 | 58 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -17 000 | 17 000 | 12 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 114 000 | 595 000 | 104 000 | 76 000 | 154 000 | 75 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 771 000 | 34 461 000 | 31 658 000 | 31 901 000 | 32 267 000 | 32 465 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 35 475 000 | 36 051 000 | 34 611 000 | 34 729 000 | 34 826 000 | 34 825 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,9% | -3,2% | 0,7% | 1,0% | 0,9% | |||
| Resultat av driften i % | 72,6% | -86,9% | 21,2% | 30,1% | 24,9% | 28,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 73,0% | -86,3% | 21,8% | 30,7% | 25,6% | 29,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 123,3% | -60,0% | 4,3% | 10,0% | 8,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 123,3% | -60,0% | 4,3% | 10,0% | 8,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 35,2 | 33,8 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 12,5 | 3,4 | 5,4 | 8,9 | 5,0 | 10,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 12,5 | 3,4 | 5,4 | 8,9 | 5,0 | 10,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 10,6 | 3,1 | 3,8 | 7,1 | 4,0 | 9,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 18,9% | 4,4% | 8,5% | 8,1% | 7,3% | 6,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 91,9% | 122,2% | 257,2% | 246,3% | 214,0% | 205,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,3 | 21,7 | 10,7 | 11,3 | 12,6 | 13,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 1,7% | 0,3% | 0,2% | 0,4% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 80,8% | 93,9% | 91,2% | 91,6% | 92,2% | 93,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
