Fjordgata 22 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 156 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 831 000 | 1 640 000 | 1 900 000 | 1 743 000 | 1 720 000 | 1 637 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 831 000 | 1 640 000 | 1 900 000 | 1 743 000 | 1 720 000 | 1 793 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 037 000 | 1 017 000 | 1 672 000 | 641 000 | 616 000 | 776 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 045 000 | 1 025 000 | 1 680 000 | 649 000 | 624 000 | 776 000 |
|
|
| Driftsresultat | 786 000 | 615 000 | 220 000 | 1 094 000 | 1 096 000 | 1 017 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | -1 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 790 000 | 617 000 | 221 000 | 1 095 000 | 1 095 000 | 1 018 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 790 000 | 617 000 | 221 000 | 1 095 000 | 1 095 000 | 1 018 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 790 000 | 617 000 | 221 000 | 1 095 000 | 1 095 000 | 1 018 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 790 000 | 617 000 | 221 000 | 1 095 000 | 1 095 000 | 1 018 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 999 000 | 12 999 000 | 12 999 000 | 12 999 000 | 12 999 000 | 12 999 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 8 000 | 16 000 | 23 000 | 31 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 12 999 000 | 13 007 000 | 13 015 000 | 13 022 000 | 13 030 000 | 12 999 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 1 450 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 450 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 14 449 000 | 13 407 000 | 13 015 000 | 13 022 000 | 13 030 000 | 12 999 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 62 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 |
|
|
| Andre fordringer | 17 000 | 17 000 | 21 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 000 | 79 000 | 151 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 100 000 | 333 000 | 27 000 | 681 000 | 636 000 | 81 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 117 000 | 412 000 | 178 000 | 811 000 | 766 000 | 211 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 566 000 | 13 819 000 | 13 193 000 | 13 833 000 | 13 796 000 | 13 210 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 391 000 | -8 181 000 | -8 799 000 | -9 019 000 | -10 114 000 | -11 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 391 000 | -8 181 000 | -8 799 000 | -9 019 000 | -10 114 000 | -11 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -7 291 000 | -8 081 000 | -8 699 000 | -8 919 000 | -10 014 000 | -11 109 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 21 729 000 | 21 735 000 | 21 704 000 | 22 432 000 | 23 482 000 | 23 986 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 21 729 000 | 21 735 000 | 21 704 000 | 22 432 000 | 23 482 000 | 23 986 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 21 729 000 | 21 735 000 | 21 704 000 | 22 432 000 | 23 482 000 | 23 986 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 87 000 | 124 000 | 57 000 | 191 000 | 199 000 | 203 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 41 000 | 41 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 128 000 | 165 000 | 187 000 | 321 000 | 329 000 | 333 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 857 000 | 21 900 000 | 21 891 000 | 22 753 000 | 23 811 000 | 24 319 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 566 000 | 13 819 000 | 13 193 000 | 13 833 000 | 13 796 000 | 13 210 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,6% | 4,6% | 1,6% | 7,9% | 8,1% | |||
| Resultat av driften i % | 42,9% | 37,5% | 11,6% | 62,8% | 63,7% | 56,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 43,1% | 37,6% | 11,6% | 62,8% | 63,8% | 56,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,3% | -7,4% | -2,5% | -11,6% | -10,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,3% | -7,4% | -2,5% | -11,6% | -10,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 2,5 | 1,0 | 2,5 | 2,3 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 2,5 | 1,0 | 2,5 | 2,3 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 2,0 | 0,1 | 2,1 | 1,9 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -50,1% | -58,5% | -65,9% | -64,5% | -72,6% | -84,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -398,2% | -492,7% | -457,8% | -511,7% | -582,2% | -619,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -3,0 | -2,7 | -2,5 | -2,6 | -2,4 | -2,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 1,2% | 1,4% | 2,3% | 2,4% | 2,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 149,2% | 157,3% | 164,5% | 162,2% | 170,2% | 181,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
