Fjellhøy terrasse Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 736 000 | 3 542 000 | 3 261 000 | 2 408 000 | 2 141 000 | 2 266 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 736 000 | 3 542 000 | 3 261 000 | 2 408 000 | 2 141 000 | 2 266 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 57 000 | 55 000 | 52 000 | 49 000 | 47 000 | 44 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 773 000 | 2 069 000 | 1 486 000 | 1 446 000 | 1 385 000 | 1 184 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 830 000 | 2 124 000 | 1 538 000 | 1 495 000 | 1 432 000 | 1 228 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 906 000 | 1 418 000 | 1 723 000 | 913 000 | 709 000 | 1 038 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 23 000 | 24 000 | 22 000 | 6 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 23 000 | 24 000 | 22 000 | 6 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 433 000 | 1 487 000 | 1 270 000 | 711 000 | 447 000 | 609 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 433 000 | 1 487 000 | 1 270 000 | 711 000 | 447 000 | 609 000 |
|
|
| Netto finans | -1 410 000 | -1 463 000 | -1 248 000 | -705 000 | -447 000 | -608 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 496 000 | -45 000 | 475 000 | 209 000 | 261 000 | 430 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 496 000 | -45 000 | 475 000 | 209 000 | 261 000 | 430 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 496 000 | -45 000 | 475 000 | 209 000 | 261 000 | 430 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 496 000 | -45 000 | 475 000 | 209 000 | 261 000 | 430 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 | 72 100 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 30 000 | 10 000 | 7 000 | 7 000 | 5 000 | 2 000 |
|
|
| Andre fordringer | 184 000 | 146 000 | 133 000 | 134 000 | 118 000 | 113 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 214 000 | 155 000 | 141 000 | 140 000 | 123 000 | 115 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 700 000 | 502 000 | 782 000 | 511 000 | 555 000 | 665 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 914 000 | 657 000 | 923 000 | 652 000 | 678 000 | 780 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 73 014 000 | 72 757 000 | 73 023 000 | 72 752 000 | 72 778 000 | 72 880 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 222 000 | 2 726 000 | 2 771 000 | 2 296 000 | 2 087 000 | 1 826 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 222 000 | 2 726 000 | 2 771 000 | 2 296 000 | 2 087 000 | 1 826 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 342 000 | 2 846 000 | 2 891 000 | 2 416 000 | 2 207 000 | 1 946 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 69 471 000 | 69 700 000 | 69 919 000 | 70 174 000 | 70 508 000 | 70 843 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 69 471 000 | 69 700 000 | 69 919 000 | 70 174 000 | 70 508 000 | 70 843 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 26 211 000 | 26 440 000 | 26 659 000 | 26 914 000 | 27 248 000 | 27 583 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 000 | 0 | 0 | 11 000 | 0 | 11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 192 000 | 212 000 | 214 000 | 151 000 | 63 000 | 80 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 201 000 | 212 000 | 214 000 | 162 000 | 63 000 | 91 000 |
|
|
| Sum gjeld | 69 672 000 | 69 912 000 | 70 133 000 | 70 336 000 | 70 571 000 | 70 934 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 73 014 000 | 72 757 000 | 73 023 000 | 72 752 000 | 72 778 000 | 72 880 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | 2,0% | 2,4% | 1,3% | 1,0% | |||
| Resultat av driften i % | 51,0% | 40,0% | 52,8% | 37,9% | 33,1% | 45,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 51,6% | 40,7% | 53,5% | 38,2% | 33,1% | 45,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,0% | -1,6% | 17,9% | 9,0% | 12,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,0% | -1,6% | 17,9% | 9,0% | 12,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 65,5 | 64,4 | 62,7 | 49,1 | 45,6 | 51,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,5 | 3,1 | 4,3 | 4,0 | 10,8 | 8,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,5 | 3,1 | 4,3 | 4,0 | 10,8 | 8,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,5 | 2,4 | 3,7 | 3,2 | 8,8 | 7,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 4,6% | 3,9% | 4,0% | 3,3% | 3,0% | 2,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 89,5% | 80,4% | 88,7% | 100,3% | 103,1% | 85,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 20,8 | 24,6 | 24,3 | 29,1 | 32,0 | 36,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 95,1% | 95,8% | 95,7% | 96,5% | 96,9% | 97,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
