Fjellvåken Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 266 000 | 1 110 000 | 1 031 000 | 0 | 14 025 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 548 000 | 8 346 000 | 1 894 000 | 1 285 000 | 1 326 000 | 1 242 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 814 000 | 9 456 000 | 2 925 000 | 1 285 000 | 15 351 000 | 1 242 000 |
|
|
| Varekostnad | 487 000 | 378 000 | 387 000 | 0 | 12 304 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 677 000 | 3 475 000 | 3 698 000 | 2 892 000 | 2 447 000 | 2 065 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 219 000 | 221 000 | 162 000 | 138 000 | 151 000 | 88 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 085 000 | 6 954 000 | 1 641 000 | 1 056 000 | 666 000 | 662 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 468 000 | 11 028 000 | 5 888 000 | 4 086 000 | 15 568 000 | 2 815 000 |
|
|
| Driftsresultat | -654 000 | -1 572 000 | -2 963 000 | -2 801 000 | -217 000 | -1 573 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 21 515 000 | 23 472 000 | 0 | 0 | 0 | 19 578 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 1 892 000 | 2 298 000 | 649 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 862 000 | 305 000 | 287 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 985 000 | 8 024 000 | 62 994 000 | 42 863 000 | 28 515 000 | 3 416 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 500 000 | 31 496 000 | 65 748 000 | 45 466 000 | 29 451 000 | 22 994 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 14 025 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 406 000 | 2 306 000 | 18 099 000 | 1 000 000 | 1 842 000 | 3 244 000 |
|
|
| Netto finans | 25 094 000 | 29 190 000 | 47 649 000 | 44 466 000 | 27 609 000 | 19 750 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 24 440 000 | 27 618 000 | 44 686 000 | 41 665 000 | 27 392 000 | 18 177 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 486 000 | -1 862 000 | -881 000 | 7 000 | 34 000 | -103 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 22 953 000 | 29 480 000 | 45 567 000 | 41 658 000 | 27 358 000 | 18 280 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 22 953 000 | 29 480 000 | 45 567 000 | 41 658 000 | 27 358 000 | 18 280 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | -4 400 000 | -4 400 000 | -4 300 000 | -3 000 000 | -100 000 | -2 120 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -18 553 000 | -25 080 000 | -41 267 000 | -38 658 000 | -27 258 000 | -16 160 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 048 000 | 2 534 000 | 672 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 048 000 | 2 534 000 | 672 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 656 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 585 000 | 804 000 | 1 025 000 | 592 000 | 730 000 | 881 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 240 000 | 804 000 | 1 025 000 | 592 000 | 730 000 | 881 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 140 700 000 | 134 779 000 | 134 779 000 | 160 894 000 | 160 894 000 | 161 703 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 7 159 000 | 0 | 50 152 000 | 90 580 000 | 54 324 000 | 40 914 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 940 000 | 923 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 38 605 000 | 0 | 0 | 16 910 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 440 000 | 1 440 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 53 314 000 | 52 911 000 | 23 125 000 | 14 100 000 | 12 100 000 | 12 100 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 202 613 000 | 189 130 000 | 247 601 000 | 266 496 000 | 229 318 000 | 233 626 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 204 901 000 | 192 468 000 | 249 298 000 | 267 088 000 | 230 048 000 | 234 507 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 304 000 |
|
|
| Sum varelager | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 304 000 |
|
|
| Kundefordringer | 56 000 | 550 000 | 430 000 | 166 000 | 88 000 | 103 000 |
|
|
| Andre fordringer | 80 984 000 | 74 882 000 | 23 787 000 | 33 839 000 | 35 456 000 | 18 682 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 81 039 000 | 75 433 000 | 24 217 000 | 34 005 000 | 35 543 000 | 18 785 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 844 000 | 13 238 000 | 14 657 000 | 9 743 000 | 23 646 000 | 19 021 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 91 896 000 | 88 671 000 | 38 874 000 | 43 748 000 | 59 189 000 | 50 111 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 296 797 000 | 281 139 000 | 288 172 000 | 310 836 000 | 289 237 000 | 284 618 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 630 000 | 600 000 | 600 000 | 551 000 | 551 000 | 551 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 634 000 | 634 000 | 604 000 | 555 000 | 555 000 | 555 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 258 147 000 | 239 594 000 | 214 513 000 | 251 133 000 | 212 474 000 | 185 217 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 258 147 000 | 239 594 000 | 214 513 000 | 251 133 000 | 212 474 000 | 185 217 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 258 781 000 | 240 228 000 | 215 118 000 | 251 688 000 | 213 029 000 | 185 771 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 209 000 | 202 000 | 168 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 209 000 | 202 000 | 168 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 55 421 000 | 57 119 000 | 75 561 000 | 98 302 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 55 421 000 | 57 328 000 | 75 763 000 | 98 470 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 346 000 | 474 000 | 246 000 | 302 000 | 45 000 | 40 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 438 000 | 413 000 | 400 000 | 278 000 | 208 000 | 172 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 37 232 000 | 40 024 000 | 16 987 000 | 1 240 000 | 191 000 | 164 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 38 016 000 | 40 911 000 | 17 633 000 | 1 820 000 | 444 000 | 376 000 |
|
|
| Sum gjeld | 38 016 000 | 40 911 000 | 73 054 000 | 59 148 000 | 76 207 000 | 98 846 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 296 797 000 | 281 139 000 | 288 172 000 | 310 836 000 | 289 237 000 | 284 618 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,9% | 10,5% | 21,0% | 14,2% | 10,2% | |||
| Resultat av driften i % | -6,7% | -16,6% | -101,3% | -218,0% | -1,4% | -126,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,5% | 65,9% | 62,5% | 12,3% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 263,4% | 316,5% | 2146,5% | 3320,2% | 190,4% | 1724,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,8% | 12,1% | 19,1% | 17,9% | 13,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,2% | 12,9% | 19,5% | 17,9% | 13,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,7 | 0,8 | 0,4 | 6,3 | 0,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,2 | 2,2 | 24,0 | 133,3 | 133,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,2 | 2,2 | 24,0 | 133,3 | 100,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,3 | 0,8 | 5,4 | 53,3 | 50,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 40,6 | 0,0 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 4,4 | 0,0 | 0,0 | 180,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 87,2% | 85,4% | 74,6% | 81,0% | 73,7% | 65,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2636,9% | 2540,5% | 7354,5% | 19586,6% | 1387,7% | 14957,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,3% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 449000,0% | 404,2% | ||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,8% | 14,6% | 6,1% | 0,6% | 0,2% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 19,2% | 18,4% | 26,2% | 34,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 487 000 | 490 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
