Fjellhushaugen Boligselskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 400 000 | 2 671 000 | 2 536 000 | 2 543 000 | 3 170 000 | 2 549 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 400 000 | 2 671 000 | 2 536 000 | 2 543 000 | 3 170 000 | 2 549 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 152 000 | 147 000 | 124 000 | 123 000 | 121 000 | 112 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 32 000 | 0 | 0 | 6 000 | 17 000 | 25 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 505 000 | 7 035 000 | 2 367 000 | 2 165 000 | 2 176 000 | 6 678 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 689 000 | 7 182 000 | 2 491 000 | 2 294 000 | 2 314 000 | 6 815 000 |
|
|
| Driftsresultat | 711 000 | -4 511 000 | 45 000 | 249 000 | 856 000 | -4 266 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 33 000 | 41 000 | 18 000 | 5 000 | 10 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 33 000 | 41 000 | 18 000 | 5 000 | 10 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 514 000 | 339 000 | 157 000 | 105 000 | 113 000 | 67 000 |
|
|
| Netto finans | -481 000 | -298 000 | -139 000 | -100 000 | -103 000 | -50 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 230 000 | -4 809 000 | -95 000 | 149 000 | 752 000 | -4 315 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 230 000 | -4 809 000 | -95 000 | 149 000 | 752 000 | -4 315 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 230 000 | -4 809 000 | -95 000 | 149 000 | 752 000 | -4 315 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 230 000 | -4 809 000 | -95 000 | 149 000 | 752 000 | -4 315 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 104 000 | 5 136 000 | 5 134 000 | 5 137 000 | 5 138 000 | 5 138 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 16 000 | 32 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 114 000 | 5 146 000 | 5 144 000 | 5 147 000 | 5 154 000 | 5 170 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 5 114 000 | 5 146 000 | 5 144 000 | 5 147 000 | 5 154 000 | 5 170 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 627 000 | 515 000 | 944 000 | 316 000 | 88 000 | 316 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 637 000 | 515 000 | 947 000 | 316 000 | 88 000 | 316 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 089 000 | 1 135 000 | 2 204 000 | 2 597 000 | 2 739 000 | 2 094 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 726 000 | 1 650 000 | 3 151 000 | 2 913 000 | 2 827 000 | 2 410 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 840 000 | 6 796 000 | 8 296 000 | 8 060 000 | 7 981 000 | 7 580 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 814 000 | -3 044 000 | 1 766 000 | 1 860 000 | 1 711 000 | 959 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 814 000 | -3 044 000 | 1 766 000 | 1 860 000 | 1 711 000 | 959 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 713 000 | -2 944 000 | 1 866 000 | 1 960 000 | 1 811 000 | 1 059 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 000 | 45 000 | 0 | 0 | -10 000 | 149 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 009 000 | 9 204 000 | 5 775 000 | 5 879 000 | 6 013 000 | 6 099 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 009 000 | 9 204 000 | 5 775 000 | 5 879 000 | 6 013 000 | 6 099 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 882 000 | 8 119 000 | 4 645 000 | 4 749 000 | 4 873 000 | 5 118 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 467 000 | 419 000 | 455 000 | 55 000 | 51 000 | 219 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 000 | 13 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 73 000 | 59 000 | 198 000 | 163 000 | 115 000 | 53 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 545 000 | 536 000 | 655 000 | 220 000 | 158 000 | 423 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 554 000 | 9 740 000 | 6 430 000 | 6 099 000 | 6 171 000 | 6 522 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 840 000 | 6 796 000 | 8 296 000 | 8 060 000 | 7 981 000 | 7 580 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,9% | -59,2% | 0,8% | 3,2% | 11,1% | |||
| Resultat av driften i % | 20,9% | -168,9% | 1,8% | 9,8% | 27,0% | -167,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 21,9% | -167,4% | 2,5% | 10,0% | 27,3% | -166,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,1% | 892,2% | -5,0% | 7,9% | 52,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,1% | 892,2% | -5,0% | 7,9% | 52,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 22,4 | 18,2 | 20,5 | 20,7 | 26,2 | 22,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 3,1 | 4,8 | 13,2 | 17,9 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 3,1 | 4,8 | 13,2 | 17,9 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 2,1 | 3,4 | 11,8 | 17,3 | 5,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -39,7% | -43,3% | 22,5% | 24,3% | 22,7% | 14,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -79,8% | -110,2% | 73,6% | 77,1% | 57,1% | 41,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -3,5 | -3,3 | 3,4 | 3,1 | 3,4 | 6,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,0% | 7,9% | 7,9% | 2,7% | 2,0% | 5,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 131,7% | 135,4% | 69,6% | 72,9% | 75,3% | 80,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
