Flesland Industribygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 725 000 | 2 424 000 | 2 117 000 | 2 091 000 | 1 915 000 | 1 975 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 796 000 | 1 015 000 | 681 000 | 621 000 | 465 000 | 429 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 520 000 | 3 440 000 | 2 798 000 | 2 712 000 | 2 380 000 | 2 404 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 285 000 | 189 000 | 156 000 | 94 000 | 101 000 | 108 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 838 000 | 3 961 000 | 1 357 000 | 1 249 000 | 1 538 000 | 2 339 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 123 000 | 4 150 000 | 1 513 000 | 1 343 000 | 1 639 000 | 2 447 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 397 000 | -710 000 | 1 285 000 | 1 369 000 | 741 000 | -43 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 3 000 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 6 000 | 0 | -3 000 | -1 000 | -2 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 403 000 | -709 000 | 1 282 000 | 1 368 000 | 738 000 | -43 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 167 000 | -13 000 | 282 000 | 301 000 | 153 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 236 000 | -696 000 | 1 000 000 | 1 067 000 | 585 000 | -43 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 236 000 | -696 000 | 1 000 000 | 1 067 000 | 585 000 | -43 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 490 000 | 588 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 184 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 052 000 | -696 000 | 1 000 000 | 577 000 | -3 000 | -43 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 522 000 | 4 036 000 | 2 653 000 | 2 175 000 | 2 265 000 | 2 356 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 522 000 | 4 036 000 | 2 653 000 | 2 175 000 | 2 265 000 | 2 356 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 522 000 | 4 036 000 | 2 653 000 | 2 175 000 | 2 265 000 | 2 356 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 64 000 | 428 000 | 43 000 | 82 000 | 258 000 | 205 000 |
|
|
| Andre fordringer | 108 000 | 115 000 | 18 000 | 203 000 | 101 000 | 116 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 172 000 | 543 000 | 61 000 | 285 000 | 359 000 | 321 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 509 000 | 885 000 | 3 241 000 | 3 113 000 | 2 365 000 | 1 729 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 681 000 | 1 428 000 | 3 302 000 | 3 398 000 | 2 724 000 | 2 050 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 204 000 | 5 464 000 | 5 955 000 | 5 573 000 | 4 989 000 | 4 406 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 622 000 | 3 622 000 | 3 622 000 | 3 622 000 | 3 622 000 | 3 622 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 | 3 730 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 940 000 | 888 000 | 1 584 000 | 584 000 | 7 000 | 9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 940 000 | 888 000 | 1 584 000 | 584 000 | 7 000 | 9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 669 000 | 4 617 000 | 5 313 000 | 4 313 000 | 3 736 000 | 3 739 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 242 000 | 306 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 242 000 | 306 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 103 000 | 541 000 | 337 000 | 353 000 | 273 000 | 458 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 115 000 | 0 | 269 000 | 301 000 | 153 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 25 000 | 0 | 17 000 | 52 000 | 26 000 | -5 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 50 000 | 0 | 6 000 | 554 000 | 801 000 | 214 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 535 000 | 847 000 | 629 000 | 1 260 000 | 1 253 000 | 667 000 |
|
|
| Sum gjeld | 535 000 | 847 000 | 642 000 | 1 260 000 | 1 253 000 | 667 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 204 000 | 5 464 000 | 5 955 000 | 5 573 000 | 4 989 000 | 4 406 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,0% | -12,4% | 22,3% | 25,9% | 15,8% | |||
| Resultat av driften i % | 39,7% | -20,6% | 45,9% | 50,5% | 31,1% | -1,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 39,9% | -20,6% | 45,9% | 50,5% | 31,1% | -1,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,3% | -14,3% | 26,6% | 34,0% | 19,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,0% | -14,0% | 20,8% | 26,5% | 15,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,9 | 1,7 | 5,2 | 2,7 | 2,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,9 | 1,7 | 5,2 | 2,7 | 2,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,6 | 1,0 | 5,2 | 2,5 | 1,9 | 2,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 91,4% | 84,5% | 89,2% | 77,4% | 74,9% | 84,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 161,1% | 134,2% | 189,9% | 159,0% | 157,0% | 155,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 49,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,9% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,6% | 15,5% | 10,6% | 22,6% | 25,1% | 15,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
