Fladmark Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 52 000 | 51 000 | 37 000 | 40 000 | 196 000 | 35 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 52 000 | 51 000 | 37 000 | 40 000 | 196 000 | 35 000 |
|
|
| Driftsresultat | -52 000 | -51 000 | -37 000 | -40 000 | -196 000 | -35 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 946 000 | 1 508 000 | 3 721 000 | 3 743 000 | 1 712 000 | 2 882 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 077 000 | 2 192 000 | 3 721 000 | 6 239 000 | 1 712 000 | 6 514 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 126 000 | 201 000 | 4 596 000 | 427 000 | 1 059 000 | 414 000 |
|
|
| Netto finans | 1 951 000 | 1 991 000 | -875 000 | 5 812 000 | 653 000 | 6 100 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 899 000 | 1 940 000 | -911 000 | 5 773 000 | 457 000 | 6 064 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 389 000 | 266 000 | 218 000 | 151 000 | 62 000 | 193 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 510 000 | 1 674 000 | -1 129 000 | 5 621 000 | 394 000 | 5 871 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 510 000 | 1 674 000 | -1 129 000 | 5 621 000 | 394 000 | 5 871 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 000 000 | 2 000 000 | 6 000 000 | 11 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 490 000 | -326 000 | -7 129 000 | -379 000 | -4 606 000 | 871 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 | 3 579 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 121 000 | 89 000 | 145 000 | 86 000 | 97 000 | 65 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 121 000 | 89 000 | 145 000 | 86 000 | 97 000 | 65 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 5 307 000 | 10 786 000 | 10 824 000 | 10 659 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 20 460 000 | 20 244 000 | 23 405 000 | 18 278 000 | 19 451 000 | 20 222 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 5 420 000 | 12 282 000 | 10 250 000 | 11 995 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 20 460 000 | 20 244 000 | 34 133 000 | 41 345 000 | 40 525 000 | 42 876 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 050 000 | 6 663 000 | 997 000 | 906 000 | 1 125 000 | 3 348 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 22 632 000 | 26 996 000 | 35 275 000 | 42 337 000 | 41 747 000 | 46 289 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 26 211 000 | 30 576 000 | 38 854 000 | 45 916 000 | 45 326 000 | 49 868 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 981 000 | 981 000 | 981 000 | 981 000 | 981 000 | 981 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 685 000 | 9 685 000 | 9 685 000 | 9 685 000 | 9 685 000 | 9 685 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 666 000 | 10 666 000 | 10 666 000 | 10 666 000 | 10 666 000 | 10 666 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 153 000 | 17 643 000 | 21 969 000 | 29 099 000 | 29 478 000 | 34 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 15 153 000 | 17 643 000 | 21 969 000 | 29 099 000 | 29 478 000 | 34 083 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 25 819 000 | 28 309 000 | 32 636 000 | 39 765 000 | 40 144 000 | 44 749 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 389 000 | 266 000 | 218 000 | 151 000 | 65 000 | 116 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 2 000 000 | 6 000 000 | 6 001 000 | 5 117 000 | 5 000 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 392 000 | 2 266 000 | 6 218 000 | 6 152 000 | 5 182 000 | 5 116 000 |
|
|
| Sum gjeld | 392 000 | 2 266 000 | 6 218 000 | 6 152 000 | 5 182 000 | 5 119 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 26 211 000 | 30 576 000 | 38 854 000 | 45 916 000 | 45 326 000 | 49 868 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,1% | 6,2% | 8,7% | 13,6% | 3,2% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,0% | 6,4% | -2,5% | 14,4% | 1,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,6% | 5,5% | -3,1% | 14,1% | 0,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 57,7 | 11,9 | 5,7 | 6,9 | 8,1 | 9,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 57,7 | 11,9 | 5,7 | 6,9 | 8,1 | 9,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,2 | 2,9 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,5% | 92,6% | 84,0% | 86,6% | 88,6% | 89,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1000,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,5% | 7,4% | 16,0% | 13,4% | 11,4% | 10,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
