Fjellstyrene i Holtålen SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 674 000 | 1 591 000 | 2 203 000 | 2 165 000 | 1 998 000 | 2 161 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 67 000 | 20 000 | 18 000 | 0 | 0 | 30 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 740 000 | 1 611 000 | 2 221 000 | 2 165 000 | 1 998 000 | 2 191 000 |
|
|
| Varekostnad | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 000 000 | 1 592 000 | 1 501 000 | 940 000 | 1 511 000 | 1 593 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 771 000 | 767 000 | 794 000 | 846 000 | 821 000 | 834 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 793 000 | 2 373 000 | 2 309 000 | 1 800 000 | 2 346 000 | 2 440 000 |
|
|
| Driftsresultat | -53 000 | -762 000 | -88 000 | 365 000 | -348 000 | -249 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 19 000 | 6 000 | 4 000 | 5 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 6 000 | 4 000 | 5 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | -6 000 | -4 000 | -5 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -73 000 | -768 000 | -92 000 | 360 000 | -348 000 | -249 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -73 000 | -768 000 | -92 000 | 360 000 | -348 000 | -249 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -73 000 | -768 000 | -92 000 | 360 000 | -348 000 | -249 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -73 000 | -768 000 | -92 000 | 360 000 | -348 000 | -250 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 23 000 | 37 000 | 50 000 | 64 000 | 78 000 | 91 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 23 000 | 37 000 | 50 000 | 64 000 | 78 000 | 91 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 23 000 | 37 000 | 50 000 | 64 000 | 78 000 | 91 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 240 000 | 29 000 | 286 000 | 193 000 | 503 000 | 416 000 |
|
|
| Andre fordringer | 129 000 | 17 000 | 15 000 | 1 000 | 12 000 | 14 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 369 000 | 46 000 | 301 000 | 194 000 | 515 000 | 429 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 768 000 | 664 000 | 970 000 | 1 131 000 | 453 000 | 640 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 137 000 | 710 000 | 1 271 000 | 1 325 000 | 969 000 | 1 069 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 160 000 | 746 000 | 1 321 000 | 1 389 000 | 1 046 000 | 1 160 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -988 000 | -916 000 | -147 000 | -55 000 | -416 000 | -68 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -988 000 | -916 000 | -147 000 | -55 000 | -416 000 | -68 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -688 000 | -616 000 | 153 000 | 245 000 | -116 000 | 232 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 292 000 | 909 000 | 244 000 | 324 000 | 401 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 292 000 | 909 000 | 244 000 | 324 000 | 401 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 83 000 | 77 000 | 111 000 | 40 000 | 54 000 | 116 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 232 000 | 199 000 | 162 000 | 160 000 | 140 000 | 201 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 476 000 | 480 000 | 469 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 240 000 | 177 000 | 175 000 | 141 000 | 99 000 | 611 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 555 000 | 453 000 | 924 000 | 821 000 | 762 000 | 928 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 847 000 | 1 362 000 | 1 168 000 | 1 145 000 | 1 163 000 | 928 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 160 000 | 746 000 | 1 321 000 | 1 389 000 | 1 046 000 | 1 160 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,7% | -73,7% | -6,5% | 30,0% | -31,5% | |||
| Resultat av driften i % | -3,0% | -47,3% | -4,0% | 16,9% | -17,4% | -11,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,5% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,0% | -47,3% | -4,0% | 16,9% | -17,4% | -11,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,2% | 331,7% | -46,2% | 558,1% | -600,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,2% | 331,7% | -46,2% | 558,1% | -600,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,0 | 1,5 | 2,3 | 1,3 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,6 | 1,4 | 1,6 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,6 | 1,4 | 1,6 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,5 | 1,0 | 1,4 | 0,6 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -59,3% | -82,6% | 11,6% | 17,6% | -11,1% | 20,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -39,5% | -38,2% | 6,9% | 11,3% | -5,8% | 10,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,5% | 4,8% | 3,5% | 2,9% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,7 | -2,2 | 7,6 | 4,7 | -10,0 | 4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 47,8% | 60,7% | 69,9% | 59,1% | 72,8% | 80,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 111,4% | 121,8% | 18,5% | 23,3% | 38,3% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 665 000 | 649 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
