Flishaugen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 142 778 000 | 137 691 000 | 119 724 000 | 116 611 000 | 115 842 000 | 105 681 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 704 000 | 3 056 000 | 507 000 | 768 000 | 964 000 | 1 515 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 148 483 000 | 140 747 000 | 120 231 000 | 117 379 000 | 116 806 000 | 107 197 000 |
|
|
| Varekostnad | 67 056 000 | 71 149 000 | 56 949 000 | 50 620 000 | 53 230 000 | 49 290 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 45 797 000 | 42 694 000 | 40 994 000 | 40 110 000 | 36 292 000 | 34 768 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 277 000 | 3 973 000 | 3 227 000 | 1 975 000 | 1 884 000 | 1 281 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 29 630 000 | 24 451 000 | 24 400 000 | 23 841 000 | 23 064 000 | 21 748 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 146 760 000 | 142 267 000 | 125 570 000 | 116 546 000 | 114 470 000 | 107 087 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 723 000 | -1 520 000 | -5 339 000 | 833 000 | 2 336 000 | 110 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 101 000 | 202 000 | 186 000 | 211 000 | 128 000 | 481 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 110 000 | 2 566 000 | 2 179 000 | 150 000 | 34 000 | 154 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 211 000 | 2 768 000 | 2 365 000 | 361 000 | 162 000 | 635 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 432 000 | 3 289 000 | 1 412 000 | 579 000 | 588 000 | 786 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 485 000 | 3 299 000 | 1 432 000 | 580 000 | 609 000 | 791 000 |
|
|
| Netto finans | -4 274 000 | -531 000 | 933 000 | -219 000 | -447 000 | -156 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 550 000 | -2 050 000 | -4 406 000 | 616 000 | 1 888 000 | -46 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 335 000 | 280 000 | -1 192 000 | 71 000 | 465 000 | -826 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 885 000 | -2 330 000 | -3 214 000 | 545 000 | 1 423 000 | 780 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 048 000 | -2 576 000 | -3 088 000 | 545 000 | 1 423 000 | 780 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 048 000 | -2 576 000 | 0 | 0 | 0 | 780 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 488 000 | 928 000 | 1 412 000 | 2 164 000 | 2 215 000 | 91 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 1 975 000 | 418 000 | 489 000 | 969 000 |
|
|
| Goodwill | 15 497 000 | 17 464 000 | 14 333 000 | 215 000 | 245 000 | 275 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 15 985 000 | 18 392 000 | 17 720 000 | 2 798 000 | 2 949 000 | 1 335 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 37 186 000 | 34 393 000 | 419 000 | 652 000 | 905 000 | 1 055 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 188 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 131 000 | 2 512 000 | 2 820 000 | 2 753 000 | 4 124 000 | 4 132 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 39 317 000 | 36 905 000 | 3 238 000 | 3 405 000 | 5 029 000 | 5 375 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 360 000 | 390 000 | 0 | 451 000 | 435 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 405 000 | 45 000 | 2 300 000 | 2 334 000 | 2 334 000 | 349 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 590 000 | 892 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 498 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 405 000 | 405 000 | 2 690 000 | 3 422 000 | 3 677 000 | 784 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 55 707 000 | 55 702 000 | 23 649 000 | 9 624 000 | 11 655 000 | 7 494 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 24 603 000 | 27 094 000 | 32 352 000 | 28 325 000 | 20 376 000 | 20 118 000 |
|
|
| Sum varelager | 24 603 000 | 27 094 000 | 32 352 000 | 28 325 000 | 20 376 000 | 20 118 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 893 000 | 5 668 000 | 8 163 000 | 5 732 000 | 4 372 000 | 6 003 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 152 000 | 2 302 000 | 4 802 000 | 6 737 000 | 3 262 000 | 2 763 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 045 000 | 7 970 000 | 12 965 000 | 12 469 000 | 7 634 000 | 8 765 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 132 000 | 212 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 348 000 | 62 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 631 000 | 94 000 | 85 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 631 000 | 574 000 | 359 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 701 000 | 5 524 000 | 4 011 000 | 2 807 000 | 2 613 000 | 1 362 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 41 979 000 | 41 162 000 | 49 687 000 | 43 600 000 | 30 623 000 | 30 245 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 97 687 000 | 96 864 000 | 73 336 000 | 53 225 000 | 42 278 000 | 37 739 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -5 094 000 | -3 584 000 | -1 148 000 | 1 854 000 | 1 310 000 | 852 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 375 000 | 282 000 | 236 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -5 094 000 | -3 584 000 | -1 148 000 | 1 854 000 | 1 310 000 | 852 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 375 000 | 282 000 | 236 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | -4 689 000 | -3 273 000 | -882 000 | 1 884 000 | 1 340 000 | 882 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 891 000 | 1 921 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 891 000 | 1 921 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 12 011 000 | 11 199 000 | 12 065 000 | 10 032 000 | 5 023 000 | 9 259 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 62 834 000 | 64 161 000 | 36 550 000 | 14 817 000 | 11 955 000 | 10 397 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 64 725 000 | 66 082 000 | 36 550 000 | 14 817 000 | 11 955 000 | 10 397 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 67 025 000 | 66 492 000 | 37 508 000 | 21 896 000 | 14 058 000 | 16 736 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 13 598 000 | 10 370 000 | 10 836 000 | 16 252 000 | 14 119 000 | 9 413 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 365 000 | 687 000 | 708 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 234 000 | 4 652 000 | 3 954 000 | 3 685 000 | 3 888 000 | 2 898 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 200 000 | 2 600 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 442 000 | 6 946 000 | 7 505 000 | 6 554 000 | 5 953 000 | 4 890 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 37 650 000 | 34 054 000 | 37 668 000 | 36 523 000 | 28 983 000 | 26 460 000 |
|
|
| Sum gjeld | 102 375 000 | 100 136 000 | 74 218 000 | 51 340 000 | 40 938 000 | 36 857 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 97 687 000 | 96 864 000 | 73 336 000 | 53 225 000 | 42 278 000 | 37 739 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,0% | 1,5% | -4,7% | 2,5% | 6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 1,2% | -1,1% | -4,4% | 0,7% | 2,0% | 0,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,7 | 1,9 | 2,5 | 2,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 53,0% | 48,3% | 52,4% | 56,6% | 54,0% | 53,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,3% | 0,9% | -2,5% | 1,0% | 2,1% | 0,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 64,1% | 98,7% | -879,4% | 38,2% | 169,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 76,6% | 124,0% | -616,4% | 33,8% | 128,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,3 | 2,9 | 2,9 | 3,2 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,7 | 2,6 | 1,8 | 1,8 | 2,6 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 138,8 | 150,4 | 191,8 | 173,2 | 136,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | -4,8% | -3,4% | -1,2% | 3,5% | 3,2% | 2,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -3,2% | -2,3% | -0,7% | 1,6% | 1,1% | 0,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,5% | 2,0% | 3,5% | 3,4% | 3,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,7% | 0,6% | 0,9% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 17,6% | 26,2% | 37,2% | 25,0% | 8,0% | 18,8% | ||
| Gjeldsgrad | -21,8 | -30,6 | -84,1 | 27,3 | 30,6 | 41,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 38,5% | 35,2% | 51,4% | 68,6% | 68,6% | 70,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 66,3% | 68,2% | 49,8% | 27,8% | 28,3% | 27,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 800 000 | 951 000 | 0 | 0 | 485 000 | 856 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
