Fjøsgata AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 386 000 | 1 376 000 | 1 362 000 | 1 275 000 | 797 000 | 1 450 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 386 000 | 1 376 000 | 1 362 000 | 1 275 000 | 797 000 | 1 450 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 233 000 | 233 000 | 233 000 | 233 000 | 233 000 | 233 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 273 000 | 279 000 | 268 000 | 563 000 | 276 000 | 302 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 506 000 | 512 000 | 501 000 | 796 000 | 509 000 | 535 000 |
|
|
| Driftsresultat | 880 000 | 864 000 | 861 000 | 479 000 | 288 000 | 915 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 29 000 | 15 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 29 000 | 15 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 877 000 | 778 000 | 528 000 | 427 000 | 497 000 | 601 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 877 000 | 778 000 | 528 000 | 427 000 | 497 000 | 601 000 |
|
|
| Netto finans | -848 000 | -763 000 | -527 000 | -427 000 | -497 000 | -601 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 33 000 | 101 000 | 334 000 | 52 000 | -209 000 | 314 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 000 | 22 000 | 74 000 | 11 000 | -46 000 | 69 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 25 000 | 79 000 | 261 000 | 40 000 | -163 000 | 245 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 25 000 | 79 000 | 261 000 | 40 000 | -163 000 | 245 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 25 000 | 79 000 | 261 000 | 40 000 | -163 000 | 245 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 347 000 | 354 000 | 377 000 | 450 000 | 461 000 | 416 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 347 000 | 354 000 | 377 000 | 450 000 | 461 000 | 416 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 106 000 | 9 338 000 | 9 571 000 | 9 803 000 | 10 036 000 | 10 269 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 9 106 000 | 9 338 000 | 9 571 000 | 9 803 000 | 10 036 000 | 10 269 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 9 453 000 | 9 693 000 | 9 947 000 | 10 254 000 | 10 498 000 | 10 684 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 356 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 53 000 |
|
|
| Andre fordringer | 591 000 | 463 000 | 0 | 0 | 75 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 948 000 | 463 000 | 0 | 0 | 75 000 | 53 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 49 000 | 474 000 | 824 000 | 554 000 | 433 000 | 628 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 996 000 | 937 000 | 824 000 | 554 000 | 507 000 | 681 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 449 000 | 10 630 000 | 10 771 000 | 10 807 000 | 11 005 000 | 11 365 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 89 000 | 89 000 | 89 000 | 89 000 | 89 000 | 89 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 220 000 | -1 246 000 | -1 324 000 | -1 585 000 | -1 625 000 | -1 463 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 220 000 | -1 246 000 | -1 324 000 | -1 585 000 | -1 625 000 | -1 463 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 131 000 | -1 156 000 | -1 235 000 | -1 496 000 | -1 536 000 | -1 373 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 435 000 | 11 642 000 | 11 923 000 | 12 204 000 | 12 517 000 | 12 481 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 435 000 | 11 642 000 | 11 923 000 | 12 204 000 | 12 517 000 | 12 481 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 435 000 | 11 642 000 | 11 923 000 | 12 204 000 | 12 517 000 | 12 481 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 20 000 | 28 000 | 32 000 | 58 000 | 23 000 | 201 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 53 000 | 47 000 | 50 000 | 41 000 | 0 | 55 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 71 000 | 68 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 144 000 | 143 000 | 83 000 | 99 000 | 23 000 | 257 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 579 000 | 11 785 000 | 12 006 000 | 12 303 000 | 12 540 000 | 12 738 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 449 000 | 10 630 000 | 10 771 000 | 10 807 000 | 11 005 000 | 11 365 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,6% | 8,2% | 8,0% | 4,4% | 2,6% | |||
| Resultat av driften i % | 63,5% | 62,8% | 63,2% | 37,6% | 36,1% | 63,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 65,6% | 63,9% | 63,3% | 37,6% | 36,1% | 63,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,9% | -8,4% | -24,5% | -3,4% | 14,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,2% | -6,6% | -19,1% | -2,6% | 11,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,9 | 6,6 | 9,9 | 5,6 | 22,0 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,9 | 6,6 | 9,9 | 5,6 | 22,0 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 3,3 | 9,9 | 5,6 | 18,8 | 2,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -10,8% | -10,9% | -11,5% | -13,8% | -14,0% | -12,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -81,6% | -84,0% | -90,7% | -117,3% | -192,7% | -94,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -10,2 | -10,2 | -9,7 | -8,2 | -8,2 | -9,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 1,3% | 0,8% | 0,9% | 0,2% | 2,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 109,4% | 109,5% | 110,7% | 112,9% | 113,7% | 109,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
