Fjellvegen 2 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 597 000 | 291 000 | 137 000 | 5 591 000 | 869 000 | 1 101 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 597 000 | 291 000 | 137 000 | 5 591 000 | 869 000 | 1 101 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 548 000 | 226 000 | 0 | 0 | 0 | 47 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 128 000 | 301 000 | 271 000 | 477 000 | 626 000 | 626 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 463 000 | 525 000 | 455 000 | 416 000 | 604 000 | 941 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 139 000 | 1 052 000 | 726 000 | 893 000 | 1 230 000 | 1 614 000 |
|
|
| Driftsresultat | -542 000 | -761 000 | -589 000 | 4 698 000 | -361 000 | -513 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 298 000 | 255 000 | 230 000 | 262 000 | 331 000 | 400 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 306 000 | 255 000 | 230 000 | 262 000 | 331 000 | 400 000 |
|
|
| Netto finans | -306 000 | -255 000 | -230 000 | -262 000 | -331 000 | -400 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -848 000 | -1 017 000 | -819 000 | 4 436 000 | -692 000 | -913 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -185 000 | -224 000 | -180 000 | 976 000 | -152 000 | -201 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -663 000 | -793 000 | -639 000 | 3 460 000 | -540 000 | -712 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -663 000 | -793 000 | -639 000 | 3 460 000 | -540 000 | -712 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -663 000 | -793 000 | -639 000 | 3 460 000 | -540 000 | -712 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 213 000 | 28 000 | 0 | 0 | 600 000 | 448 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 213 000 | 28 000 | 0 | 0 | 600 000 | 448 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 599 000 | 4 583 000 | 4 307 000 | 4 578 000 | 8 884 000 | 9 510 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 5 599 000 | 4 583 000 | 4 307 000 | 4 578 000 | 8 884 000 | 9 510 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 5 812 000 | 4 610 000 | 4 307 000 | 4 578 000 | 9 484 000 | 9 958 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 1 000 000 | 3 214 000 | 3 714 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 5 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 1 005 000 | 3 215 000 | 3 715 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 515 000 | 807 000 | 365 000 | 796 000 | 131 000 | 104 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 515 000 | 1 812 000 | 3 580 000 | 4 510 000 | 133 000 | 108 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 327 000 | 6 422 000 | 7 887 000 | 9 088 000 | 9 617 000 | 10 066 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 030 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 543 000 | 1 206 000 | 1 999 000 | 2 637 000 | -823 000 | -283 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 543 000 | 1 206 000 | 1 999 000 | 2 637 000 | -823 000 | -283 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 573 000 | 2 236 000 | 3 029 000 | 3 668 000 | 208 000 | 747 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 196 000 | 376 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 196 000 | 376 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 415 000 | 3 899 000 | 4 389 000 | 4 785 000 | 8 944 000 | 9 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 415 000 | 3 899 000 | 4 585 000 | 5 161 000 | 8 944 000 | 9 000 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 415 000 | 3 899 000 | 4 389 000 | 4 785 000 | 8 944 000 | 9 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 15 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 43 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 295 000 | 284 000 | 257 000 | 256 000 | 465 000 | 315 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 338 000 | 287 000 | 272 000 | 259 000 | 465 000 | 319 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 753 000 | 4 186 000 | 4 857 000 | 5 420 000 | 9 409 000 | 9 319 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 327 000 | 6 422 000 | 7 887 000 | 9 088 000 | 9 617 000 | 10 066 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -8,5% | -10,7% | -6,9% | 50,2% | -3,7% | |||
| Resultat av driften i % | -90,8% | -261,5% | -429,9% | 84,0% | -41,5% | -46,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,6 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -90,8% | -261,5% | -429,9% | 84,0% | -41,5% | -46,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -44,5% | -38,6% | -24,5% | 228,9% | -144,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -34,8% | -30,1% | -19,1% | 178,5% | -113,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,3 | 23,4 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 6,3 | 13,2 | 17,4 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 6,3 | 13,2 | 17,4 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 2,8 | 1,3 | 3,1 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,9% | 34,8% | 38,4% | 40,4% | 2,2% | 7,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 263,5% | 768,4% | 2210,9% | 65,6% | 23,9% | 67,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,8% | 0,6% | 0,5% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 1,9 | 1,6 | 1,5 | 45,2 | 12,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,3% | 4,5% | 3,4% | 2,8% | 4,8% | 3,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 69,8% | 60,7% | 58,1% | 56,8% | 93,0% | 89,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
