Flatåsen nordre AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 60 208 000 | 0 | 131 052 000 | 19 161 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 60 208 000 | 0 | 131 052 000 | 19 161 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 47 412 000 | 0 | 61 788 000 | 8 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 87 000 | 94 000 | 46 000 | 53 000 | 45 000 | 63 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 47 499 000 | 94 000 | 61 834 000 | 8 053 000 | 45 000 | 63 000 |
|
|
| Driftsresultat | 12 709 000 | -94 000 | 69 218 000 | 11 108 000 | -45 000 | -63 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 757 000 | 1 922 000 | 334 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 757 000 | 1 922 000 | 334 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 000 | 136 000 | 6 000 | 27 000 | 56 000 | 70 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 000 | 136 000 | 6 000 | 27 000 | 56 000 | 70 000 |
|
|
| Netto finans | 747 000 | 1 786 000 | 328 000 | -25 000 | -56 000 | -70 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 13 456 000 | 1 692 000 | 69 546 000 | 11 083 000 | -101 000 | -134 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 962 000 | 402 000 | 15 301 000 | 2 438 000 | -22 000 | -29 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 10 494 000 | 1 290 000 | 54 245 000 | 8 645 000 | -79 000 | -104 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 494 000 | 1 290 000 | 54 245 000 | 8 645 000 | -79 000 | -104 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 22 956 000 | 0 | 44 109 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 5 422 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -12 463 000 | 1 290 000 | 4 713 000 | 8 645 000 | -79 000 | -104 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 3 648 000 | 14 808 000 | 17 666 000 | 9 209 000 | 8 015 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 3 648 000 | 14 808 000 | 17 666 000 | 9 209 000 | 8 015 000 |
|
|
| Kundefordringer | 61 508 000 | 0 | 24 668 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 11 358 000 | 35 946 000 | 79 560 000 | 9 330 000 | 469 000 | 196 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 72 866 000 | 35 946 000 | 104 228 000 | 9 330 000 | 469 000 | 196 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 72 866 000 | 39 594 000 | 119 036 000 | 26 996 000 | 9 678 000 | 8 211 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 72 866 000 | 39 594 000 | 119 036 000 | 26 996 000 | 9 678 000 | 8 211 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 7 525 000 | 7 525 000 | 7 525 000 | 7 525 000 | 7 525 000 | 5 425 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 8 525 000 | 8 525 000 | 8 525 000 | 8 525 000 | 8 525 000 | 5 525 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 185 000 | 14 649 000 | 13 358 000 | 8 645 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 185 000 | 14 649 000 | 13 358 000 | 8 645 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 711 000 | 23 174 000 | 21 884 000 | 17 170 000 | 8 525 000 | 5 525 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 964 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 964 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 503 000 | 724 000 | 2 576 000 | 570 000 | 1 153 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 962 000 | 402 000 | 13 772 000 | 2 438 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 15 695 000 | 0 | 44 109 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 6 951 000 | 0 | 0 | 720 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 42 995 000 | 15 295 000 | 29 744 000 | 6 818 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 62 155 000 | 16 421 000 | 97 152 000 | 9 826 000 | 1 153 000 | 2 686 000 |
|
|
| Sum gjeld | 62 155 000 | 16 421 000 | 97 152 000 | 9 826 000 | 1 153 000 | 2 686 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 72 866 000 | 39 594 000 | 119 036 000 | 26 996 000 | 9 678 000 | 8 211 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,9% | 2,3% | 95,3% | 60,6% | -0,5% | |||
| Resultat av driften i % | 21,1% | 52,8% | 58,0% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 0,0 | 1,8 | 1,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 21,3% | 52,9% | 58,2% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 22,4% | 53,1% | 58,0% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 79,4% | 7,5% | 356,2% | 86,3% | -1,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 61,9% | 5,7% | 277,8% | 67,3% | -1,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 2,4 | 1,2 | 2,7 | 8,4 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 2,2 | 1,1 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 4,2 | 0,5 | 0,0 | 0,0 | |||
| Lagertid i antall dager | 13,8 | 94,6 | 604,7 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,7% | 58,5% | 18,4% | 63,6% | 88,1% | 67,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,8% | 16,7% | 89,6% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 635,3% | 147,8% | 97,2% | 92,6% | 68,9% | |||
| Gjeldsgrad | 5,8 | 0,7 | 4,4 | 0,6 | 0,1 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 85,3% | 41,5% | 81,6% | 36,4% | 11,9% | 32,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
