Fjellsprengern Leif Ihlang AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 21 329 000 | 18 384 000 | 24 824 000 | 26 424 000 | 21 563 000 | 16 020 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 54 000 | 72 000 | 12 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 329 000 | 18 438 000 | 24 896 000 | 26 436 000 | 21 563 000 | 16 020 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 438 000 | 2 021 000 | 4 618 000 | 5 970 000 | 7 266 000 | 3 455 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 097 000 | 7 059 000 | 7 801 000 | 8 485 000 | 7 111 000 | 5 350 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 29 000 | 10 000 | 39 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 722 000 | 9 977 000 | 9 904 000 | 9 524 000 | 8 188 000 | 5 075 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 21 286 000 | 19 067 000 | 22 362 000 | 23 986 000 | 22 565 000 | 13 880 000 |
|
|
| Driftsresultat | 43 000 | -629 000 | 2 534 000 | 2 450 000 | -1 002 000 | 2 140 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 66 000 | 14 000 | 6 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 6 000 | 66 000 | 14 000 | 6 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 83 000 | 35 000 | 11 000 | 27 000 | 43 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 83 000 | 35 000 | 11 000 | 27 000 | 43 000 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | -77 000 | 31 000 | 3 000 | -21 000 | -40 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -35 000 | -598 000 | 2 537 000 | 2 429 000 | -1 042 000 | 2 132 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -8 000 | -132 000 | 475 000 | 309 000 | -228 000 | 467 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -27 000 | -467 000 | 2 062 000 | 2 120 000 | -813 000 | 1 665 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -27 000 | -467 000 | 2 062 000 | 2 120 000 | -813 000 | 1 665 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 1 500 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -27 000 | -467 000 | 562 000 | 120 000 | -813 000 | 1 665 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 140 000 | 132 000 | 1 000 | 27 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 140 000 | 132 000 | 1 000 | 27 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 95 000 | 124 000 | 304 000 | 343 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 95 000 | 124 000 | 304 000 | 343 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 235 000 | 256 000 | 304 000 | 369 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 969 000 | 685 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 969 000 | 685 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 3 824 000 | 4 453 000 | 2 154 000 | 2 987 000 | 4 431 000 | 2 310 000 |
|
|
| Andre fordringer | 198 000 | 95 000 | 78 000 | 0 | 573 000 | 26 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 022 000 | 4 547 000 | 2 233 000 | 2 987 000 | 5 003 000 | 2 336 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | -122 000 | -471 000 | 2 770 000 | 2 704 000 | 443 000 | 1 537 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 869 000 | 4 761 000 | 5 003 000 | 5 690 000 | 5 447 000 | 3 873 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 104 000 | 5 018 000 | 5 307 000 | 6 060 000 | 5 447 000 | 3 873 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 806 000 | 833 000 | 1 300 000 | 963 000 | 844 000 | 1 657 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 806 000 | 833 000 | 1 300 000 | 963 000 | 844 000 | 1 657 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 836 000 | 863 000 | 1 330 000 | 993 000 | 874 000 | 1 687 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 17 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 17 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 718 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 440 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 454 000 | 17 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 158 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 722 000 | 1 502 000 | 649 000 | 1 209 000 | 1 777 000 | 625 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 449 000 | 349 000 | 0 | 451 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 408 000 | 550 000 | 803 000 | 877 000 | 969 000 | 628 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 1 500 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 138 000 | 2 102 000 | 576 000 | 623 000 | 656 000 | 466 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 268 000 | 4 154 000 | 3 977 000 | 5 066 000 | 4 120 000 | 2 170 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 268 000 | 4 154 000 | 3 977 000 | 5 066 000 | 4 574 000 | 2 187 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 104 000 | 5 018 000 | 5 307 000 | 6 060 000 | 5 447 000 | 3 873 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,9% | -10,9% | 44,8% | 42,7% | -21,4% | |||
| Resultat av driften i % | 0,2% | -3,4% | 10,2% | 9,3% | -4,6% | 13,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,2 | 3,6 | 4,4 | 4,6 | 4,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 79,2% | 89,0% | 81,4% | 77,4% | 66,3% | 78,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,2% | -3,1% | 10,2% | 9,3% | -4,6% | 13,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,1% | -54,5% | 218,4% | 260,2% | -81,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,2% | -42,6% | 177,5% | 227,1% | -63,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 2,6 | 3,2 | 3,1 | 3,0 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 1,1 | 1,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,0 | 1,3 | 1,1 | 1,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | -0,1 | 0,7 | 0,5 | 0,1 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,6 | 3,0 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 67,1 | 61,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,4% | 17,2% | 25,1% | 16,4% | 16,0% | 43,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,9% | 4,7% | 5,3% | 3,8% | 4,1% | 10,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 10,1% | 128,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 62,0% | 88,6% | ||||||
| Gjeldsgrad | 5,1 | 4,8 | 3,0 | 5,1 | 5,2 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 83,6% | 82,8% | 74,9% | 83,6% | 75,6% | 56,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 8,3% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 007 000 | 792 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
