Fjellregionen Renhold AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 380 000 | 6 554 000 | 4 458 000 | 3 213 000 | 1 914 000 | 790 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 380 000 | 6 554 000 | 4 458 000 | 3 213 000 | 1 915 000 | 790 000 |
|
|
| Varekostnad | 63 000 | 434 000 | 23 000 | 60 000 | 22 000 | 9 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 271 000 | 4 168 000 | 2 829 000 | 2 166 000 | 1 295 000 | 249 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 314 000 | 307 000 | 317 000 | 268 000 | 147 000 | 33 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 909 000 | 1 145 000 | 646 000 | 783 000 | 356 000 | 164 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 557 000 | 6 054 000 | 3 815 000 | 3 277 000 | 1 820 000 | 455 000 |
|
|
| Driftsresultat | 823 000 | 500 000 | 643 000 | -64 000 | 95 000 | 335 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 52 000 | 74 000 | 63 000 | 43 000 | 23 000 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 52 000 | 74 000 | 63 000 | 43 000 | 23 000 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | -50 000 | -74 000 | -63 000 | -43 000 | -23 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 773 000 | 426 000 | 580 000 | -107 000 | 72 000 | 328 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 173 000 | 96 000 | 129 000 | -18 000 | 12 000 | 72 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 600 000 | 330 000 | 451 000 | -89 000 | 60 000 | 257 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 600 000 | 330 000 | 451 000 | -89 000 | 60 000 | 257 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 450 000 | 330 000 | 451 000 | -89 000 | 60 000 | 257 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 48 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 48 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 483 000 | 459 000 | 765 000 | 1 033 000 | 829 000 | 249 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 483 000 | 459 000 | 765 000 | 1 033 000 | 829 000 | 249 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 1 068 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 1 116 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 116 000 | 1 068 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 647 000 | 1 546 000 | 765 000 | 1 033 000 | 829 000 | 249 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 83 000 | 79 000 | 42 000 | 30 000 | 7 000 | 14 000 |
|
|
| Sum varelager | 83 000 | 79 000 | 42 000 | 30 000 | 7 000 | 14 000 |
|
|
| Kundefordringer | 572 000 | 582 000 | 646 000 | 262 000 | 162 000 | 72 000 |
|
|
| Andre fordringer | 40 000 | 117 000 | 20 000 | 15 000 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 612 000 | 699 000 | 666 000 | 276 000 | 164 000 | 86 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 797 000 | 420 000 | 809 000 | 151 000 | 327 000 | 215 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 491 000 | 1 198 000 | 1 516 000 | 457 000 | 498 000 | 314 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 138 000 | 2 744 000 | 2 282 000 | 1 491 000 | 1 326 000 | 564 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 458 000 | 1 008 000 | 678 000 | 228 000 | 317 000 | 257 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 458 000 | 1 008 000 | 678 000 | 228 000 | 317 000 | 257 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 483 000 | 1 033 000 | 703 000 | 252 000 | 341 000 | 281 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 21 000 | 1 000 | 18 000 | 7 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 21 000 | 1 000 | 18 000 | 7 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 397 000 | 545 000 | 680 000 | 804 000 | 649 000 | 85 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 397 000 | 545 000 | 701 000 | 805 000 | 667 000 | 92 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 397 000 | 545 000 | 680 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 85 000 | 206 000 | 64 000 | 57 000 | 9 000 | 21 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 202 000 | 136 000 | 109 000 | 0 | 0 | 65 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 379 000 | 461 000 | 426 000 | 190 000 | 180 000 | 79 000 |
|
|
| Utbytte | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 442 000 | 363 000 | 278 000 | 186 000 | 129 000 | 26 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 258 000 | 1 166 000 | 877 000 | 433 000 | 318 000 | 191 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 655 000 | 1 711 000 | 1 578 000 | 1 238 000 | 985 000 | 283 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 138 000 | 2 744 000 | 2 282 000 | 1 491 000 | 1 326 000 | 564 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 28,1% | 19,9% | 34,1% | -4,5% | 10,1% | |||
| Resultat av driften i % | 12,9% | 7,6% | 14,4% | -2,0% | 5,0% | 42,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,6 | 2,4 | 2,3 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,0% | 93,4% | 99,5% | 98,1% | 98,9% | 98,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,9% | 7,6% | 14,4% | -2,0% | 5,0% | 42,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 61,4% | 49,1% | 121,5% | -36,1% | 23,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 47,7% | 38,0% | 94,5% | -30,0% | 19,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,5 | 1,5 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,0 | 1,7 | 1,1 | 1,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 1,7 | 1,0 | 1,5 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 0,9 | 0,3 | 1,0 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,8 | 5,5 | 0,5 | 2,0 | 3,1 | 0,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 462,9 | 50,2 | 563,5 | 111,0 | 171,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,3% | 37,6% | 30,8% | 16,9% | 25,7% | 49,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,2% | 15,8% | 15,8% | 7,8% | 17,8% | 35,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,2% | 3,1% | 2,3% | 1,5% | 1,5% | 3,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,5% | 1,0% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 280,7% | 40,5% | 1521,4% | 80,0% | 2557,1% | 885,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,7 | 2,2 | 4,9 | 2,9 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 40,1% | 42,5% | 38,4% | 29,0% | 24,0% | 33,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 12,7% | 19,9% | 30,7% | 54,0% | 50,3% | 16,3% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
