Fjordgaten 7 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 949 000 | 2 258 000 | 2 062 000 | 1 974 000 | 1 950 000 | 1 944 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 949 000 | 2 258 000 | 2 062 000 | 1 974 000 | 1 950 000 | 1 944 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 316 000 | 352 000 | 475 000 | 490 000 | 531 000 | 519 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 976 000 | 1 219 000 | 949 000 | 717 000 | 1 067 000 | 812 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 292 000 | 1 571 000 | 1 424 000 | 1 207 000 | 1 598 000 | 1 331 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 657 000 | 687 000 | 638 000 | 767 000 | 352 000 | 613 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 129 000 | 117 000 | 52 000 | 11 000 | 21 000 | 55 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 142 000 | 117 000 | 52 000 | 11 000 | 21 000 | 55 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 718 000 | 658 000 | 410 000 | 258 000 | 336 000 | 437 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 726 000 | 674 000 | 427 000 | 258 000 | 336 000 | 437 000 |
|
|
| Netto finans | -584 000 | -557 000 | -375 000 | -247 000 | -315 000 | -382 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 073 000 | 130 000 | 262 000 | 520 000 | 38 000 | 230 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 236 000 | 29 000 | 58 000 | 114 000 | 8 000 | 51 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 837 000 | 101 000 | 205 000 | 406 000 | 30 000 | 180 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 837 000 | 101 000 | 205 000 | 406 000 | 30 000 | 180 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 831 000 | 100 000 | 254 000 | 440 000 | 63 000 | 191 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 000 | 2 000 | -50 000 | -35 000 | -33 000 | -11 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 985 000 | 12 301 000 | 12 652 000 | 13 127 000 | 13 617 000 | 14 045 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 11 985 000 | 12 301 000 | 12 652 000 | 13 127 000 | 13 617 000 | 14 045 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 11 985 000 | 12 301 000 | 12 652 000 | 13 127 000 | 13 617 000 | 14 045 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 000 | 3 019 000 | 3 533 000 | 3 958 000 | 3 757 000 | 4 269 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 000 | 3 019 000 | 3 533 000 | 3 958 000 | 3 757 000 | 4 269 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 715 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 725 000 | 3 019 000 | 3 533 000 | 3 958 000 | 3 757 000 | 4 269 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 710 000 | 15 320 000 | 16 186 000 | 17 085 000 | 17 375 000 | 18 314 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 410 000 | 2 403 000 | 2 402 000 | 2 452 000 | 2 486 000 | 2 519 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 410 000 | 2 403 000 | 2 402 000 | 2 452 000 | 2 486 000 | 2 519 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 650 000 | 648 000 | 648 000 | 662 000 | 672 000 | 681 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 650 000 | 648 000 | 648 000 | 662 000 | 672 000 | 681 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 175 000 | 11 875 000 | 12 575 000 | 13 275 000 | 13 975 000 | 14 675 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 825 000 | 12 523 000 | 13 223 000 | 13 937 000 | 14 647 000 | 15 356 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 175 000 | 11 875 000 | 12 575 000 | 13 275 000 | 13 975 000 | 14 675 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 000 | 17 000 | 48 000 | 1 000 | 31 000 | 30 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 127 000 | 97 000 | 63 000 | 72 000 | 78 000 | 62 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 338 000 | 279 000 | 450 000 | 624 000 | 133 000 | 347 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 475 000 | 393 000 | 561 000 | 697 000 | 242 000 | 439 000 |
|
|
| Sum gjeld | 13 300 000 | 12 916 000 | 13 784 000 | 14 634 000 | 14 889 000 | 15 795 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 710 000 | 15 320 000 | 16 186 000 | 17 085 000 | 17 375 000 | 18 314 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,6% | 5,1% | 4,1% | 4,5% | 2,1% | |||
| Resultat av driften i % | 56,2% | 30,4% | 30,9% | 38,9% | 18,1% | 31,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 61,0% | 35,6% | 33,5% | 39,4% | 19,1% | 34,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 44,6% | 5,4% | 10,8% | 21,1% | 1,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 34,8% | 4,2% | 8,4% | 16,4% | 1,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 7,7 | 6,3 | 5,7 | 15,5 | 9,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 7,7 | 6,3 | 5,7 | 15,5 | 9,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 15,3% | 15,7% | 14,8% | 14,4% | 14,3% | 13,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 81,7% | 106,4% | 116,5% | 124,2% | 127,5% | 129,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,5 | 5,4 | 5,7 | 6,0 | 6,0 | 6,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,4% | 2,6% | 3,5% | 4,1% | 1,4% | 2,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 75,3% | 81,7% | 81,7% | 81,6% | 84,3% | 83,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
