Fjordbuda Nordvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 112 034 000 | 96 639 000 | 65 302 000 | 36 974 000 | 32 824 000 | 59 877 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 000 | 2 750 000 | 2 241 000 | 3 425 000 | 2 412 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 112 037 000 | 99 389 000 | 67 543 000 | 40 399 000 | 35 236 000 | 59 877 000 |
|
|
| Varekostnad | 53 567 000 | 43 654 000 | 35 696 000 | 23 769 000 | 20 665 000 | 33 678 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 133 000 | 11 869 000 | 10 785 000 | 7 683 000 | 6 431 000 | 10 795 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 598 000 | 488 000 | 515 000 | 451 000 | 433 000 | 319 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 20 706 000 | 13 636 000 | 10 802 000 | 9 587 000 | 9 966 000 | 10 844 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 89 004 000 | 69 647 000 | 57 798 000 | 41 490 000 | 37 495 000 | 55 636 000 |
|
|
| Driftsresultat | 23 033 000 | 29 742 000 | 9 745 000 | -1 091 000 | -2 259 000 | 4 241 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 452 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 154 000 | 119 000 | 0 | 0 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 76 000 | 778 000 | 5 000 | 1 000 | 1 000 | 13 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 682 000 | 897 000 | 5 000 | 1 000 | 4 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 502 000 | 427 000 | 662 000 | 727 000 | 1 014 000 | 788 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 844 000 | 440 000 | 665 000 | 727 000 | 1 030 000 | 799 000 |
|
|
| Netto finans | -162 000 | 457 000 | -660 000 | -726 000 | -1 026 000 | -781 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 872 000 | 30 199 000 | 9 085 000 | -1 816 000 | -3 285 000 | 3 460 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 043 000 | 6 649 000 | 1 999 000 | -391 000 | -690 000 | 633 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 17 829 000 | 23 550 000 | 7 086 000 | -1 425 000 | -2 595 000 | 2 827 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 17 829 000 | 23 550 000 | 7 086 000 | -1 425 000 | -2 595 000 | 2 827 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 17 829 000 | 23 550 000 | 7 086 000 | -1 425 000 | -2 595 000 | 2 827 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 118 000 | 893 000 | 651 000 | 623 000 | 598 000 | 594 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 118 000 | 893 000 | 651 000 | 623 000 | 598 000 | 594 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 256 000 | 266 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 625 000 | 636 000 | 733 000 | 1 006 000 | 1 387 000 | 1 109 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 625 000 | 892 000 | 998 000 | 1 006 000 | 1 387 000 | 1 109 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 9 047 000 | 9 047 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 290 000 | 91 000 | 91 000 | 191 000 | 410 000 | 710 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 342 000 | 9 143 000 | 96 000 | 196 000 | 410 000 | 710 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 12 085 000 | 10 929 000 | 1 746 000 | 1 824 000 | 2 395 000 | 2 412 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 56 175 000 | 47 913 000 | 40 897 000 | 34 965 000 | 33 225 000 | 36 093 000 |
|
|
| Sum varelager | 56 175 000 | 47 913 000 | 40 897 000 | 34 965 000 | 33 225 000 | 36 093 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 000 | 37 000 | 0 | 0 | 2 033 000 | 637 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 424 000 | 4 782 000 | 4 018 000 | 473 000 | 1 334 000 | 2 760 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 15 889 000 | 8 430 000 | 2 774 000 | 4 351 000 | 7 928 000 | 2 792 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 22 316 000 | 13 249 000 | 6 793 000 | 4 824 000 | 11 295 000 | 6 189 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 17 155 000 | 11 796 000 | 2 257 000 | 965 000 | 1 926 000 | 1 139 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 95 647 000 | 72 957 000 | 49 947 000 | 40 753 000 | 46 446 000 | 43 421 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 107 732 000 | 83 886 000 | 51 693 000 | 42 577 000 | 48 841 000 | 45 833 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 17 645 000 | 17 645 000 | 17 645 000 | 17 645 000 | 17 536 000 | 16 050 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 289 000 | 30 636 000 | 7 086 000 | 0 | 232 000 | 2 827 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 289 000 | 30 636 000 | 7 086 000 | 0 | 232 000 | 2 827 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 40 934 000 | 48 280 000 | 24 731 000 | 17 645 000 | 17 768 000 | 18 877 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 491 000 | 0 | 8 515 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 9 273 000 | 16 027 000 | 18 160 000 | 4 971 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 9 273 000 | 16 027 000 | 18 160 000 | 4 971 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 9 273 000 | 16 518 000 | 18 160 000 | 13 486 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 424 000 | 6 673 000 | 5 284 000 | 5 614 000 | 7 101 000 | 1 180 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 6 891 000 | 2 027 000 | 0 | 0 | 629 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 122 000 | 1 185 000 | 366 000 | 342 000 | 707 000 | 1 592 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 59 321 000 | 19 923 000 | 8 630 000 | 522 000 | 1 408 000 | 9 021 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 931 000 | 933 000 | 1 382 000 | 1 937 000 | 3 697 000 | 1 048 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 66 798 000 | 35 605 000 | 17 689 000 | 8 906 000 | 12 913 000 | 21 985 000 |
|
|
| Sum gjeld | 66 798 000 | 35 605 000 | 26 962 000 | 24 933 000 | 31 073 000 | 26 956 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 107 732 000 | 83 886 000 | 51 693 000 | 42 577 000 | 48 841 000 | 45 833 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,8% | 45,2% | 20,7% | -2,4% | -4,8% | |||
| Resultat av driften i % | 20,6% | 29,9% | 14,4% | -2,7% | -6,4% | 7,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,5 | 1,4 | 0,9 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,2% | 54,8% | 45,3% | 35,7% | 37,0% | 43,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 21,2% | 30,8% | 14,4% | -2,7% | -6,4% | 7,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 51,3% | 82,7% | 42,9% | -10,3% | -17,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 40,0% | 64,5% | 33,4% | -8,0% | -14,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,9 | 8,4 | 6,3 | 5,3 | 5,5 | 5,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 2,0 | 2,8 | 4,6 | 3,6 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,6 | 1,0 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 0,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 349,8 | 366,2 | 382,5 | 516,4 | 603,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,0% | 57,6% | 47,8% | 41,4% | 36,4% | 41,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 36,5% | 48,6% | 36,6% | 43,7% | 50,4% | 31,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 2,9% | 1,6% | 1,7% | 5,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 51,4% | 78,0% | 78,9% | 91,1% | 100,9% | 59,4% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 0,7 | 1,1 | 1,4 | 1,7 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 62,0% | 42,4% | 34,2% | 20,9% | 26,4% | 48,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 17,9% | 37,6% | 37,2% | 10,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
