Fjellvåken Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 223 363 000 | 1 115 970 000 | 1 079 004 000 | 1 119 802 000 | 1 102 777 000 | 930 052 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 23 170 000 | 35 392 000 | 58 326 000 | 28 043 000 | 32 143 000 | 19 608 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 246 533 000 | 1 151 362 000 | 1 137 330 000 | 1 147 844 000 | 1 134 920 000 | 949 660 000 |
|
|
| Varekostnad | 906 934 000 | 828 708 000 | 780 120 000 | 848 217 000 | 819 336 000 | 681 753 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 167 000 000 | 153 438 000 | 145 402 000 | 138 428 000 | 134 158 000 | 121 449 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 45 630 000 | 43 007 000 | 45 403 000 | 43 716 000 | 43 520 000 | 43 851 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 3 582 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 104 359 000 | 109 060 000 | 109 192 000 | 91 857 000 | 89 775 000 | 86 039 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 223 923 000 | 1 134 213 000 | 1 083 699 000 | 1 122 218 000 | 1 086 789 000 | 933 092 000 |
|
|
| Driftsresultat | 22 610 000 | 17 149 000 | 53 631 000 | 25 626 000 | 48 131 000 | 16 568 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 4 470 000 | -3 882 000 | -1 945 000 | 6 070 000 | 1 517 000 | 1 027 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 6 869 000 | 9 063 000 | 6 615 000 | 17 578 000 | 2 801 000 | 4 114 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 11 339 000 | 5 181 000 | 4 670 000 | 23 648 000 | 4 318 000 | 5 141 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 761 000 | 8 491 000 | 21 492 000 | 3 346 000 | 5 900 000 | 10 081 000 |
|
|
| Netto finans | 1 578 000 | -3 310 000 | -16 822 000 | 20 302 000 | -1 582 000 | -4 940 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 24 188 000 | 13 838 000 | 36 809 000 | 45 927 000 | 46 549 000 | 11 627 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 307 000 | 4 379 000 | 4 531 000 | 8 403 000 | 14 282 000 | 7 022 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 14 880 000 | 9 460 000 | 32 278 000 | 37 524 000 | 32 266 000 | 4 605 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 12 759 000 | 9 750 000 | 35 518 000 | 33 581 000 | 24 781 000 | 6 886 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | -3 000 000 | 0 | -2 120 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | -38 658 000 | 0 | -2 485 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 077 000 | 1 381 000 | 1 662 000 | 1 768 000 | 1 653 000 | 1 860 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 2 184 000 | 2 481 000 | 251 000 | 738 000 | 217 000 | 755 000 |
|
|
| Goodwill | 97 246 000 | 62 940 000 | 82 636 000 | 95 765 000 | 117 238 000 | 138 711 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 100 508 000 | 66 803 000 | 84 549 000 | 98 271 000 | 119 109 000 | 141 326 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 132 330 000 | 126 005 000 | 102 910 000 | 167 653 000 | 171 634 000 | 171 679 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 68 834 000 | 56 680 000 | 68 649 000 | 70 635 000 | 66 497 000 | 73 351 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 201 164 000 | 182 685 000 | 171 559 000 | 238 288 000 | 238 131 000 | 245 030 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 580 000 | 3 110 000 | 977 000 | 12 548 000 | 7 525 000 | 6 419 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 935 000 | 1 447 000 | 945 000 | 930 000 | 2 007 000 | 2 007 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 66 959 000 | 66 152 000 | 81 539 000 | 24 825 000 | 26 785 000 | 19 895 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 77 473 000 | 70 708 000 | 83 461 000 | 38 303 000 | 36 316 000 | 28 321 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 379 145 000 | 320 196 000 | 339 569 000 | 374 862 000 | 393 556 000 | 414 676 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 61 013 000 | 50 862 000 | 55 215 000 | 99 649 000 | 80 344 000 | 70 526 000 |
|
|
| Sum varelager | 61 013 000 | 50 862 000 | 55 215 000 | 99 649 000 | 80 344 000 | 70 526 000 |
|
|
| Kundefordringer | 5 750 000 | 6 809 000 | 8 141 000 | 89 229 000 | 39 775 000 | 8 179 000 |
|
|
| Andre fordringer | 51 488 000 | 46 763 000 | 42 952 000 | 50 658 000 | 54 001 000 | 41 607 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 57 238 000 | 53 573 000 | 51 094 000 | 139 887 000 | 93 776 000 | 49 786 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 66 587 000 | 76 887 000 | 59 879 000 | 64 422 000 | 64 426 000 | 52 870 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 184 838 000 | 181 322 000 | 166 188 000 | 303 958 000 | 238 546 000 | 173 183 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 563 983 000 | 501 518 000 | 505 757 000 | 678 820 000 | 632 102 000 | 587 859 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 630 000 | 600 000 | 600 000 | 551 000 | 551 000 | 551 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 634 000 | 634 000 | 604 000 | 551 000 | 551 000 | 551 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 258 490 000 | 250 127 000 | 243 054 000 | 290 835 000 | 260 254 000 | 230 500 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 72 566 000 | 42 162 000 | 46 768 000 | 45 913 000 | 46 695 000 | 38 399 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 258 490 000 | 250 127 000 | 243 054 000 | 290 835 000 | 260 254 000 | 230 500 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 72 566 000 | 42 162 000 | 46 768 000 | 45 913 000 | 46 695 000 | 38 399 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 331 689 000 | 292 924 000 | 290 426 000 | 337 299 000 | 307 500 000 | 269 450 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 6 012 000 | 5 140 000 | 3 086 000 | 9 734 000 | 11 815 000 | 10 664 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 012 000 | 5 140 000 | 3 086 000 | 9 734 000 | 11 815 000 | 10 664 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 64 875 000 | 6 000 | 29 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 111 030 000 | 93 220 000 | 106 496 000 | 153 758 000 | 206 088 000 | 210 304 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 117 042 000 | 98 360 000 | 109 582 000 | 163 492 000 | 217 903 000 | 220 968 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 110 855 000 | 92 765 000 | 106 041 000 | 217 782 000 | 204 248 000 | 208 705 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 50 435 000 | 62 109 000 | 51 091 000 | 57 193 000 | 41 220 000 | 35 367 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 8 912 000 | 5 490 000 | 6 751 000 | 11 492 000 | 14 285 000 | 8 987 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 17 259 000 | 14 897 000 | 14 650 000 | 12 663 000 | 13 861 000 | 12 633 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 38 645 000 | 27 738 000 | 33 258 000 | 31 806 000 | 37 327 000 | 40 425 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 115 251 000 | 110 234 000 | 105 750 000 | 178 029 000 | 106 699 000 | 97 441 000 |
|
|
| Sum gjeld | 232 293 000 | 208 594 000 | 215 332 000 | 341 521 000 | 324 602 000 | 318 409 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 563 983 000 | 501 518 000 | 505 757 000 | 678 820 000 | 632 102 000 | 587 859 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,4% | 4,4% | 9,8% | 7,5% | 8,6% | |||
| Resultat av driften i % | 1,8% | 1,5% | 4,7% | 2,2% | 4,2% | 1,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,3 | 1,9 | 1,8 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 25,9% | 25,7% | 27,7% | 24,3% | 25,7% | 26,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,7% | 1,9% | 5,1% | 4,3% | 4,6% | 2,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,7% | 4,7% | 11,7% | 14,2% | 16,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,1% | 3,3% | 11,3% | 10,4% | 8,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,5 | 7,5 | 7,8 | 8,3 | 8,5 | 7,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 2,2 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,2 | 1,0 | 1,1 | 1,5 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 14,9 | 16,3 | 14,1 | 8,5 | 10,2 | 9,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 22,2 | 23,0 | 35,7 | 38,2 | 33,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,8% | 58,4% | 57,4% | 49,7% | 48,6% | 45,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 26,6% | 25,4% | 25,5% | 29,4% | 27,1% | 28,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 2,1% | 2,0% | 2,1% | 1,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 114,1% | 139,8% | 109,5% | 126,4% | 164,1% | 107,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,4% | 22,0% | 20,9% | 26,2% | 16,9% | 16,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 20,8% | 19,6% | 21,7% | 24,1% | 34,5% | 37,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 630 000 | 763 000 | 751 000 | 487 000 | 490 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
